art.445 par 2 kpk co to jest za artykul Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

możemy spokojnie (ale tylko wtedy, jeżeli zdążyliśmy już go wymeldować) "wystawić" za drzwi. W końcu po co nam drugi protokół wykonania eksmisji? Angelika Dzięki za obszerną (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

wdzięczyny za wszelką pomoc: 1. Suma kar wynosi 1 rok i 9 miesiecy a zapisane jest 1 rok i 6 miesięcy więc błąd. - co z tym zrobić ? 2. "przepadek dowodu rzeczowego" - co (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

” jestem już po urlopie, co prawda w lesie nie byłem tylko nad naszym mroźnym morzem, ale było Ok. Nadal jest na swoim miejscu, woda, jak co roku zimna, ale piwo jest tam coraz (...)

Depresja a rozwód

Depresja a rozwód

mam niedojrzalego emocjonalnie meza i cvhyba rozwod bedzie najlepszy prosze o pomoc poradzcie sandra nie ukrywaj tego ,jezeli leczysz sie to wez od lekarza dokumentacje ,to nie wstyd to jest cos co (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

. Następnie otrzymałem akt oskarżenia z prokuratury rejonowej, gdzie na zasadzie art. 335par.1 kpk prokurator wniósł o wydanie wyroku skazującego: 1rok pozbawienia wolności z warunkowym (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

jest smierdzaca. Trzeba bylo zlozyc wniosek o samoukaranie, ale teraz jest juz za pozno. Po 3 latach mozesz zlozyc wniosek o wykreslenie z KRK (jesli chcesz sie starac o prace i potrzebujesz

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

juz wspomniałem powyżej nie może nic tak jak każda windykacja!!!!!!poza zastraszaniem co wedle polskiego prawa jest nękaniem .a co do wizyt terenowych pracowników to jest poprostu (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

bez ogrzewania, przez co zamarzła woda.W tej chwili lokatorka domaga się zmniejszenia czynszu za okres zimna ponieważ uważała ,ze w mieszkaniu jest za zimno i zużywa za (...)

VAT-25

VAT-25

Polski jest prawidłowe. Ponadto Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach informuje, iż stosownie do art. 72 § 1 pkt 1 cytowanej wyżej ustawy Ordynacja podatkowa za nadpłatę uważa się kwotę (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

poszczyciłam... nigdy nie byłam karana, żałuję tego co zrobiłam, bardzo. :( zdaję sobie sprawę, że będę ukarana ale mam kilka pytań: 1. jaka kara mi grozi - do 2 lat ok, ale ile realnie? 2. (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

jest wniosek o wznowienie postępowania. Zgodne z art. 540 par. 1 pkt. 2 lit. a) k.p.k. postępowanie sądowe zakończone prawomocnym orzeczeniem wznawia się m.in., jeżeli po (...)

pobicie

pobicie

1209 Witam. ZOstałem napadnięty, sprawce znam. zgłosiłem sprawę na policję z art. 157 §1. Pozbierałem dokumentacje od lekarzy. 1) Chce równiez wytoczyć oskarżonemu powództwo cywilne z art. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

jest formalnie prawna , niech nasz rząd weżmie się za takie firmy , tam dopiero jest pralnia brudnych pieniędzy!!!!!!!! ala koszty zwrastaja, bo sa naliczane odsetki karne za kazdy (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

„ustanowieniem” bądź „rozszerzeniem” bądź „zmianą” z art. 74 § 2 kk., a obowiązkiem sądu wynikającym z art. 415 § 2 zd. 2 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

UK synek w PL.Przez 2lat wysylalem 50? na samo dziecko co tydzien.Odkad sie dowiedzialem ze jestem zdradzany i jest w ciazy 3m moja ex dziewczyna.Zostawilem ja wysylajac 160? na dziecko co (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

istotne jest art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 57 par. 1 i 2 kk. Dotyczy to bowiem wymiaru żądanej kary oraz obowiązku zapłaty przez Pana nawiązki. To zostanie (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

czynności komornika. Jeśli więc komornik nie zawiadomi cię o czynności /co jest jego obowiązkiem/, co komornicy czynią nagminnie, to dowiesz się za późno i jest już (...)

Wysokosć odsetek umownych

Wysokosć odsetek umownych

sytuacji nie bedzie miało miejsca, poza tym na podstawie art. 5 k.c. nie można skonstruować powództwa 3)rozważyć, czy taka czynność prawna zastrzegajaca tak wysokiee odsetki ustawowe jest (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

? Błagam odpiszcie!!! wiesia31 No i co z tego że jest w nowym związku ?????? cytuję : Art. 131§ 2. Jeżeli jeden z małżonków przysposobił dziecko drugiego małżonka, przysposobienie (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

wiesz, że matka dziecka zarabia tyle co Ty? może jej wypłata się zmniejszyła, a Ty o tym nie wiesz). Jakie są potrzeby dziecka (może jest chore? jest alergikiem itp.? w jakim jest (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

. Mariola Nie ma za co. Cieszę się, że mogę pomóc. marianna Nie ma za co. Cieszę się, że mogę pomóc. Jeśli chesz uzyskac więcj informacji- sprawy majątkowe reguluje Kodeks (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

2 przepisy na to. Poza tym wuj napisał abym ja pokryla koszty sądowe bo on nie pracuje-pracuje na lewo, ma samochod 2 mieszkania.. babcia nie miala z synem 3 lata kontaktu.uwazala ze za zycia (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

Co za bzdura! Jak można udzielać odpowiedzi nie wiedząc o czym sie pisze i tym samym wprowadzać innych w błąd. W art.186 par.1 Kodeksu Pracy jest wyraźnie zapisane, że (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54 (...)

Policja a ujawnienie danych

Policja a ujawnienie danych

zawiadomić Prokuraturę (nie Policję - art. 309 pkt 2 kpk)) o popełnieniu przez funkcjonariusza policji przestępstwa z art. 266 par. 2 k.k. Ponadto na podstawie art. (...)