art.386 par.1 i 2 kpc w zw art.13 par 2 kpc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

kosztach postępowania kasacyjnego orzeczono na podstawie art. 520 § 3 w zw. z art. 391 § 1 i 398[21] i 13 § 2 KPC, uwzględniając jego wynik

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

podstawy do przypuszczenia, że osoba podejrzana lub wymienione rzeczy tam się znajdują. Par. 2. W celu znalezienia rzeczy wymienionych w par. 1 i pod warunkiem określonym (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy wyrok eksmisyjny (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

tytułów, w tym i świadczeń alimentacyjnych. I tyle ma on wspólnego z postępowaniem egzekucyjnym. Postępowanie egzekucyjne unormowane jest w kodeksie postępowania cywilnego i (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par (...)

Służebność

Służebność

ustawie czasu, czyli 20 lub 30 lat, w zależności od tego, czy posiadacz służebności był w dobrej, czy w złej wierze (art. 172 k.c). Jednakże władanie w zakresie służebności (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

panstwowego przedszkola i placisz bajonskie kwoty za wynajem i prywatna opieke. Moj synek ma 2 latka, jestem w podobnej sytuacji do Twojej i musze oplacic prywatna opiekunke ( (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

o wszczęcie egzekucji w razie jej umorzenia na podstawie art. 823 k.p.c. stosuje się odpowiednio art. 182 § 2 k.p.c. W konsekwencji - jeżeli wierzyciel wszczął (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

Panu pisma w sprawie kosztów komornika czy adwokata można jeszcze i tak spróbować złożyć skargę i być może sędzia skorzysta z art. 767 (ze znaczkiem 3) kpc, tj. mimo (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

czy warto się pogrążąć i narażać na dodatkowe koszty i kosekwencje. Pozdrawiam. Bezimienna a ja mamy pytanie.była zawarta umowa w erze na 2 telefony na wysoki abonament w (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

te 1500kć ale długu który powstał od 1993 - 1994 nie spłacił. W 2003 skończyłam 18 lat i założyłam sprawę o alimenty ponieważ byłam już pełnoletnia i sąd w polsce wydał (...)

pobicie

pobicie

. Gdy zobaczyli że idę w ich kierunku, to jeden z nich poszedł w moją stronę i zaproponował, by nasi koledzy sami sobie wszystko wyjaśnili. Staliśmy obok i obserwowaliśmy naszych (...)

Praca domowa wzór pozwu

Praca domowa wzór pozwu

27,1 kpc miejsce zamieszkania pozwanego czyli Elbląg jednakże (tak jest też na całym świecie) istnieje możliwość wytoczenia powództwa w Sopocie jako miejscu gdzi powstał delikt art35 (...)

Art 212 par 2

Art 212 par 2

Art 212 par 2 Witam Od jakiegoś czasu toczy się przeciwko mnie sprawa karna z art 212 par.2 KK W tej sprawie oskarżonych jest jeszcze 5 osób. Oczywiście jestem niewinny (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

syna, i to jemu chcę zafundować polisę posagową w PZU. doradźcie co robić, a w ROYAL PBK to już napewno nie, kłamcy obłudnicy i oszuści Piotr mam dwumiesięcznego syna, i (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

istotne jest art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 57 par. 1 i 2 kk. Dotyczy to bowiem wymiaru żądanej kary oraz obowiązku zapłaty przez Pana nawiązki. (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

wierzyciela. reasumują czy obecny bank w porozumieniu z obecnym wierzycielem pwyczerpali znamiona przestępstwa z art. 284 § 1 lub 2 k.k. i art. 286 § 1 k.k. w zw. (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

makówki i przeczytajcie art 369 par 1 i 2 kpc Sławek - prawnik he, he, ale przecież "zanim zaczniesz udzielać porad - sam się nieco naucz. Wprowadzając w błąd (...)

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

najbardziej istotnymi w Pani sytuacji jest stanowisko Pani męża i ilość spraw wpływających do Sądu, w którym ma Pani zamiar złożyć pozew. Jeżeli on nie będzie się sprzeciwiał, (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

w czasie czynu ( art. Art. 1. (1) § 1Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z dnia 31 maja 1971 r.), 2) o wykroczenia skarbowe i przestępstwa skarbowe zagrożone karą grzywny do 360 stawek (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

sąd i przygotowanie się na walkę aż do SN, bo sądy I instancji olewają w znaczniej mierze skargi na czynności komornika i je odrzucają, ale to nie oznacza, że tak musi być. (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

windykacja z rynku. RadcaPrawny mam pytanie :)) jak wygląda sprawa z tymi przedawnieniami i ile to trwa w 2002 roku podpisałam umowę w idei i w 2004 roku kiedy skradziono mi (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

możliwość podjęcia samodzielnej decyzji i złożenia pozwu tak wobec ojca , jak i matki. Wysokość tych alimentów sąd może ustalić różnie i to zależy od faktycznej sytuacji każdego (...)

1

2

3

4

5

...

51