art.79 z dnia 14 czerwca 1960r kpa Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

powołanie mogą być nie tylko podstawami nawiązania stosunku pracy, lecz także administracyjnoprawnego stosunku służby. Zgodnie z wyrokiem NSA z dnia 5 czerwca 1991 r. (II (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 grudnia (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

............................................ ......................, dnia ............. r. (imię i nazwisko pracownika) .......................................... (oznaczenie pracodawcy) Wniosek (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uchwał Sądu Najwyższego z dnia 26 października 1961 r., IV CO 15/61, OSN rok 1962, nr 4, poz. 131 i z dnia 27 czerwca 1969 r., III CZP 34/69, OSPiKA rok 1970, (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

prawo-pracy.net miałem wypadek w pracy dnia 12,03,2010 jestem w tej chwili na zwolnieniu do dnia 20,04,2010 czy pracodawca powinien mi wypłacić chorobowe? pierwsze 33 dni czy zus jest zatrudnionych (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

latach alimentów. kowalski65 Prosze bardzo art 137 KRO - "Roszczenia o świadczenia alimentacyjne przedawiniaja sie z uplywem lat 3" ustawa z dnia 17.06.2004r , ktora (...)

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

Inspektora Nadzoru Budowlanego w Ełku z dnia 14 września 2016 r. nakazującą Aldonie Kręcisz rozbiórkę domku letniskowego usytuowanego na działce nr 152/4, obręb Grąd, gmina (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

) (Utraci moc z dniem 4 czerwca 2018 r. na podstawie art. 8 ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy ? Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

działalnosc i sam opłacam sobie zus w miejscu pracy w kturym pracuje własciciel lokalu z kturym miałem podpisanom umowe zakaczyłem wspułprace z ostatnim dniem kwietnia. własciciel lokalu podpisał (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przetwarzania danych w związku z cesją wierzytelności, jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 6 czerwca 2005 r., (sygn. akt I OPS 2/2005), z którego wynika, (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

rozwiedzionych regulował art. 28 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr z 2002 r., Nr 42, poz. 368.). (...)

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie alimentów

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie alimentów

mi alimentów...? 2) Czy mogą z tego wyniknąć jakieś konsekwencje? Proszę o pomoc. Pozdrawiam Zawiadomienie ma taką treść: "Na podstawie art. 61 § 1 i 4 ustawy z dnia 14 (...)

pozostawienie podania bez rozpoznania?

pozostawienie podania bez rozpoznania?

dnia 18.12.2006 r.) i nieuzupełnieniem braków formalnych podania z dnia 15.12.2006 r. o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew położonych w obrębie …….uprzejmie (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

publicznej (t.j. Dz. U. z 2018 roku, poz. 1330 z późn. zm.), ? art. 104 i art. 107 ustawy z dnia 16 czerwca 1960 roku ? Kodeks postępowania administracyjnego (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

społecznych ( tekst jednolity Dz.U z 2009 roku Nr 205 poz. 1585 z późn.zm) w związku z art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r.- kodeks postępowania (...)

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

tytulu duzego przekroczenia tego terminu i utrate z tego tylu dochodow z dzialalnosci lokalu zyb1219 KPA nie posługuje się nigdzie terminem trzydziestodniowym. typ Wszystko jest ładnie opisane (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

-pracy.net w pazdzierniku 2011r przekroczyło mi 10 lat pracy(ze stażem) nie wiedziałm ze staz wlicza mi sie do lat pracy i dokumenty o stazu dostarczylam księgowej w styczniu 2 012 r ksiegowa (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

wyroku od dnia 25 czerwiec i powinno trwac do 25 czerwca 2017r. pytanie moje nie mam jeszcze psycho testów ale mam skierowanie z policji czy moge juz robic te testy. dzis jest 18.03.2017r (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

przeze mnie paczki? tobiasz22 odpowiedz z sendit: Przepisy regulujące kwestie wydawania faktur korygujących zamieszczone są w § 13 i § 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

? Błagam odpiszcie!!! wiesia31 No i co z tego że jest w nowym związku ?????? cytuję : Art. 131§ 2. Jeżeli jeden z małżonków przysposobił dziecko drugiego małżonka, przysposobienie (...)

1

2

3

4

5

...

24