art.483 k.c 11 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Służebność

Służebność

. 222 k.c.). Rozstrzygnięcie przysługujących Pani środków ochrony (art. 151 k.c. czy może roszczenia z art. 222 k.c.) wymagałoby uprzedniego ustalenia, czy w związku ze (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

art. 230 k.c.). Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia. Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu usług) (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Testament

Testament

? wioletta44 art.931-940 K.C. dalemir Witam mam problem i proszę o jego rozwiązanie bądź poradę. W styczniu br moja mama, która jest jedyną właścicielką mieszkania w obecności notariusza (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

prostszy język kupiła ten dług od poprzedniego wierzyciela. Mogła to zrobić na mocy art.509 KC i nast. Jakbyś znał specyfikę rynku obrotu wierzytelnościami to może zamknąłbyś mordę w (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

odniesieniu do obu tych nieruchomości sąd odstąpił od ich podziału, kierując się kryterium wynikającym z art. 213 KC i zastosował drugi sposób podziału, uregulowany w art. 214 § (...)

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

umowy najmu i meldunki. Napisali pisma ze nie mieszkali tam w tym czasie i że brak jest podstaw do stwierdzenia iż w nieniejszej sprawie zastosowanie zapis art688.1 i 2 par.1 jak również art366 (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

, to zorganizowana grupa przestępcza - uważajcie!!! ZZZ I tak was wszystkich wyruchają we wszystkie dziury, buhahaha dekinik NĘKANIE - naruszono art. 190a KK. W przypadku dalszego nękania powiadomić (...)

zniewaga na portalu społecznościowym

zniewaga na portalu społecznościowym

miało miejsce zdarzenie wywołujące szkodę (art. 35 KPC). Ponieważ sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych, to zgodnie z art. 17 KPC, powinien to być sąd okręgowy. W związku z wniesieniem (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie znalalzalm (...)

Zachowek po dziadku

Zachowek po dziadku

przedawnienia roszczenia o zachowek przerywają okoliczności określone w przepisie art. 123 K.c., a to: 1. każda czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw (...)

POMOCY piszę test z prawa

POMOCY piszę test z prawa

przedstawiciela ustawowego. c. jest nieważna i nie wywołuje skutków prawnych. 2. ?Umowa dostawy powinna być stwierdzona pismem? (art. 606 k.c.) to zastrzeżenie formy pod rygorem: a. nieważności. . dla (...)

zawieszona sprawa o eksmisje

zawieszona sprawa o eksmisje

wyrok dot. zamieszkania w/w powolujac sie na art 5 k.c. oraz 11 ust. 5 i 7 o ochronie praw lokatorow i mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego , na ktory wyrok wlasciciel zlozyl (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Spółka cywilna

Spółka cywilna

jest doszukiwanie sie w art 480 kc charakteru ius dispositivum. Pozdrowienia z Krakowa dla warszawskich prawnikow ;) kaczynski Zgodnie z z komentarzem do KC - " Zobowiązania " - część (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza .Podobno brat (...)

Problem z przekonaniem urzędu udostępniającego dane o interesie prawnym w ich uzyskaniu (udowodnienie, że poszukiwana osoba zamieszkiwała w mieszkaniu,  za które powstały zaległości czynszowe 11 tys,

Problem z przekonaniem urzędu udostępniającego dane o interesie prawnym w ich uzyskaniu (udowodnienie, że poszukiwana osoba zamieszkiwała w mieszkaniu, za które powstały zaległości czynszowe 11 tys,

). Za zapłatę zaległych należności oprócz wpisanej do umowy lokatorki odpowiada również jej konkubent, co wynika z art. 6881 § 1 KC, stosownie do którego za zapłatę czynszu i innych należnych (...)

art. 222 k.c.

art. 222 k.c.

art. 222 k.c. czy zasadność roszczeń z art. 222 k.c. zależy od winy podmiotu naruszającego? nie gdyz mają charakter obiektywny CryHavoc

art. 556 KC

art. 556 KC

art. 556 KC Czy najpierw powinienem wysłać sprzedawcy pismo odstąpienia od umowy z tytułu rękojmi za wady, oraz wyznaczyć w tym piśmie termin na poinformowanie mnie przez sprzedawcę w jaki (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

zachowek

zachowek

. Mnożymy 1/3 x 1/2 = 1/6 (art. 991 par 1 k.c.). Zachowek wynosi 1/6 spadku po ojcu. Dwoje dzieci, które nie otrzymało nic może wystąpić z roszczeniem o zachowek w stosunku do spadkobierców (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

- yolek100@wp.pl - OCZYWIŚCIE Z GÓRY DZIĘKUJĘ. YOLEK istnieje pewne furtka art. 354 kc - Dłuznik powinien wykonać zobowiąanie zgodnie z jeg o tręśćia i w sposób odpowiadający jego celowi (...)

odwołanie zamówienia mebli

odwołanie zamówienia mebli

jednak tym stwierdzeniem, że zaliczka przedpada, ale czy jest ono ważne? chwileulotne85 Dodatkowo w KC znalazłem : > Art. 742. Dający zlecenie powinien zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt (...)

Służebność gruntowa przez zasiedzenie

Służebność gruntowa przez zasiedzenie

Służebność gruntowa przez zasiedzenie Dzień dobry, zgodnie z ogólnie dostępną informacją Zmiana art. 128 KC dokonana ustawą z dnia 31.01.1989 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny (Dz.U. Nr (...)

Firma KRUK - proszę o wyjaśnienie problemu

Firma KRUK - proszę o wyjaśnienie problemu

doręczenia. W SPRZECIWIE DO NAKAZU ZAPŁATY w pozycji 9(uzasadnienie) wpisujemy iż powództwo jest bezzasadne i opisujemy sprawe zgłaszając zarzut przedawnienia podając art.118 KC. Tak więc (...)

Gwarancja KC Art. 581. § 1.

Gwarancja KC Art. 581. § 1.

Gwarancja KC Art. 581. § 1. Witam Po pierwsze jestem nowy, więc mam nadzieję, że dział dobry :) Jednak do rzeczy: Przy powołaniu się na poniższy artykuł KC Art. 581. § 1. (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.5

Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.5

osobistą aktywność. Jeśli tylko sa po temu przesłanki, trzeba samemu podnosić zarzut nadużycia prawa podmiotowego z art. 5 kc i drążyć tą sprawę. bpbrd My już nie wiemy co robić, wczoraj (...)

1

2

3

4

5

...

18