art.327 par 3 kpk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

mnie, negatywnego czy neutralnego? Co to może oznaczać? Prosiłbym o odpowiedzi. Zgodnie z art. 182 par. 3 k.p.k. prawo do odmowy składania zeznań przysługuje świadkowi, który (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

. Następnie otrzymałem akt oskarżenia z prokuratury rejonowej, gdzie na zasadzie art. 335par.1 kpk prokurator wniósł o wydanie wyroku skazującego: 1rok pozbawienia wolności z warunkowym (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

k.p.k., art. 394§2 KPK), 2. postępowanie odwoławcze: a. ograniczony zakres możliwości stawiania zarzutu nieprzeprowadzenia przez Sąd określonego dowodu (art. 427§4 KPK), b. zakres (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

k.p.k., art. 394§2 KPK), 2. postępowanie odwoławcze: a. ograniczony zakres możliwości stawiania zarzutu nieprzeprowadzenia przez Sąd określonego dowodu (art. 427§4 KPK), b. zakres (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic swą niewłaściwości (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam się dogadać, pod (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

zgodnie z art. 545 par. 2 k.p.k. wniosek taki powinien być sporządzony i podpisany przez adwokata albo radcę prawnego. Matt89 Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

z art. 57 a 1$kk Również jest napisane oskarżony art. 157$2kk w zw z art. 57 a 1$kk Na podstawie wyników prowadzonego dochodzenia, zgodnie z art.331$1,332$1 i 3 kpk Jest (...)

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

zgodnie z prawem świadka zawartym w art. 182 Kpk w związku z wymienionym art. 41 par 1 kpswow odmawiam zeznań w tej sprawie, gdyż mogłyby one obciążyć osobę mi najbliższą." (...)

pobicie

pobicie

1209 Witam. ZOstałem napadnięty, sprawce znam. zgłosiłem sprawę na policję z art. 157 §1. Pozbierałem dokumentacje od lekarzy. 1) Chce równiez wytoczyć oskarżonemu powództwo cywilne z art. (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

"kicha". Quentin Nalezy zlozyc w Prokuraturze wniosek o dobrowolne poddanie sie skazaniu bez rozprawy z art 335 par 1 kpk i poprosic sad o wyznaczenie pniezwlocznie terminu posiedzenia w tej (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota (...)

DO MARKA...W SPRAWIE ŚWIADKA

DO MARKA...W SPRAWIE ŚWIADKA

, prognozy na przyszłość. Przestępstwo z art.157 par. 3 kk, to przestępstwo nieumyślne. A tylko przestępstwo umyślne i podobne do poprzedniego popełnione w okresie próby, za które (...)

Przyznanie się do winy

Przyznanie się do winy

ugody i jak mam to zrobić ? Witam, Może Pan złożyć oświadczenie wobec prokuratora, że cofa Pan zgodę przeprowadzenie postępowania bez rozprawy w trybie art. 335 kpk w zw. z art. 339 (...)

wyrok nakazowy

wyrok nakazowy

wyrok nakazowy Witam Dnia 07.01.2004r. zostałem skazany wyrokiem nakazowym na karę grzywny na podstawie art. 118 ust. 1 i 3 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000r. nr 80, (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

, potrzeba zastosowania tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania może być uzasadniona grożącą oskarżonemu surową karą (art.258 par. 2 kpk) Darek (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie z zasadą domniemania (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54 (...)

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję Moje sprawa przedstawia się następująco. Zostałem zatrzymany przez Policję ponieważ zgodnie z policjantem złamałem art. 244 par. 1 kpk. Napisałem (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

uzasadnieniu, iż zgodnie z art.305 par.4 kpk prawo do złożenia zażalenia ma tylko pokrzywdzony, a zgodnie z art.49 par.1 kpk ?pokrzywdzonym jest osoba fizyczna lub (...)

rozprawa!!!Pilne

rozprawa!!!Pilne

.376 par.2 kpk. A w postepowaniu uproszczonym oskarżony nie ma obowiązku stawienia się na żadną, nawet na pierwszą rozprawę - art. 479 par.1 kpk. Jezeli oskarżony nie może (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par (...)

obrońca z urzędu

obrońca z urzędu

. W takim wypadku udział obrońcy w rozprawie głównej jest obowiązkowy, a w rozprawie apelacyjnej i kasacyjnej, jeżeli prezes sądu lub sąd uzna to za konieczne. Art. 81.k.p.k. § 1. Jeżeli (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

Postępowanie dyscyplinarne

Postępowanie dyscyplinarne

komisji głosuje odnośnie winy. A art. 223 Ustawy o Szkolnictwie Wyższym, mówi, że przepisy KPK stosuje się tylko do spraw nieuregulowanych w ustawie. Ponadto kolejny artykuł (224) określa, (...)

1

2

3

4

5

...

8