art.889 1 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Problem z usuniętym Art.182(1) K.P.C.

Problem z usuniętym Art.182(1) K.P.C.

Problem z usuniętym Art.182(1) K.P.C. Prowadzę małą firmę. Trwające od 2 lat postępowanie o zapłatę, w pierwszej instancji GC zostało w kwietniu br umorzone na mocy Art.182(1) (...)

art.327$1  kpc w sprawie apelacyjnej

art.327$1 kpc w sprawie apelacyjnej

art.327$1 kpc w sprawie apelacyjnej Wyrok SA w sprawie z ubezp. spol. z lutego 2005 r . W protokole z rozprawy / o tym sie dowiedzialem niedawno / jest zapis , ze sprawa niekasacyjna .Wyrok (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz (...)

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

ustalenie stosunku pracy, odszkodowanie i wydanie świadectwa pracy na podstawie art. 130&1 kpc zobowiązuje Pana do usunięcia braków formalnych pozwu przez wskazanie wartości przedmiotu (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC). Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

przekazanie sprawy do sądu wybranego przez powoda na podstawie art. 43 § 1 kpc. Należy zatem uznać, że powód ? decydując się na wszczęcie postępowania w trybie EPU - nie ma możliwości (...)

rozwod i podzial majatku (pelnomocnictwo)

rozwod i podzial majatku (pelnomocnictwo)

? Jak interpretowac zapis art.87 § 1 KPC mowiacy: - osobę sprawująca zarząd majątkiem lub interesami strony, - osobę pozostającą ze stroną w stałym stosunku zlecenia, jeżeli przedmiot (...)

Brak zażalenia na klauzule wykonalności z nakazu zapłaty.

Brak zażalenia na klauzule wykonalności z nakazu zapłaty.

urzędu postanowienie sądu o przywrócenie terminu ( na podst. art. 359 § 1 kpc) i odrzucenie sprzeciwu. Wierzyciel pisze, iż po pominięciu dwutygodniowego terminu do wniesienia sprzeciwu, (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

Sądu odwoławczego wynikający z brzmienia art. 433§1 KPK, c. zakres zaskarżenia wyroku wynikający z nowego brzmienia art. 447 k.p.k. oraz ograniczenia dla strony z inicjatywy której wszczęto (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

Sądu odwoławczego wynikający z brzmienia art. 433§1 KPK, c. zakres zaskarżenia wyroku wynikający z nowego brzmienia art. 447 k.p.k. oraz ograniczenia dla strony z inicjatywy której wszczęto (...)

Kiedy prawidłowo złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia

Kiedy prawidłowo złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia

- postanowieniem z dnia 21 maja 2012 sąd I instancji ODRZUCIŁ mój wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku - podstawa art. 328 §1 kpc (wniosek o uzasadnienie wyroku złożony przedwcześnie). 9- (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

mieszkalnych i opłat obciążających najemcę art. 505 1 k.p.c. Monika Wczoraj dostałem za to stówkę mandatu : P ; / centralnie wyszedłem ze znajomymi na jedno piwo do parku, pogoda była (...)

Uchylenie postanowienia z dnia 03.08.2016 i wszczęcie postępowania ponownie??

Uchylenie postanowienia z dnia 03.08.2016 i wszczęcie postępowania ponownie??

wnioskiem wierzyciela. Wierzyciel wnioskował o wyegzekwowanie odsetek naliczanych zgodnie z tytułem wykonawczym, dlatego na podstawie art 350 $ 1 kpc w związku z art. 13 $ 2 kpc (...)

odrzucenie skargi o wznowienie

odrzucenie skargi o wznowienie

odrzucenie skargi o wznowienie Skarga o wznowienie postepowania sadowego /sprawa z ubezp. spol/ , zostala odrzucona przez sedziego SO /I Instancja /, na mocy art 410$1 kpc. Sedzia ktory to (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

umorzone ( art 825pkt 1 kpc) 2. ustalić koszty postępowania na kwotę 299,22 zł opłata za wartość wyegzekwowanej należności. Moje pytanie jest następujące 1.czy komornik prawnie (...)

Naruszenie zasad postępowania przez Sąd ?

Naruszenie zasad postępowania przez Sąd ?

podstawie Art. 399 § 1 Kpc wznowienia postępowania w sprawie z powodu pominięcia wniosku pełnomocnika pozwanej o odroczenie 2 Jednocześnie wniosek o natychmiastowe wstrzymanie wykonania (...)

wycofanie pozwu a zwrot kosztów stronie pozwanego

wycofanie pozwu a zwrot kosztów stronie pozwanego

wycofanie pozwu a zwrot kosztów stronie pozwanego Witam Jakie koszty poniesie powód zgodnie z (art. 98 § 1 k.p.c.) gdy ten zdecyduje się wycofać pozew na rzecz pozwanego (gdy już odbyła (...)

PZU niedowlad reki oc renta

PZU niedowlad reki oc renta

wniosku o zabezpieczenie powołując się na art. 730 (1) kpc. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt tel. Kancelaria Adwokacka adw. Piotr Meller 502-199-050, 504-260-672 Prawnik1209

pismo procesowe

pismo procesowe

?! dotyczy to wszystkich pełnomocników?! Art. 132§1 K.P.C. mówi o obowiązku bezpośredniego doręczania pism między profesjonalnymi pełnomocnikami. albercikWal

Jakie świadek ma prawa ?

Jakie świadek ma prawa ?

zapisać do protokołu o odmowie składania zeznań, czy też zostaniesz wykreślona z protokołu, ale to chyba nie ma znaczenia. Ważne, że nie musisz zeznawać jak nie chcesz. Eliza Art.261 par. 1 (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

przedawnienia, zgdonie z art. 123 par. 1 pkt 1 kodeksu cywilnego (przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

: "Zgodnie z art. 266 § 1 kodeksu postępowania cywilnego (kpc) sąd przed przesłuchaniem świadka uprzedza go o prawie odmowy zeznań i odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych (...)

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście (...)

Zeznania w trybie art.304 kpc

Zeznania w trybie art.304 kpc

sie rowniez na informacje przekazywane w pismach procesowych wnoszonych przez strone? po pierwsze trzeba rozróżnic art. 304 kpc od art. 233 par. 1 kk. art. 304 dotyczy przesłuchania (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

to art 417 ( 1 ) § 1 K.P.C. Osobiście złożyłam skargę o takie odszkodowanie .spółdzielcy nie bójcie się walczyć o swoją własność !!!!! Grażyna Witam i wyjasniam że spółdzielnia (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

mnie w przekonaniu iż ten problem powinien być prawnie rozwiązany. Paweł alimenty.pl Zgodnie z art 232 kpc - "strony obowiązane są wskazywać dowody, dla stwierdzenia faktów, z których wywodzą (...)