art.75 ustawy z dn. 14 czerwca 1960 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

publicznej (t.j. Dz. U. z 2018 roku, poz. 1330 z późn. zm.), ? art. 104 i art. 107 ustawy z dnia 16 czerwca 1960 roku ? Kodeks postępowania (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jednorazowo 1 roku. Zgodnie z art. 73 ust. 8 ustawy kolejnego urlopu udziela nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia urlopu poprzedniego. Wątpliwości dotyczyły (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

wprowadzające prawo małżeńskie? Dziennik Ustaw Nr. 48/1945., poz.271 19. Ustawa z dn. 29.09. 1986 ?Prawo o aktach stanu cywilnego?. ? art. 61a ust. 5. (Dz.U. Nr 36, poz. 180 z późn. (...)

Jak władający może zostać właścicielem

Jak władający może zostać właścicielem

lat, zła wiara 20 lat - podstawa prawna ustawa o zmianie ustawy KC z 1990 roku - art. 172 k.c. w brzmieniu nadanym ww. ustawą. plus Witam! Posiadam postanowienie sądu o nabyciu spadku (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

sądach Twojego okręgu bo jeśli wszystkie sądy praktykują takie działania to jest to raczej zadanie dla kuratora okręgowego i to on powinien coś z tym zrobić po wyjaśnieniu tematu z prezesem (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

wyzwiska pod swoim adresem i , ze zostane zwolniona z art co mam robic nina prawo-pracy.net Witam !!! proszę o informacje - moja koleżanka była zatrudniona przez pół roku na czarno,potem (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

do 10 lipca i jestem w ciąży 7 miesiąć.razem z sobotami i niedzielami wychodzi 31 dni.czy to znaczy że bede musiała zwrócić pracodawcy część z wyplaty za miesiąć czerwiec.dodam że w (...)

Ugoda z sąsiadem

Ugoda z sąsiadem

dnia 14czerwca 1960 roku - Kodeks postepowania Administracyjnego ( tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr. 98 poz. 1071 z późniejszymi zmianami. zawiadamiam że w dniu 24.07.2011 (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jestem w błędzie?? Pozdrawiam Kasia Chcąc odbyć aplikację kuratorską z kim powinnam najpierw skontaktowaćsię w Sądzie Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

) (Utraci moc z dniem 4 czerwca 2018 r. na podstawie art. 8 ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy ? Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 541 (...)

ludzki

ludzki

14 lat, 14 miesiecy a 14 dni? Jezeli kobieta nie jest wierna, nie czeka i smieje sie z Penelopy to wiernosci moze byc i 14 godzin ledwie. A Heros przybywszy za morza z (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawie mamy z taką właśnie do czynienia) przedawniają się z upływem lat dwóch. Stosujemy tu również Art. 750 i 751 Kodeksu Cywilnego- tryb dotyczący przedawnienie roszczeń z (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ojcostwa.Związek małżeński zawarłem ( juz teraz ) z moją byłą żoną w 1996 roku. Po 6,5 roku na świat przyszło chyba nasze dziecko.W 2003 roku dowiedziałem sie od lekarza (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

: 2017-08-27 20:19:22). Żona wezwała oszustów do przysłania kopii. Dzisiaj przysłali Jej maila z informacją, że Jej sprawa: "została wycofana i zamknięta w obsłudze Alektum Sp. z o.o.". (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

długi żony (z którą nie mam niestety rozwodu)komornik zajął moje wynagrodzenie (z tego co wyliczyłem będzie tak przez 5 miesięcy) więc nie mam z czego płacić(zasądzone 1000 zł)I (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

będziemy już z nią mieszkać? Proszę o szybką odpowiedź. agusia alimenty.pl dokladnie zgadzam sie z toba alimenty sa do okresu studiów czyli 25 lat o ile sie uczy jezeli syn ma 27 lat to (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

odmowę, nie wryazili zgody powołując się na art. 88 i 89 ustawy z dnai 6.04.1990 r. o Policji Dz. U. nra 7 poz 58 oraz art. 29 ustawy o zaopatrywaniu ... Dz. U nr 53 poz 214. (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

ponoszonych przez wspólnote na windę jedynie w np. 10 %, ponieważ z windy nie korzystają. Jednakże niesłusznym byłoby całkowite zwolnienie ich z opłat za windę (co jest zasadne w spóldzielniach) (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

Witam, Ja mam następujący problem z firmą Raport. Otóż w 2000 roku rozwiązałam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych z firmą Plkomtel. Stosowne pismo złożyłam w jednym (...)

Aplikacja kuratorska

Aplikacja kuratorska

. Pytali o wszystko. Czułam sie jak na egzaminie ustnym. Przede wszystkim z ustawy o kuratorach, z kodeksu rodzinnego i karnego, z resocjalizacji oraz z formalności jakie prowadzi (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

się z dniem 1.09.2008 roku. Planuję drugie dziecko, ponieważ pół roku temu poroniłam. Zwlekałam z ponowną próbą aż do wakacji. Gdybym zaszła w ciążę w lipcu to czy mój (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

wymianie mail'i z tą firmą postanowiliśmy nie płacić nienależnych faktur. Za część z nich (grudzień 2012) dostaliśmy korekty. Za te ze stycznia 2013 nie. Późniejszych faktur już nie (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

rozwiedzionych regulował art. 28 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr z 2002 r., Nr 42, poz. 368.). Zgodnie z (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

bowiem sytuacji obowiązek zwrotu udzielonej bonifikaty będzie spoczywał na nabywcy pierwotnym zgodnie z postanowieniami przepisów ustawy. Z inną sytuacją będziemy mieć do czynienia (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

wypłacano wynagrodzenia obliczane na bazie nowej średniej pensji krajowej z grudnia 2010 roku, a z ustawy wynikało, że powinny być na bazie średniej z 2009 roku. Dociekliwy (...)

1

2

3

4

5

...

18