art.53 kodeks pracy 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

pracował na czarno,ale nie jest w stanie płacić alimentów.Mamy dwojkę dzieci 3,5letnie i 11letnie.Sąd każe iść mi do pracy-pójde ale od września gdy dziecko

Zmiany w kodeksie pracy -2011

Zmiany w kodeksie pracy -2011

Zmiany w kodeksie pracy -2011 Witam Mam pytanie czy są jakies zmiany jeśli chodzi o kodeks pracy w nowym roku 2011 jeśli macie potwierdzone informacje prosze piszcie z góry (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jest zagrożone szeregiem sankcji prawnych. Unormowaniem zasad nawiązywania stosunku pracy zajmuje się Kodeks pracy, narzucając wymóg zawarcia umowy o pracę na piśmie i określenie w (...)

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

pracy w ciągu 7 dni od dnia złożenia pisemnego wniosku pracownika. Pracodawca wydaje świadectwo pracy zgodnie z dotychczasowymi przepisami, jeżeli w dniu wejścia w życie ustawy zmieniającej (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

pracy bo jestem ograniczona godzinami pracy ze wzgledu na dziecko.W godzinach w których mogłabym pracować pracodawcy zazwyczaj oferuja nijniższa pensje.Jeśli jest praca za lepsze wynagrodzenie

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

nawału pracy są kuratorzy oddelegowani do pracy w jednostkach penitencjarnych - trzy osoby, także nie zaskoczyły ich żadne nowości, obieg dokumentów i pozycja kuratora w zk są już wypracowane, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

trafiłeś na zołzę która nie zhańbiła się pracą ale nie oceniaj wszystkich kobiet jednakowo . Taka która ma już dziecko w wieku w którym może iść do pracy niech się weżnie w garść i do (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC - Kodeks

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ustawo wolny od pracy w tym przypadku jest to 3 maja i 1 listopada przypadaja w dni wolne od pracy to pracodawca ma obowiazek dac pracownikowi inny wolny dzien w pracy. Mowi o tym Kodeks (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

dotychczasowe stanowisko pracy,jakie zajmowałam za czym poszłam na urlop.Pozdrawiam. Jestem tu dopiero od dzis na tym forum:-))) Anna prawo-pracy.net Macierzyński wlicza się do lat pracy,czyli (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

wiceprezesa, który w marcu 2011 roku zauważył, że wynagrodzenia rady nadzorczej są za wysokie. Dlaczego? Doszedł do nowelizacji tzw. ustawy kominowej. W artykule 29b ust. 2 napisano, że w 2011 (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w pazdzierniku i do tej

Urlop ojcowski

Urlop ojcowski

ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2008 r. nr 237, poz. 1654). Wymiar urlopu ojcowskiego w latach 2010 -2011 wyniesie 1 tydzień. Na podstawie art.182 (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

% - czesc z nich ma naprawwde problem ze znalezieniem pracy, mimo, ze usilnie szuka - a czesc jest po prostu leniwa i nie chce im sie. Istotne zatem tez jest czt Twoje dziecko nie moze znalezc pracy (...)

Kodeks pracy - zmiany od 2011

Kodeks pracy - zmiany od 2011

Kodeks pracy - zmiany od 2011 Nowelizacja kodeksu pracy wchodzi w życie od 1 stycznia 2011 roku. Bardzo proszę o podanie szczegółów dotyczących zmian w kodeksie pracy. (...)

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011 Dnia 21 marca 2011 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy ? Kodeks Pracy (Dz. U. z 2011 r. Nr 36, poz. 181, dalej ?nowelizacja?), (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

urzędzie pracy bezrobotny rozwiązał stosunek pracy (służbowy) za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, ? 180 dni, jeżeli w okresie 6-ciu miesięcy poprzedzających rejestrację w (...)

Kodeks pracy 2011

Kodeks pracy 2011

Kodeks pracy 2011 Witam Państwa Mam pytanie dotyczące prawa pracy. Czy pracodawca może zlecić dyżur 24 godzinny, który miałby się odbywać w domu pod telefonem na czas weekendu, (...)

Święta w sobotę 2011 - Dni wolne od pracy 2011

Święta w sobotę 2011 - Dni wolne od pracy 2011

Święta w sobotę 2011 - Dni wolne od pracy 2011 Od 2011 r. nie będzie już dni wolnych za święta przypadające w soboty. Spowodowane jest to tym, iż 1 stycznia wchodzi w życie (...)

Dni wolne od pracy 2011 - święta w sobotę 2011 ??

Dni wolne od pracy 2011 - święta w sobotę 2011 ??

Dni wolne od pracy 2011 - święta w sobotę 2011 ?? Od 2011 r. nie będzie już dni wolnych za święta przypadające w soboty. Spowodowane jest to tym, iż 1 stycznia wchodzi w życie (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

, ale obowiązek nakładany przez Kodeks Pracy !!! mdfan Czy jesteś w stanie podać art. kodeksu pracy, który reguluje tą kwestię? mrozowskim [cytat] Skoro jesteś w ciąży, to (...)

dni wolne za swieta

dni wolne za swieta

dni wolne za swieta mam pytanie czytalem nie dawno że jesli pracodawca nie zmienił kodeksu pracy przed 1 stycznia 2011 to nadal przysługuje dzien wolny za świeto w dzien wolny od pracy, (...)

Prawo pracy-kodeks pracy-zmiany

Prawo pracy-kodeks pracy-zmiany

Prawo pracy-kodeks pracy-zmiany Witam Jakie zmiany od roku 2011 w prawie pracy?Gdzie o tym moge sie dowiedzieć?Gdzie mogę odszukac takich informacji albo może ktoś wie cos (...)

Zażalenie na wyniki naboru

Zażalenie na wyniki naboru

nie ma zastosowania w naborach, art1. Nie ma tam wydawanej decyzji, a to warunek podstawowy, by stosować kpa. ustawa o pracownikach i kodeks pracy to podstawa działania w tym wypadku, a (...)

Kodeks pracy

Kodeks pracy

Kodeks pracy Witam, czy osobie zwolnionej przez pracodawcę z art.30 par. 1 pkt 2 przysługuje zasiłek dla bezrobotnych? Dodam, że pracowałem ponad rok na pełnym etacie, umowa o pracę.

Wstępne badania dla pracowników - nowelizacja 21 marca 2011

Wstępne badania dla pracowników - nowelizacja 21 marca 2011

Wstępne badania dla pracowników - nowelizacja 21 marca 2011 Dnia 21 marca 2011 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy ? Kodeks Pracy (Dz. U. z 2011 r. Nr 36, poz. 181, dalej (...)

1

2

3

4

5

...

6