Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?16 Grudnia 2003

  Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt jaki jest stan faktyczny i czy rzeczywiscie takie (...)

 • Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

  wówczas pytanie na jak długo moim zdaniem w takim przypadku dozór może być nałożony tylko na czas wykonywania kary. A teraz od początku, Jeżeli chodzi o kierowanie skazanego i pouczanie o jego prawach (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU22 Czerwca 2002

  podst. art.631 i 644 kpc jest zwolniony z wpisowego do sądu i po wyczerpaniu trybu odwoławczego może wytoczyć powództwo do sądu o dokonanie waloryzacji w oparciu o art.3581par.8 (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"27 Września 2005

  ostatniej sumy) 2 lata i jeden dzień. Pozdrawiam Logan_Maciej to super, już mi lepiej daga12 Właśnie dostałam pismo od firmy windykacyjnej że odkupili mój dług w sierpniu 2005 r. na podstawie (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie16 Września 2004

  i swiadczy tylko o twoim braku wyobraźni i ograniczonym sposobie myslenia... *** w mojej opinii twoje rozstrzygnięcie problemu terminów przedawnienia w przypadku roszczeń z tytułu usług telekomunikacyjnych (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę11 Grudnia 2002

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej rodziców. mieszkanie do niedawna było komunalne. Obecnie (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko28 Lutego 2002

  zarobkowym i majątkowym, jak stanowi art. 129 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Obowiązek alimentacyjny spoczywa na rodzicach dziecka, które nie jest w stanie samodzielnie (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...11 Stycznia 2003

  nią za plecami) zaczął wydzwaniać do moich rodziców i do mnie i nas straszyć... Tym się szczerze mówiąc zbytnio nie przejmuję, ale jesli oni tak zaczęli pogrywać chciałbym załatwić (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  co chodzi bo tak wszyscy pisza ze sie polapac nie mozna azja prawo-pracy.net urlop wychowawczy jest płatny przez okres 2 lat ale dochod rodziny nie moze przekraczac 504 zł na osobe i zus sie tym (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?29 Lipca 2006

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet ogniska. Więc o śmieciach nawet nie marz. Faktem (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane