art.34 ustawa 7w 2011rt 2011 pkd 9329z Wyszukiwarka e-prawnik.pl


co dalej z OC?

co dalej z OC?

okolicznościach niepowodujących zmiany posiadacza, z uwzględnieniem art. 79 ust. 1 pkt 5 ustawy - Prawo o ruchu drogowym; [..] Art. 42. 1. Zwrot składki, o którym mowa w art. (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem?

czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem?

czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem? mam pytanie jak w temacie tj. czy wybierając jako PKD 70.22.Z z automatu muszę stać się vatowcem??? czy (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej ? aktualizuje (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

po wypadku w 2006 roku! Z ubezpieczeniem było wszystko ok. Z panią, do której się dodzwoniłam, nie dało się rozmawiać. Wyszukałam w kc paragraf, który mowi o tym, że zaległości (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

krajowa w roku 2011 chodzi o kwotę na rękę?Z góry dziekuję za informacje karina41 Najniższą krajową 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto. W 2011 roku (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

Presco w pozwie do sądu stwierdziła że nie ma konieczności powiadamiania mnie o złożonym pozwie. Pozew ten otrzymałem z sądu w jednej kopercie razem z nakazem zapłaty. Proszę (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

,który chce sobie wymienić na motor (oczywiście wszystko z wyższej półki!!) to tylko niektóre z jego bogactw.My natomiast miesiąc w miesiąc z sercem w gardle myślimy,czy (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

faktury za fikcyjne prezenty - IMP...

faktury za fikcyjne prezenty - IMP...

a umowa już zawarta jest nieważna z mocy prawa. W 2001 miałam 10 lat, także proszę liczyć się z tym, że w toku sprawy zostaną Państwo pociągnięcie do odpowiedzialności w (...)

Pytanie o wymaganie koncesji dla PKD

Pytanie o wymaganie koncesji dla PKD

Pytanie o wymaganie koncesji dla PKD Witam, Chciałem się kogoś poradzić - prowadzę działalność gospodarczą i rozszerzyłem sobie ostatnio wpis do ewidencji o kilka PKD. Moje wątpliwości (...)

własna działalność magistra prawa

własna działalność magistra prawa

ciebie jako pelnomocnika. ja prowadze dzialalnosc z zkaresu doradztwa prawnego od roku . Jestem3 lata po studiach,i od 2 ciagle w zawodzie (referent prawny w firmie) .... nie mwiem jakie jest (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

. 1623 z późno zm.) oraz art. 104 § l, art. 105 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z (...)

PKD  w 2011 roku - zmiany ???

PKD w 2011 roku - zmiany ???

PKD w 2011 roku - zmiany ??? Mam pytanie; czy od 01.01.2011 roku są jakieś zmiany jeśli chodzi o PKD?? z góry dziękuję za odpowiedź!

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

. Poszlismy na ten uklad tylko dlatego, ze w wiezieniu szykuje sie wizytacja z czsw i kolegom trzeba pomoc. Mamy nadzieje wtedy pogadac na ten temat z czlowiekiem ktory w kwestii art. (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

wiceprezesa, który w marcu 2011 roku zauważył, że wynagrodzenia rady nadzorczej są za wysokie. Dlaczego? Doszedł do nowelizacji tzw. ustawy kominowej. W artykule 29b ust. 2 napisano, (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

jest sama ustawa,). Przy obecnym stanie prawnym ustawowy zarzŕd spóůdzielni mieszkaniowej nad nieruchomoúciŕ wspólnŕ ustaă moýe wyůŕcznie z mocy prawa, z chwilŕ gdy ustanie czůonkostwo (...)

A jakby tak dołożyć firmie Kruk

A jakby tak dołożyć firmie Kruk

windyki (ustawa z 06 czerwca 2011 Bardzo domagają się by płacić odszkodowania za art karne i cywilne O tak!!!!!!!! w pełni pracują na art 190akk,- stalking, art115par12, (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

niniejszej ustawy. Art. 3. Wykonanie ustawy porucza się Prezesowi Rady Ministrów i wszystkim ministrom. Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wprowadzono zmiany w wymiarze urlopu macierzyńskiego. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 180 § 1 Kodeksu pracy pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: 1) 20 tygodni w (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

pracy stalej i bezdomny ,a fakt jet taki utrzymuje sie z robot sezonowych i mam zasadzone 500zl alimentow w zwiazku z ciezka moja sytuacja co mam zrobic by muc w chwili obecnej zawiesic (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

. zm.) oraz z ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003 r. Nr 118, poz. 1112, z późn. zm.). Art. 4. ustawy o systemie oświaty stanowi: Nauczyciel w (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

sytuacje i czekam na jakieś wskazówki z Waszej strony: Wynajmuję (a raczej wyrozumowywałam) 3 pokojowe mieszkanie w Warszawie wraz z 2 koleżankami. Z właścicielem podpisałyśmy (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

i tyle zaległych alimentów" /oczywiście z okresu kiedy była jeszcze przedstawicelką ustawową" - komornik, w myśl prawa nie musi przecież niczego sprawdzać/! 4. Proszę darować sobie osądy (...)

windykacja oc

windykacja oc

jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, jest rzetelna i nie zawiera błędów."A ja co do tego stwierdzenia mam wątpliwości bo:Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 124 poz. 1152 art. 22 )mówi(czytamy) (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

zadłużenia odbyła się sprawa w sądzie. Co z przedawnieniem w mojej sytuacji? Jan W 2001 R ZAŁOZYLEM KONTO BANKOWE W PKO S.A. TYM Z BYCZKIEM DOSTAŁEM LIMIT NA KARCIE (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

wyrejestrować itp. W Zusie w Zabrzu babka od razu chciała mnie zarejestrować i na szczęście tego nie zrobiłam bo byłabym liczona z niskiej podstawy. W rozpaczy pojechałam do (...)

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

aby dokonac takiej aktualizacji?? nie chodzi o EKD tylko o PKD i PESEL - art. 8 ustawy z dnia 25 listopada 2003 o zmianie ustawy Prawo działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (...)

1

2

3

4

5

...

13