art.770 kpc z dnia 29.08.1997r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 grudnia (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

. 207 § 3, 6 i 7 KPC, c. zakres zastosowania art. 210 KPC d. zakres zastosowania art. 217 §§ 2 i 3 KPC. ADRESACI: Szkolenie kierowane jest do osób z krótkim jak i (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

. 207 § 3, 6 i 7 KPC, c. zakres zastosowania art. 210 KPC d. zakres zastosowania art. 217 §§ 2 i 3 KPC. ADRESACI: Szkolenie kierowane jest do osób z krótkim jak i (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

postępowania, a więc w przypadku bezczynności wierzyciela, który przez rok nie wystąpił z wnioskiem o podjęcie zawieszonego postępowania, z powodu czego nastąpiło umorzenie z mocy (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

............................................ ......................, dnia ............. r. (imię i nazwisko pracownika) .......................................... (oznaczenie pracodawcy) Wniosek (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

stosowana przez przedsiębiorcę zagraża lub narusza interes konsumenta. Dochodzenie roszczeń następuje na podstawie art. 12 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Jak skorzystać z Art. 102 KPC

Jak skorzystać z Art. 102 KPC

Jak skorzystać z Art. 102 KPC Witam. Jestem aktualnie grubo pod kreską a dostałem nakaz zapłaty prawie 5500zł. Oczywiście kiedyś to z odsetkami ureguluję ale teraz finansowo jest (...)

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

Pozew o ustalenie istnienia stosunku pracy,pismo z sądu o uzupełnienie braków formalnych.

zgodnie z treścią art.23 1 kpc odnośnie zgłoszonego żądania ustalenia stosunku pracy i w zgodzie z przepisami o tzw. najniższym miesięcznym wynagrodzeniu brutto /obecnie 1317zł/- (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

pracę i byłem jej zaległy 500zl a przysadzone mam 700 fakt faktem nie miałem z czego jej oddać tych 500zl bo spłacam jeszcze długi z małżeństwa gdzie ona Zadzika pieniędzmi mniejsza z (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

sądowym (Dz. U. Nr 46, poz. 254, z późn. zm.), z dnia 31 października 1989 r. w sprawie wynagradzania biegłych (tłumaczy) z zakresu daktyloskopii (Dz. U. Nr 64, poz. 292), (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

przejmowala wszystkich pracowników tego samego dnia, tj. 1 stycznia 2001 r. Jezeli równiez on zostal przejety przez spólke z poczatkiem grudnia 2001 r., to spólka od tego dnia (...)

Odwołanie od nakazu zaplaty w postepowaniu upominawczym

Odwołanie od nakazu zaplaty w postepowaniu upominawczym

postępowaniu upominawczym Na podstawie art. 503 k.p.c. wnoszę sprzeciw do wydanego nakazu zapłaty przez Sąd Rejonowy w Lublinie, Wydział VI Cywilny, z dnia 12 grudzień 2012 r., (...)

niesłuszna windykacja

niesłuszna windykacja

11.04.2013r a państwo jak wnioskuje po pieczątce na kopercie zostało wysłane także 11.04.2013r. i tym bardziej że pieczątka z placówki pocztowej w warszawie jest z 15.04.2013r. (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

ze niejesteś zorientowany w prawie więc pojedzie z tobą jak z burą suką. pablo20066 Witam Mam ogromny problem w chwili obecnej nie pracuje nie mam z czego spaćić kredytu, czy w takiej (...)

Podział majątku

Podział majątku

;lności środki wymienione w art. 31 § 2 k.r.o. Są to:  1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,  2) dochody (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

, stac ja na utrzymanie dziecka) (dezire27) - zgodnie z art 142 KRiO oraz Art. 754 KPC, możesz wystawić pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty na siebie, gdyż dziecka jeszcze nie ma, (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

wszystkie mamy którym w sposób niemoralny i krzywdzący dla dziecka została z dnia na dzień opieka odebrana i przyznana mężczyznie! Chetnie porozmawiam z mamami na ten temat i zachęcam (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

on z sadu grodzkiego..nie mam pojecia czego dotyczy i nie przypominam sobie bym miala cos na sumieniu .Nie moge jednak o niczym innym myslec.. (Kaska) Art.13 par. 2 ustawy z dnia z (...)

1

2

3

4

5

...

18