art.87 ust.1.ust.4 ustawy z dn.9 06 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

administracyjne na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r. poz.1228 z póź. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

dokumentów do ZUSu, z tego co wyczytałam wynika że pracodawca powinien niezwłocznie przesłać dokumenty do ZUS, jednak co mam zrobić w sytuacji jeśli tego do tej pory nie zrobił poza rozmową z (...)

przedawnienie rachunku! pilne

przedawnienie rachunku! pilne

. qpnw Zgodnie z art. 75 ust. 2 ustawy z dnia 21 lipca 2000 roku Prawo telekomunikacyjne roszczenia dochodzone na podstawie ustawy, w tym i związane z zapłatą rachunku (...)

Ukarana za chęć do pracy!

Ukarana za chęć do pracy!

mnie wniosku) na stały zasiłek przedemerytalny w wysokości 160%. Jednak od 01.01.2001 r. zaczęła obowiązywać nowa ustawa z dn. 22 grudnia 2000 r. [Dz. U. nr 122 poz.1323], która (...)

A jakby tak dołożyć firmie Kruk

A jakby tak dołożyć firmie Kruk

windyki (ustawa z 06 czerwca 2011 Bardzo domagają się by płacić odszkodowania za art karne i cywilne O tak!!!!!!!! w pełni pracują na art 190akk,- stalking, art115par12, (...)

windykacja oc

windykacja oc

jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, jest rzetelna i nie zawiera błędów."A ja co do tego stwierdzenia mam wątpliwości bo:Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 124 poz. 1152 art. (...)

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

rozliczane są według art. 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych : Art. 41 1. Osoby fizyczne będące przedsiębiorcami oraz osoby i jednostki organizacyjne nie mające osobowości (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

odmowę, nie wryazili zgody powołując się na art. 88 i 89 ustawy z dnai 6.04.1990 r. o Policji Dz. U. nra 7 poz 58 oraz art. 29 ustawy o zaopatrywaniu ... Dz. U nr 53 (...)

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę z dn. 10 października 2002 (Dz.U. z 2002 r., nr 200. poz. 1679 ze zm.) Minimalne wynagrodzenie określa Komisja Trójstronna, (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Najwyższego z dnia 9 czerwca 1976 r. III CZP 46/75, OSNCP 1976/9 poz. 184. 17. Uchwała Pełnego Składu Izby Cywilnej SN z dnia 09.06.76 r. OSN 1976/9 poz. 184. 18. Dekret z (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w zwiÄ…zku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

narodzinami straciła 4 dzieci mysle że to jej pomysł żeby je odebrać. rok temu porwał córkę z przedszkola nie zabrał jej leków na astme wciąga małą w sprawy między mami nie wiem jakie najlepsze (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

? Błagam odpiszcie!!! wiesia31 No i co z tego że jest w nowym związku ?????? cytuję : Art. 131§ 2. Jeżeli jeden z małżonków przysposobił dziecko drugiego małżonka, przysposobienie (...)

żądanie usunięcia danych osobowych BRE Bank S.A.

żądanie usunięcia danych osobowych BRE Bank S.A.

Ochronie Danych Osobowych z 1997 r. - odparłam, że nie potrzeba, znam ją świetnie i w oparciu o art. 23 oraz art. 32 w/w ustawy jedankowoż takie prawo posiadam. Odpowiedź (...)

Jak władający może zostać właścicielem

Jak władający może zostać właścicielem

uregulowaniu własności > gospodarstw rolnych. > Niestety w stosownym czasie mama nie skorzystała z niej i w związku z tym > nie posiada aktu własności. > Znalazłam też informację (...)

Służebność

Służebność

. Z tego względu ww. argumenty są jedynie próbą uzasadnienia jednego z dwojga możliwych stanowisk. Przepis art. 36 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

wezwanie za nie oplacona fakturę z 1999 r. 191.76zl do zapłaty z odsetkami i kosztami. Podzielcie się tym co zamierzacie zrobić. Domyślam się, ze nie będziecie płacić. Ale czy kontaktować (...)

 Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

o braku sprzeciwu Na podstawie art. 30 ust. 5aa ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t. j. Dz. U. 2021 poz. 735 z późn. zm.). Jednakże w decyzji organ zobowiązał (...)

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne Witam, Chciałbym prosić o wyjaśnienie pewnego zapisu prawnego Ustawy z dn 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym:\\\" (...)

Czy praca w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej to praca w szczególnych warunkach?

Czy praca w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej to praca w szczególnych warunkach?

szczególnych warunkach i mogÄ™ siÄ™ starać o przejÅ›cie na wczeÅ›niejszÄ… emeryturÄ™? ProszÄ™ o pomoc Maria Na wczeÅ›niejszÄ… emeryturÄ™ może przejÅ›c osoba, która speÅ‚ania warunki z art. (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście on ma (...)

likwidacja ogródka działkowego

likwidacja ogródka działkowego

również ustawa o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych z dn 10 04 2003 (art. 18 ) - jak w wyniku likwidacji działki i tym samym zniszczenia (...)

Roszczenie o zwrot nieruchomości

Roszczenie o zwrot nieruchomości

prawomocnym orzeczeniem sÄ…du lub organu(...) przedawnia siÄ™ z upÅ‚ywem lat dziesiÄ™ciu(...)”, chyba, że zobowiÄ…zany do Å›wiadczenia zrzeknie siÄ™ korzystania z zarzutu przedawnienia (...)

wypowiedzenie umowy o pracÄ™ w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracÄ™ w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

prace zawarta dn. ....za porozumieniem stron z dniem 13.05.2018. Data na pismie to 13.05.2018 r a mamy 2016r. Dodam ze mam umowe na czas nieokreslony. Prosze mi pomoc czy ja moge to (...)

1

2

3

4

5

...

14