art.624. par.1 kpk w zw.z art.119 k.p.w. i art Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

. Art. 226. W kwestii wykorzystania dokumentów zawierających tajemnicę państwową, służbową lub zawodową, jako dowodów w postępowaniu karnym, stosuje się odpowiednio zakazy i (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

podział majątku dorobkowego (jeżeli oczywiście w skład majątku dorobkowego wchodzi mieszkanie). Można to uczynić w drodze umowy zawartej przed notariuszem. W sytuacji istniejącego (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

.1KW w zw.z par.86 ust.4 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wew. i Adm. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.Nr 170,poz1393)i art.97KW (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

pojazdem zjechał na lewe pobocze spowodował kolizje uderzając w przydrożne drzewo tj. o wykroczenie z art. 86§2 kw w zw. z art. 2 i 19 ust.1 Prawa o ruchu drogowym. I. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

instancyjnego: a. nowe uprawnienia i obowiązki sądu w postępowaniu dowodowym, b. nowe uprawnienia i obowiązki stron w postępowaniu dowodowym, c. zmiany w obrębie art. (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

instancyjnego: a. nowe uprawnienia i obowiązki sądu w postępowaniu dowodowym, b. nowe uprawnienia i obowiązki stron w postępowaniu dowodowym, c. zmiany w obrębie art. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jest praca dla kobiety w ciąży, że są ważniejsze dla mnie teraz sprawy niż praca i opóźnione przesyłki i dobijający się klienci non stop na telefonie. Szefa mam super, wie co i (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie z zasadą (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

. Oczywiście może Pani zgodzić się w ramach art. 335 kpk w akcie oskarżenia albo w ramach art. 387 kpk do czasu zakończenia I przesłuchania oskarżonej (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

juz nic nie zrobisz. Hesta art. 62 k.p.k. i art. 448 kc w związku z art. 24 § 1 kc byłby tu moim zdaniem stosowny. Pamiętaj, masz czas do czasu otwarcia przewodu sądowego, (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

poszczególnych firm. Oczywiście następstwem tego było wezwanie do Sądu Rejonowego w trybie art. 335 par1 kpk o naprawienie szkody w trybie art. 46par 1 kk na (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

uzasadnieniu, iż zgodnie z art.305 par.4 kpk prawo do złożenia zażalenia ma tylko pokrzywdzony, a zgodnie z art.49 par.1 kpk ?pokrzywdzonym jest osoba fizyczna lub (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

nieostrożnie i miałem zadłużenia w Erze, Idei, w Reiffaisen Bank, w ING i w kilku mniejszych instyrucjach. W przeciągu kilku lat dostałem około 40 pism od (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

zgodnie z art. 545 par. 2 k.p.k. wniosek taki powinien być sporządzony i podpisany przez adwokata albo radcę prawnego. Matt89 Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

z art. 57 a 1$kk Również jest napisane oskarżony art. 157$2kk w zw z art. 57 a 1$kk Na podstawie wyników prowadzonego dochodzenia, zgodnie z art.331$1,332$1 i 3 kpk Jest (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

odpowiedź, ale moje pytanie w żadnym stopniu nie dotyczy zakazu orzekania obowiązku naprawy szkody w oparciu o art. 415 § 5 k.p.k. Chodzi mi ściśle o to co podałam wyżej : czy (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic swą (...)


Witam
zostałem skazany wyrokiem nakazowym z
art.86 § 4kks
w zb.z art.54 § 3kks
w zb.z art.63

Witam zostałem skazany wyrokiem nakazowym z art.86 § 4kks w zb.z art.54 § 3kks w zb.z art.63

zw.z art.7 § 1kks O to,że przekraczając granicę Polsko-Białoruską wprowadziłem na obszar celny Unii Europejskiej papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości 30 paczek (3 kartony) karą (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję

zatrzymanie było zasadne legalne i prawidłowe co za tym idzie Policja miała prawo mnie zatrzymać na podstawie art. 244 kpk art.244par.1 b kpk. Można się od tego (...)

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

zgodnie z prawem świadka zawartym w art. 182 Kpk w związku z wymienionym art. 41 par 1 kpswow odmawiam zeznań w tej sprawie, gdyż mogłyby one obciążyć osobę (...)

rozprawa!!!Pilne

rozprawa!!!Pilne

.376 par.2 kpk. A w postepowaniu uproszczonym oskarżony nie ma obowiązku stawienia się na żadną, nawet na pierwszą rozprawę - art. 479 par.1 kpk. Jezeli oskarżony (...)

Art. 97 kodeksu wykroczeń

Art. 97 kodeksu wykroczeń

Art. 97 kodeksu wykroczeń heja ludziska dostałem dziś mandat z art. 97 kw - parkowanie w obrębie skrzyżownia 300 zl jeden punkt. zostałem poinformowany, że to jest sztywna stawka i (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

chodzi o nagrywanie rozmów to w zasadzie jest to w tym przypadku dopuszczalne na podstawie art 159 ust 2 PT, bo zakaz nagrywania komunikatu przeidziany w tym artykule nie dotyczy nadawcy (...)

mandat

mandat

informacji że zajął się tą sprawą czy nie powinienem być o tym poinformowany z góry dziękuje damian1973 Mandat został nałożony zgodnie z art.95 par.1 kpw. W przypadku nieuiszczenia (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

automatyczne ściganie z art. 286 par. 1. prawnik27 w przypadku skazania w zawieszeniu(ba takie wyroki wydaje sad w tym przypadku), jednym z warunków może być naprawienie szkody, (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

zakresie wskazania sprawcy? Co napisać, do kogo i w jakiej formie? I w jakim terminie? Bardzo nam zależy aby nad niewinną osobą, która poniosła śmierć w tym wypadku nie (...)