art.761 paragraf 1 ustawy o komornikach Wyszukiwarka e-prawnik.pl


CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

byłym mężu, a nie na funkcjonariuszu publicznym. Karygodnym jest zajmowanie głosu przez osoby, które mają o egzekucji alimentów pojęcie mniej niż mierne. Odsyłam do ustawy o komornikach (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

26 KOdeks rodzinny - wnieś do sądu sprawę, że roszczenia o te alimenty są bezzasadne bo po pierwsze - wskaż ten artykół 137 a po drugie cały czas łozyłeś na dziecko! Art. 137. § 1. (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

. Ostatnia nowelizacja ustawy o dowodach osobistych i zameldowaniu (nie pamiętam dokładnie tytułu ustawy) zakładała, że obowiązek meldunkowy powstaje wtedy gdy osoba przebywa pod danym (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

, że musi zdać egzaminy - to musi na nowo zrobić kurs prawa jazdy ??? Bardzo proszę o odpowiedż. Chyba nie. Prawo o ruchu drogowym mówi: Art. 114. 1. Kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

Opis aplikacji

Opis aplikacji

29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji z późniejszymi zmianami."

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Który komornik ma rację

Który komornik ma rację

.1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r o komornikach sądowych i egzekucji, masz prawo wyboru komornika w granicach właściwości sądu apelacyjnego marek

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 5 powołanej (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

przeciwko żonie ojca. Jeśli są po ślubie i super byłoby gdyby miała pracę ona musi Was utrzymywać o czym mówi artykuł 144 paragraf 1 Kodeksu Cywilnego. Myślę, że moje porady przyniosą (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

osiągniemy?Troche nie rozumiem po co taki wniosek skladać?Ja mialem na mysli że wniosek jest niezasadny dlatego że art. 64 wspomina jedynie o kow i obowiazkach z nia zwiazanych, nie ma slowa o (...)

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota zwrucona) zastosowano (...)

Służebność

Służebność

rozgraniczenie, którego celem jest określenie właściwego przebiegu granic. W takiej sytuacji zainicjowane zostanie postępowanie administracyjne o rozgraniczenie. Zgodnie z art. 29 ust. 1 (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

), przed szkoleniem o tym nie poinformowano. W umowie również był paragraf, że za każdego klienta, z którym podpiszę umowę, a w ciągu 1 roku zrezygnuje z korzystania usług firmy X (...)

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna?? Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 178a paragraf 1 kk grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. 1 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

nowelizacje, o wyrażenie opinii na ten temat i ewentualne podanie ustawy i paragrafu oraz źródła literaturowego. Chciałbym nadmienić, że nie chodzi mi o zaniechanie płacenia alimentów, (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

przy braku uszkodzeń ciała o których mowa w art.158.par.1 może być oskarżony z tego artykułu? Tak, par1 mowi o narazeniu na okreslone w tym przepisie skutki, ale skutek ten nie musi (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

, ale lubi wypić, więc interesów nie pilnuje. Zaczynają przychodzić ponaglenia w sporej ilości o niespłacanie kredytów, o których siostra nic nie wiedziała. Jak wybronić siostrę od jego (...)

Spadek! Pomocy!

Spadek! Pomocy!

spadkobierców ustawowych] Spadkobiercy dziedziczą z ustawy gospodarstwo rolne, jeżeli w chwili otwarcia spadku: 1) stale pracują bezpośrednio przy produkcji rolnej albo 2) mają przygotowanie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

spotkanie z diabłem PILNE

spotkanie z diabłem PILNE

zawiasy, zarzucono mi 2 artykuły 275 paragraf 1 i 286 paragraf 2, podpisałam to, że zarzucają mi te artykuły, odmówiłam składania zeznań (pisemnie), kazałam tylko 1 policjantowi (...)

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

,jeżeli oczywiście chodzi w tym wypadku o umowę zawieraną między przedsiębiorcą a konsumentem w rozumieniu tejż ustawy (art. 1). Marek D.

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Pożarnej oraz w rozporządzeniach wydanych na podstawie jej przepisów. W ustawie o PSP, oprócz prawa do lokalu mieszkalnego (art. 74 ust. 1) oraz prawa do pomocy na budownictwo mieszkaniowe (...)

1

2

3

4

5

...

17