art.535 ruchu drogowego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Parkowanie na chodniku po lewej stronie drogi

Parkowanie na chodniku po lewej stronie drogi

zatrzymania lub postoju; 2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m; 3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje (...)

prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

lokalny. Tak więc na posesji - terenie prywatnym, na którym nie wystepują powyższe czynniki nie może być stosowany art.87.§ 1. Tak więc do czasu zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym poruszanie (...)

Prowadzenie pojazdu bez uprawnien

Prowadzenie pojazdu bez uprawnien

przepisy ruchu drogowego. Taka jest moja koncepcja. Jednak zgadzam się z Tobą, że mandaty powinny być równe i napewno nie w kwocie 500 zł. Państwo powinno zabiegać takiemu bezprawiu jak prowadzenie (...)

Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

drogowego. Rozporządzenie Ministra SWiA przywołane wyżej zostało wydane na mocy upoważnienia zawartego w ustawie ? prawo o ruchu drogowym. Ustawa ta nie przewiduje ? co wyżej wskazano ? innych (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

tym, że przepis art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h traci moc z dniem 4 czerwca 2018 r., czyli w dniu dzisiejszym: Art. 135. 1. Policjant: 1) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie: h) przekroczenia

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje się. § (...)

reklama na ogrodzeniu

reklama na ogrodzeniu

trudne :)? pawelecvip W ustawie o drogach publicznych z (art 39 ust 1 pkt 5) uregulowano zakaz podejmowania czynności w pasie drogowym, które m.in. zagrażałyby bezpieczeństwu ruchu drogowego. (...)

Zwrot pojacdu po roku. Wada ukryta

Zwrot pojacdu po roku. Wada ukryta

pojazdu. Nie było sprawdzone czy badany pojazd spełnia wymagania techniczne dopuszczające pojazd do ruchu drogowego w zakresie wymagań technicznych art. 66 ustawy z dnia 20.06.1997r. Prawo (...)

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

odwołać w sprawie mandatu. Sprawa Sądowa. Jakie są szanse na wygranie sprawy sądowej? - nie byłem nigdy karany, nie mam żadnych wykroczeń na koncie. - nie stwarzałem żadnego zagrożenia dla ruchu (...)

Gdzie sprawdzic czy dostalem mandat?

Gdzie sprawdzic czy dostalem mandat?

Gdzie sprawdzic czy dostalem mandat? Gdzie sprawdzic czy dostalem mandat? policja prowadzi ewidencję kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego(zgodnie z art. 130 ustawy Prawa o ruchu (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

i oskarżyciel ich kolega(policjant-kontroler ruchu drogowego)we wniosku o ukaranie w postępowaniu zwyczajnym (dawne Kolegium) pomylili oznakowanie poziome linii P-3 z P-2,/linia P-3 wg ich jest (...)

Co oznacza wezwanie w sprawie: wykroczenie art. 92 ustawa 1

Co oznacza wezwanie w sprawie: wykroczenie art. 92 ustawa 1

Co oznacza wezwanie w sprawie: wykroczenie art. 92 ustawa 1 Co oznacza wezwanie w sprawie: wykroczenie art. 92 ustawa 1 dziękuje z góry za informacje. Art. 92. § 1. Kto nie stosuje się do (...)

Znak P-19 a zastawienie bramy

Znak P-19 a zastawienie bramy

Znak P-19 a zastawienie bramy Dzień dobry, Dzisiaj dostałem mandat za zastawienie bramy wjazdowej (Art. 49 ?Prawa o ruchu drogowym?). Zastanawiam się czy nie dochodzi tutaj do "absurdu drogowego

Niezrozumialy wyrok sadu.

Niezrozumialy wyrok sadu.

na ul. Chrobrego 1 w Wałbrzychu woj. dolnośląskie, spowodował zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w ten sposób, że kierując pojazdem Opel (starszy pan) w trakcie zmiany pasa ruchu (...)

Straż gminna - jakie uprawnienia ?

Straż gminna - jakie uprawnienia ?

- w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, kontrola publicznego transportu zbiorowego - w zakresie określonym w art 45 ust 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

;w a przeważająca cześć zmian obejmuje kontrolę ruchu drogowego. Tak więc od nowego roku nic się nie zmieni w regulacjach uzyskiwania prawa jazdy czy liczby godzin szkolenia.    mlody_buk

WYkroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym?

WYkroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym?

Art 92 paragrf 1, oraz 90 zaliczają sie do wykroczeń, które ZAGRAŻAJą bezpieczeństwu ruchu drogowego??? ( ja konkretnie zostałem skazany na grzywnę 200zł za stanie na chodniku gdzie (...)

po pijaku Z rowerem bez świateł

po pijaku Z rowerem bez świateł

cokolwiek? Z gory dzięki za wyjaśnienia! Dodam jeszcze, ze zostalem wezwany za ten paragraf: "Art. 97. Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach (...)

Domyślnie Dom SSO z drogą dojazdową a odbiór.

Domyślnie Dom SSO z drogą dojazdową a odbiór.

musiał poradzić sobie z tym problemem sam. Możesz też potrzebować czasowej organizacji ruchu drogowego, o czym przeczytać można tutaj https://unistop.pl/projektowanie-organizacji-ruchu-drogowego/co-to-jest

Zadanie na studia z prawa ruchu drogowego

Zadanie na studia z prawa ruchu drogowego

Zadanie na studia z prawa ruchu drogowego W dniu 09 listopada 2017r. Mariusz J. uzyskał uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B. W dniu 05 grudnia 2018 wobec Mariusza J. orzeczony został

wypowiedzenie umowy

wypowiedzenie umowy

i konserwacje oznakowania pionowego, wykonywanie i konserwację urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (słupków przeszkodowych ?pylonów ) na terenie pewnego miasta. Umowa została zawarta w (...)

Mandat za Viatoll

Mandat za Viatoll

osoby kierującej pojazdem. Ustawa o drogach publicznych nie zawiera odesłania do art. 78 ust. 4 Prawa o ruchu drogowym co skutkuje tym, że Inspekcja nie ma uprawnień do kierowania takich wniosków. Swoją

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu Nie wiem gdzie mogę komentować niektóre art. na e-prawnik.pl ale co do: W treści "odpowiedzi" art. Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu (...)

Co sądzicie na temat takiego uzasadnienia wyroku

Co sądzicie na temat takiego uzasadnienia wyroku

lokalizacji projektant drogi i zarządca ruchu na drodze zdecydowali o zastosowaniu jednostronnego znaku D-19 uznając, iż takie rozwiązanie nie powinno mieć wpływu na organizację ruchu, gdyż (...)

Wtargnąłem na teren Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Wtargnąłem na teren Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

wychodziła mi bardzo dobrze, a na egzaminie - nie. Przypuszczałem że na placu manewrowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego słupki na łuku do jazdy rozstawione są inaczej niz w szkole nauki (...)

Wtargnąłem na zabroniony teren (wojewódzki ośrodek ruchu drogowego)

Wtargnąłem na zabroniony teren (wojewódzki ośrodek ruchu drogowego)

kierowców wychodziła mi bardzo dobrze, a na egzaminie - nie. Przypuszczałem że na placu manewrowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego słupki na łuku do jazdy rozstawione są inaczej niz (...)

NAĆPANY  KIEROWAŁ SAMOCHODEM I MIAŁ NARKOTYKI NA PÓŹNIEJ

NAĆPANY KIEROWAŁ SAMOCHODEM I MIAŁ NARKOTYKI NA PÓŹNIEJ

osiemnastej policjanci z Ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego peugeotem zauważyli że mężczyzna zachowuje się nie naturalnie w trakcie rozmowy okazało się że 25 latek był pod (...)

Więcej uprawnień dla straży miejskiej.

Więcej uprawnień dla straży miejskiej.

nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, którą przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. zyta6

nowe prawo jazdy

nowe prawo jazdy

płynnie i ma być jasna dla wszystkich, w szczególności przeprowadzających egzaminy oraz ośrodków ruchu drogowego. to mądra decyzja. tymek85

Kiedy policjant może zatrzymać prawo jazdy ??

Kiedy policjant może zatrzymać prawo jazdy ??

raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego; Należy także zawsze pamiętać o tym, że policjant, bez względu na okoliczności, ma obowiązek wystawić (...)