art.931 kodeksu cywilnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

6.10.2005 r.,sygn. akt I OPS 2/2005),co dowodzi, że nie ma tu zastosowania Art. 509 Kodeksu Cywilnego. W związku z tym, jeżeli nie zaprzestaną Państwo działań naruszających moje prawa (...)

Jazda bez waznego biletu ZTM-co dalej?

Jazda bez waznego biletu ZTM-co dalej?

to mandat ten jest juz przedawniony i nie moga nic mi zrobic? vons [cytat] .Art. 778kodeksu cywilnego Roszczenia z umowy przewozu osób przedawniają się z upływem roku od dnia wykonania (...)

Klauzule generalne w prawie cywilnym

Klauzule generalne w prawie cywilnym

odnajdziesz klauzule? Ewqa trochę mnie to zaskoczyło I ksiega Kodeksu Cywilnego Prawo Wstępne Klauzule Generalne : fundamenty prawa np. art 3 prawo nie działa wstecz, art. 5 o nienadużywaniu (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie danych (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, (...)

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

imieniu własnym, powołując się na Art. 415., Art. 429, Art. 430 Kodeksu Cywilnego oraz Art. 22 Kodeksu Spółek Handlowych wnoszę o: 1. Zasądzenie od pozwanych (...)

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

na podstawie art. 509 Kodeksu Cywilnego zakupiła od: CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o wymagalne wierzytelności wynikające z niezapłaconych dokumentów wymienionych na odwrocie (podam w dalszej (...)

prośba o odpowiedź

prośba o odpowiedź

świadczenia jest np. nieruchomość bezwzględnie wymagana jest forma aktu notarialnego (art. 155 kodeksu cywilnego). W umowie, którą należy spisać przed notariuszem, powinny być (...)

Alimenty płacone na ojca

Alimenty płacone na ojca

podeprzeć się art. 5 Kodeksu... Cywilnego oraz uchwałą Sądu Najwyższego z 1987 r. w której możemy przeczytać "w razie rażąco niewłaściwego postępowania osoby uprawnionej (...)

Przepisanie nieruchomosci

Przepisanie nieruchomosci

przedmiotem darowizny jest nieruchomość, umowa musi być bezwzględnie zawarta w formie aktu notarialnego (art. 155 kodeksu cywilnego). W umowie, którą należy spisać przed notariuszem, (...)

Postępowanie cywilne

Postępowanie cywilne

Postępowanie cywilne Czy na podstawie art.66 Kodeksu Cywilnego firma może zawrzeć z osobą prywatną umowę cywilno-prawną bez wypełniania stosownych umów i własnoręcznego podpisu. (gocha) (...)

Czy KRUK może obrażać i straszyć?

Czy KRUK może obrażać i straszyć?

odpowiedż ANNA art. 554 kodeksu cywilnego nie przejmuj sie przedawnienie po dwoch latach jak masz problem to napisz na jk-kj@wp.pl pozdrawiam jaro jaro aniu juz nic jesli chodzi o firme windykacyjna (...)

przedawnienie biletu

przedawnienie biletu

art.778 kodeksu cywilnego oraz prawa przewozowego art. 77 ust1.ale niestety dziś dostałam pisemko informując mnie ze niby wierzyciel skierowal mnie przesadowe wezwanie zaplaty i (...)

naruszenie dóbr osobistych - pomocy

naruszenie dóbr osobistych - pomocy

jest lekarz obyło się bez karetki ale zawiózł mnie do siebie do gabinetu. Czy prawo cywilne będzie traktować to jako naruszenie dóbr?! Zgodnie z art. 23 Kodeksu cywilnego dobra osobiste (...)

prosze o szybką pomoc salon ślubny olbrzymi problem

prosze o szybką pomoc salon ślubny olbrzymi problem

zadzwoniłam do federacji konsumentów. POradzili mi, że jak najszybciej mam odstapic od umowy, na podstawie art 635 kodeksu cywilnego. Masz prawo odzyskania zaliczki na podstawie art (...)

IDEA + KRUK znowu...

IDEA + KRUK znowu...

wasza sprawa jest już dawno przedawniona. Umowa z Ideą miała charakter umowy o świadczenia usług - czyli pzredawnienie zgodnie z 751 art. Kodeksu Cywilnego następuje po 2 latach (art (...)

Obowiązki właścicieli psów

Obowiązki właścicieli psów

.144 Kodeksu Cywilnego,... właściciel nieruchomości przy wykonywaniu swojego prawa powinien powstrzymywać się od działań, które zakłócają korzystanie z nieruchomości sąsiednich. Art. (...)

Debet w Banku - windykacja KRUK

Debet w Banku - windykacja KRUK

napisz tylko, że nie zapłacisz żadnych pieniędzy , gdyż roszczenie jest juz przedawnione i podaj nr art. Kodeksu Cywilnego (czyli art. 731). Zrób to i mozesz spać spokojnie :-) (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

- napiszcie to krukowi i niech sie wypchają. Logan_Maciej poproszę jeszcze o numer ustawy przedawnieniu, żebym w piśmie mogła się na nią powołać meggi76 Art. 118 Kodeksu Cywilnego (...)

Problem ciszy nocnej

Problem ciszy nocnej

, rozumiem. A jak sankcje te odnoszą się do zagłuszania ciszy, gdy mieszkam w domu jednorodzinnym? Czy wtedy dalej zakłócam porządek publiczny ? Znalazłem jeszcze Art. 144 ustawy Kodeksu cywilnego (...)

PRESCO wezwanie do  zaplaty po 8 latach!

PRESCO wezwanie do zaplaty po 8 latach!

na podstawie art.509 kodeksu cywilnego zakupiła od Canal Plus. wzmagane wierzytelność nieznikające z dokumentu ze za dnia 2003.08.18 do 2003.10.01 za niezapłacone faktur trzeba zapłacić (...)

naprzemienna opieka nad dzieckiem

naprzemienna opieka nad dzieckiem

dziecka w sytuacji separacji i rozwodu. Art.155 Kodeksu Cywilnego, brzmi następująco: ?Nawet w przypadku separacji rodziców dziecko ma prawo do zachowania równowagi i stałego kontaktu (...)

po jakim czasie przedawnienie za jazde bez biletu???

po jakim czasie przedawnienie za jazde bez biletu???

po jakim czasie przedawnienie za jazde bez biletu??? jak w tytule? art.778 kodeksu cywilnego : po roku się takie coś przedawnia. Ale nie myśl, że firma windykacyjna o tym nie wie :P Pracownicy (...)

Podział majątku po zmarłej matce

Podział majątku po zmarłej matce

podstawie art.931 Kodeksu cywilnego, który wyraźnie stwierdza: "W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

przeprosiny Ochronie dóbr osobistych na gruncie k.c.służ art.23 i 24.Natomiast zniewaga i pomówienie są także występkami ściganymi na mocy kodeksu karnego.Odpowiedzialność za nie w art.21 (...)

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

nie ma określonego takiego terminu. Umowa na ten temat milczy. 4.) Art. 688. Kodeksu Cywilnego mówi, że jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny miesięcznie, (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

z art. 88 § 2 kodeksu cywilnego uprawnienie do uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu wygasa z upływem roku od jego wykrycia. Jeżeli przedsiębiorca, (...)

Rękojmia - brak odpowiedzi po 14 dniach - wysyłka towaru

Rękojmia - brak odpowiedzi po 14 dniach - wysyłka towaru

za wady rzeczy (art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego) czytnika (...) w związku z wystąpieniem wady istotnej proszę o wymianę towaru na nowy ( art. 560 Kodeksu cywilnego)." Sprzedawca (...)

alkohol za płotem

alkohol za płotem

art. 144 Kodeksu Cywilnego, który stwierdza, że właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swojego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z (...)

Wezwanie do zapłaty za wieczyste użytkowanie po latach

Wezwanie do zapłaty za wieczyste użytkowanie po latach

upomnień, wszystko płacę regularnie. Aktualnie urząd powołuje się na art. 71 ust 1 i 4 ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz art 476 i 481 Kodeksu cywilnego. Po pierwsze (...)

1

2

3

4

5

...

28