art.536 prawa upadłościowego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

, ulegają zawieszeniu z mocy prawa z dniem ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Natomiast po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, postępowanie to umarza się z mocy (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

. Spółdzielnia nie może tego prawa ograniczyć, ponieważ nie jest to ograniczone prawo rzeczowe jak w przypadku własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego. Najkorzystniejsza (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza .Podobno brat zostawil

Sąsiad chce abyśmy po jego smierci przejęli jego mieszkanie lokatorskie!!!

Sąsiad chce abyśmy po jego smierci przejęli jego mieszkanie lokatorskie!!!

ponoszeniem przez nas konsekwencji upadku lub likwidacji spółdzielni. Uzyskanie przez członka spółdzielni prawa odrębnej własności wyłącza nasze mieszkanie z masy upadłościowej z mocy prawa. (...)

Wykup mieszkania lokatorskiego

Wykup mieszkania lokatorskiego

. Spółdzielnia nie może tego prawa ograniczyć, ponieważ nie jest to ograniczone prawo rzeczowe jak w przypadku własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego. Najkorzystniejsza (...)

Skutek nie przyjęcia propozycji układu przez jedną grupę

Skutek nie przyjęcia propozycji układu przez jedną grupę

jednego ważnego głosu, a w mojej grupie głosowano przeciw układowi. 92% głosujących było za przyjęciem układu, więc został on przyjęty. Zgodnie z art. 119 ust 3 "układ zostaje przyjęty, chociażby (...)

umorzenie postepowania upadłościowego wobec spzo.o z braku majatku

umorzenie postepowania upadłościowego wobec spzo.o z braku majatku

umorzenie postepowania upadłościowego wobec spzo.o z braku majatku Kiedy nastąpi wykreślenie podmioty gospoadrczego z KRS wobec umorzenia prowadzonego wobec niego postępowania upadłościowego (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

ponieważ art 17 ( 8 ) prawa spółdzielczego jest niezgodne z konstytucją . Spółdzielnia nie ma prawa wykluczyć lokatora z czlonkostwa gdyż art 58 konstytucji jasno określa o (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

koniecznym do nabycia prawa do emerytury, lecz warunkiem skorzystania z prawa do tego świadczenia. Art. 29 ustawy o emeryturach i rentach z FUS regulujący warunki uprawniające do emerytury (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

Długi i upadłość konsumencka

Długi i upadłość konsumencka

klienta. Ogromną zaletą jest też osobisty kontakt z klientem. Więcej informacji o kancelarii - a także praktyczne wskazówki z zakresu prawa - znajdziecie na stronie kancelarii pana mecenasa Klimkowskiego

SN  postanowienie

SN postanowienie

norm prawa procesowego. Prawidłowo zatem uczestnicy wskazali jako naruszone art. 378 § 1 i 382 w zw. z art. 13 § 2 KPC. Jak przyjął Sąd Najwyższy na gruncie spraw o dział spadku, w (...)

VAT-25

VAT-25

przedstawionym stanie faktycznym. Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Zgodnie z przepisem § 1 pkt (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

studiuje nie jest tożsame wg prawa polskiego z pojęciem "osoba ucząca się" Studjujące dzieci (pełnoletnie) nie mają przecież prawa do zasiłków rodzinnych. Napisałam do Rzecznika (...)

Klauzule generalne w prawie cywilnym

Klauzule generalne w prawie cywilnym

odnajdziesz klauzule? Ewqa trochę mnie to zaskoczyło I ksiega Kodeksu Cywilnego Prawo Wstępne Klauzule Generalne : fundamenty prawa np. art 3 prawo nie działa wstecz, art. 5 o nienadużywaniu (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi na inny (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

. Art. 226. W kwestii wykorzystania dokumentów zawierających tajemnicę państwową, służbową lub zawodową, jako dowodów w postępowaniu karnym, stosuje się odpowiednio zakazy i ograniczenia określone (...)

wierzytelność wobec likwidowanej Sp. z o.o.

wierzytelność wobec likwidowanej Sp. z o.o.

odzyskania należnej mi kwoty, a jeśli nie, to przynajmniej (dla poczucia sprawiedliwości) mogę oczekiwać ukarania władz spółki z mocy prawa ?

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

sie z łożeniem na to dziecko pieniędzy joasia80 Prawo rodzicielskie to nie tylko prawa ale i obowiązki. Odebrano ci prawa a zostały ci obowiązki dix rok temu ojciec mojej corki zabral ją bez (...)

Prawo rodzicielskie

Prawo rodzicielskie

podobnej sytuacji mi tez zona i teściowa chciały odebrać prawa do dzieci a skończyło się na tym że to Ona ma ograniczone prawa i odwiedziny z dziećmi odbywają się za moją zgodą. (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

zapewnic tylko 'matka polka'.A ja spytam inaczej gdzie prawa obywatelskie ojcow.Gdzie rownosc wobec prawa w traktowaniu kobiet i mezczyzn?Cale prawo rodzinne jest niezgodne z konstytucja prosze szanownej

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

widzenia prawa, obcy człowiek dla mojego dziecka, spędza z nim więcej czasu? jest z nim częściej...On, ten obcy, z punktu widzenia prawa człowiek, który widzi jak dorasta moje dziecko? nie (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

, to dlaczego ludzie nie mieliby mieć prawa do obrony ?? Niech każdy wie, ze istnieje coś takiego jak przedawnienie, że firmy windykacyjne nie mają prawa do naliczania astronomicznie wysokich (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Pożarnej oraz w rozporządzeniach wydanych na podstawie jej przepisów. W ustawie o PSP, oprócz prawa do lokalu mieszkalnego (art. 74 ust. 1) oraz prawa do pomocy na budownictwo mieszkaniowe (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

art. 230 k.c.). Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia. Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających (...)

Art. 12., art. 91 kk.

Art. 12., art. 91 kk.

wyrok (art. 124 z prawa farmaceutycznego). W obydwu przypadkach nie wyraziłem chęci współpracy oraz nie poddałem się dobrowolnie karze ponieważ wołałem skorzystać ze swego konstytucyjnego (...)

Skopiowane zdjęcia z internetu

Skopiowane zdjęcia z internetu

autorskie - wydaje się, iż zarówo osobistego, jak i majątkowe. W przedmiocie naruszenia autorskich praw osobistych: Art. 78. 1. (112)pr.aut. Twórca, którego autorskie prawa (...)

1

2

3

4

5

...

32