art.395 paragraf 2 kodeksu cywilnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zaległe odsetki (§ 2 ww. artykułu). Jednocześnie jednak z art. 385 3 pkt 5 Kodeksu cywilnego wynika, iż w razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

przeciwko żonie ojca. Jeśli są po ślubie i super byłoby gdyby miała pracę ona musi Was utrzymywać o czym mówi artykuł 144 paragraf 1 Kodeksu Cywilnego. Myślę, że moje porady przyniosą (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

alimentów tylko złuz do sądu cywilnego o zaniechanie alimentów-ze względu na jego wiek to juz nie jest twój obowiązek-moja córka zmieniała 2 razy szkołe 2007 poszła do innej szkoly chodziła (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

opiekuńczy odsyła do działu spadku, cytuję niżej odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego na ten temat. Art. 1037. 1. Dział spadku może nastąpić bądź na mocy umowy między wszystkimi (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

podeprzeć się art. 5 Kodeksu... Cywilnego oraz uchwałą Sądu Najwyższego z 1987 r. w której możemy przeczytać "w razie rażąco niewłaściwego postępowania osoby uprawnionej (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera taki (...)

Wpisanie spółki do rejestru spółek jawnych

Wpisanie spółki do rejestru spółek jawnych

załączyli dane określone w art.26 paragraf 1 KODEKSU SPOLEK HANDLOWYCH, oraz uchwale o przekształceniu spółki cywilnej w jawna. § Art. 26. § 1. Zgłoszenie spółki jawnej do (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

gminy, a także przepisy Kodeksu cywilnego. W stosunku do wynajmującego warunki są regulowane przez postanowienia Kodeksu cywilnego. Przepisy wyżej wspomnianej Ustawy mają na celu (...)

Klauzule generalne w prawie cywilnym

Klauzule generalne w prawie cywilnym

odnajdziesz klauzule? Ewqa trochę mnie to zaskoczyło I ksiega Kodeksu Cywilnego Prawo Wstępne Klauzule Generalne : fundamenty prawa np. art 3 prawo nie działa wstecz, art. 5 o nienadużywaniu (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno powiatowej (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

wychowanie, zapobieganie demoralizacji lub pomoc skazanym. § 2. Wymierzając karę ograniczenia wolności, sąd może orzec wobec skazanego obowiązki wymienione w art. 72 § 1 pkt 2, 3 lub (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

możliwe. Może lepiej tak jak podaje Justyn 3 lepiej to zgłoś z kodeksu karnego i maja tam wiele sposobów na leczenie uporczywości tego typu. Jeśli narusza to Twoje dobra osobiste, to art. 23 (...)

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

porysowali mi samochód na myjni napisałem taki pozew

imieniu własnym, powołując się na Art. 415., Art. 429, Art. 430 Kodeksu Cywilnego oraz Art. 22 Kodeksu Spółek Handlowych wnoszę o: 1. Zasądzenie od pozwanych (...)

porady dla prostytutek

porady dla prostytutek

żadnym z przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Natomiast władza rodzicielska może być odebrana, jeżeli zaistnieją przesłanki z art. 111 kodeksu postępowania rodzinnego i opiekuńczego, (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Postępowania Cywilnego § 1. Zażalenie na postanowienie sądu przysługuje w wypadkach wskazanych w ustawie. § 2. Na postanowienie sądu drugiej instancji wydane po rozpoznaniu zażalenia skarga (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst jednolity, (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

służbowych: MSWiA, UOP, Służby Więziennej i MON. Co prawda przepis art. 2 pkt 2 Ustawy stanowi obecnie, że "do lokali stanowiących własność tych podmiotów ustawa się stosuje", ale (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Rechtsanwalt (adwokat Kamil Pieńkowski) Management Companies Fa. Lukas.Krystosi napisał: Myślę że wystarczającą paragrafów podałem z Kodeksu Cywilnego jak i z Kodeksu Po stepowania (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie danych (...)

Czy KRUK może obrażać i straszyć?

Czy KRUK może obrażać i straszyć?

odpowiedż ANNA art. 554 kodeksu cywilnego nie przejmuj sie przedawnienie po dwoch latach jak masz problem to napisz na jk-kj@wp.pl pozdrawiam jaro jaro aniu juz nic jesli chodzi o firme windykacyjna (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

twierdzić że masz 1 klienta . Jest to proste liczenie 1000 klientów X opłata sądowa powiedzmy 1500 zł = 1 500 000 do tego opłata biegłego powiedzmy 2000 zł. to kolejne 2 000 000 zł. czyli (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wspollokatorce ktora brala prysznic a ze lazienka ma 2 wejscia jedno od wejscia glownego 2 od pokoju uslyszal jak ktos wchodzi i darła sie ze stoi nago zeby nie włazic na to pani starsza wparowala (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

straciła pracę - można wnieść do sądu pozew o obniżenie alimentów z tytułu Art 138 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, chociaż one i tak nie są wysokie. mikawi Zazwyczaj sąd zwraca uwage (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

k.p.k., art. 394§2 KPK), 2. postępowanie odwoławcze: a. ograniczony zakres możliwości stawiania zarzutu nieprzeprowadzenia przez Sąd określonego dowodu (art. 427§4 KPK), b. zakres (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

k.p.k., art. 394§2 KPK), 2. postępowanie odwoławcze: a. ograniczony zakres możliwości stawiania zarzutu nieprzeprowadzenia przez Sąd określonego dowodu (art. 427§4 KPK), b. zakres (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie płącił. Od pewnego (...)

1

2

3

4

5

...

6