art.50 ust. 1 pkt. 2kw i art.141 kw. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

jest cena za 1 m. kw. gruntu?. Jeśli przynajmniej 30 zł.za 1 m. kw. to sprawę opłaca się prowadzić. Jeśli mniej to należy przeliczyć. Polecamy się oczywiście.Nie będę już (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. (...)

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

kontrowersyjnego orzeczenia, wydanego przez SO Tarnów w 2006 r. w zupełnie innym kontekście). Wystarczy jednak spojrzeć na treść art. 132 ust. 1. pkt 1) ppkt b). - podstawa (...)

Zły Policjant

Zły Policjant

skarbowe. Osoby z wykroczeniami dostają możliwość pracy w tym zawodzie. Należy nad tym ubolewać. sertop To lista wykroczeń pomimo których można teraz być policjantem;] : -art. 134. § 1 (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

.1KW w zw.z par.86 ust.4 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wew. i Adm. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.Nr 170,poz1393)i art.97KW (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

winnego popełnienia zarzucanego mu czynu, opisanego w części wstępnej wyroku i stanowiącego wykroczenie z art. 86§2 kw i za to na podstawie tego przepisu i art. 24§1 (...)

Art. 77 Kw

Art. 77 Kw

gdyż art.1 Ustawy o ochronie zwierząt:Art. 1. 1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

kosztach postępowania kasacyjnego orzeczono na podstawie art. 520 § 3 w zw. z art. 391 § 1 i 398[21] i 13 § 2 KPC, uwzględniając jego wynik

Kto jest właścicielem działki?

Kto jest właścicielem działki?

płaci ta Pani i przychodzą one tylko i wyłącznie na jej nazwisko, nie jest tylko pewna czy jest jedyną osobą żyjącą która wpisana jest w księgę wieczystą !!! Czy moglibyście podpowiedzieć (...)

wyrok nakazowy

wyrok nakazowy

czynu zarzuconego mu we wniosku o ukaranie, to jest wykroczenia z art 87 par. 2kw i za to na podstawie tego przepisu wymierza mu karę 400zł grzywny; 2.na podstawie art 87 par 3kw (...)

Zapytanie dotyczące umożenie wykroczenia przez policję

Zapytanie dotyczące umożenie wykroczenia przez policję

określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od dnia 15 maja 2021 r. nakaz, o którym mowa w ust. 1 (obowiązek zakrywania, przy pomocy maseczki, (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium Niemiec na terytorium kraju. W myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. (...)

Art. 107 k.w.

Art. 107 k.w.

Art. 107 k.w. Witam, Zostałem oskarżony o złośliwe niepokojenie koleżanki (Art. 107 k.w.) Oboje pracowaliśmy w jedenj firmie jako handlowcy i poprzez komunikator GG napisałem (...)

czasowe prawo jazdy

czasowe prawo jazdy

jazdy zgodnie z art 135 ust 1 pkt 1 lit d i dali pokwitowanie na siedem dni. Czy policja zrobiła prawidłowo. czy z innego art kodeksu powinni wypisać mandat?

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przesłance wskazanej w art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych, zgodnie z którą przetwarzanie danych jest dopuszczalne, jeżeli jest to niezbędne dla zrealizowania (...)

Służebność

Służebność

nieruchomościami lub innymi gruntami. Ust. 3: rozgraniczenia nieruchomości dokonują wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast). Przepis art. 33 ust. 1 wskazanej ustawy stanowi, że (...)

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym

do panujących warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem zjechał z korony drogi do przydroznego rowu uszkadzajac samochód tj. O czym z Art. 97 kw w zw. Z Art (...)

Nieuwidocznienie ceny

Nieuwidocznienie ceny

i miód) sprzedaję na pobliskim targowisku. Strażnicy miejscy na podstawie art. 137 § 1 kW "atakują" mnie i innych podobnych sprzedających o to, że nie uwidaczniamy cen (...)

art.65 pt 2 kw

art.65 pt 2 kw

osobisty to powiedziano, że niema takiej możliwości. Z tego, co podałem jak wyżej policja zrobiła mi wniosek o ukaranie, art. 65pkt 2 kw. Odbyła się pierwsza rozprawa i dwóch (...)

Brak zapiętych pasów oraz wjazd pod zakaz na terenie prywatnym a MANDAT?

Brak zapiętych pasów oraz wjazd pod zakaz na terenie prywatnym a MANDAT?

, gdzie umieszczony jest znak b-2 zakaz wjazdu oraz brak zapiętych pasów na terenie prywatnym jest podstawą, aby został nałożony mandat karny z art 92&1 k.w. oraz 97 k.w.? Czy znamiona (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i (...)

Art 86&1kw

Art 86&1kw

a to lusterko wsteczne miałem zasłonięte przez pudełka które były w bagażniku.wyszedlem na zewnątrz nie było nikogo w tym samochodzie obejrzałem ten samochód i swój i na 1 zut oka (...)

Art 86 1 kw kolejna rozprawa? dlaczego? POMOCY!!!

Art 86 1 kw kolejna rozprawa? dlaczego? POMOCY!!!

dzisiejszym liście widnieje stawiennictwo OBOWIĄZKOWE. Przy przesłuchaniu przyznałem się do czynu i dobrowolnie chcę poddać się karze. Policjant zaproponował mi 400 zł i bodajże 4 pkt. Moje (...)

zakup spółdzielczego własnościowego bez KW a kredyt spółdzielni

zakup spółdzielczego własnościowego bez KW a kredyt spółdzielni

przy założeniu przeze mnie KW będzie obciążone hipoteką łączną (dług spółdzielni)? Wczytuje sie w ustawę o spółdzielniach a szczególnie art 44 i 45 ale szczerze powiedziawszy (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

oraz niektórych innych ustaw z art. 2 Konstytucji RP; art. 4, art. 5 ust. 1 oraz art. 7 pkt 1-4 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy o emeryturach (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

sie na jakiej podstawie zostałm i on wręczony.Pani się usmiechneła i powiedziała ,że sa skargi.Na pocztatku nie chiała mi wiele powiedziec dopiero kiedy powiedziałam o co chodzi i kto (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

strażaków, w pewnych kwestiach mogę się mylić. Prawa emeryta policyjnego do równoważników za remont i za brak lokalu mieszkalnego są wg mojej wiedzy i praktyki zawarte w zdaniu drugim art. (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

mimo wszystko wejdzie na takową stronę, to jednocześnie wyraża zgodę na oglądanie takich treści i nie można wtedy mówić o przestępstwie z art.202 par. 1 k.k. Taką opinie w radiu (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia (...)