art.321 kpk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


obrońca z urzędu

obrońca z urzędu

. W takim wypadku udział obrońcy w rozprawie głównej jest obowiązkowy, a w rozprawie apelacyjnej i kasacyjnej, jeżeli prezes sądu lub sąd uzna to za konieczne. Art. 81.k.p.k. § 1. Jeżeli (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

subsydiarnego, d. sposób procedowania Sądu I instancji wynikający z nowego brzmienia przepisów dotyczących czynności procesowych przeprowadzonych przez Sąd oraz strony postępowania (np. art. 389§1 (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

subsydiarnego, d. sposób procedowania Sądu I instancji wynikający z nowego brzmienia przepisów dotyczących czynności procesowych przeprowadzonych przez Sąd oraz strony postępowania (np. art. 389§1 (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci (...)

Art 79 kpk

Art 79 kpk

Art 79 kpk Czy konieczność posiadania obroncy ( obrona obligatoryjna ) narusza prawo oskarżonego do samodzielnej obrony?

art. 220 kpk

art. 220 kpk

art. 220 kpk Witam, aby mogło mieć miejsce przeszukanie musi być nakaz? Czy jak policja mówi że chodzi o sytuacje nie cierpiącą zwłoki to można doprowadzic do przeszukania? Kiedy jest taka (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

ruchu lądowym, po drodze publicznej jaką jest ul. Mxxxxxx tj. o czyn z art. 178a§1kk Na podstawie art. 24 i 31kpk i art. 469kpk sprawa niniejsza podlega rozpoznaniu przez (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

środka karnego. Sąd może uwzględnić ten wniosek w przypadku, gdy nie złożą sprzeciwu prokurator oraz pokrzywdzony (art. 387 kpk

groźba

groźba

.216/2kk i art 202/4b kk na podstawie art 217/1,2 i 5, art 219/1,2 oraz art 220/1 kpk na postanowieniu o zastosowaniu dozoru mam art 190/1kk i inne na podstawie art (...)

Zatrzymanie osoby Art. 45. kpk

Zatrzymanie osoby Art. 45. kpk

się skontaktuje z prawnikiem to mnie wypuszczą, bo zatrzymanie nie było zgodne z art kodeksu postepowania karnego? Art. 46. § 1. Zatrzymanego należy natychmiast poinformować o przyczynach zatrzymania (...)

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

. 335 kk to 2/3. Jakie mam szansę próbując we wniosku zgodnie z art. 387 k.p.k na karę 1 rok na 2 lata w zawieszeniu ? (kiedy podam wyczerpujące informacje dotyczące popełnienia czynu nie znane (...)

please help!!!

please help!!!

. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. Przestepstwo jest ścigane z oskarżenia prywatnego, należy zatem wnieść prywatny akt oskarżenia(art.485 kpk i ns). Zwracam uwagę na art.488 (...)

Skazanie bez rozprawy

Skazanie bez rozprawy

tak załatwine, to przyspiesza rapce sądu. krycha77 Art.335 kpk § 1. Prokurator może umieścić w akcie oskarżenia wniosek o wydanie wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

poszczególnych firm. Oczywiście następstwem tego było wezwanie do Sądu Rejonowego w trybie art. 335 par1 kpk o naprawienie szkody w trybie art. 46par 1 kk na rzecz poszczególnych firm, (...)

rozprawa!!!Pilne

rozprawa!!!Pilne

.376 par.2 kpk. A w postepowaniu uproszczonym oskarżony nie ma obowiązku stawienia się na żadną, nawet na pierwszą rozprawę - art. 479 par.1 kpk. Jezeli oskarżony nie może się stawic (...)

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk?? Jestem oskarzony o sfalszowanie biletu parkingowego %-) Mialo to miejsce jakies 6 miesiecy temu dzis przyszedl mi listem akt oskarzenia... Chcial bym skorzystac z

Molestowanie w szkole!!!!!

Molestowanie w szkole!!!!!

dyrekcją. Nie moze Pani wysówać wniosków jedynie z przypuszczeń i domniemywań. Poza tym nie tylko dyrekcja ma obowiązek zawiadomienia o przestępstwie, ale każdy bywatel(art.304KPK). aneta (...)

Czy można wznowić postępowanie karne z urzędu w Sędzie Apelacyjnym.

Czy można wznowić postępowanie karne z urzędu w Sędzie Apelacyjnym.

tylko wówczas, gdy zostanie ujawnione jedną z uchybień, które KPK określa jako bezwzględne przyczyny odwoławcze - art. 439 KPK a te raczej nie mają miejsca. Może Pan spróbować wznowić (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

. Oczywiście może Pani zgodzić się w ramach art. 335 kpk w akcie oskarżenia albo w ramach art. 387 kpk do czasu zakończenia I przesłuchania oskarżonej na rozprawie głównej złożyć (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

uzasadnieniu, iż zgodnie z art.305 par.4 kpk prawo do złożenia zażalenia ma tylko pokrzywdzony, a zgodnie z art.49 par.1 kpk ?pokrzywdzonym jest osoba fizyczna lub prawna, której (...)

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

sprawach o wykroczenie stanowiącym delegację ustawową do stosowania ODPOWIEDNIEGO Art.183.§ 1. Kpk uchylam się od odpowiedzi na pytanie o wskazanie osoby której użyczyłem pojazd gdyż udzielenie (...)

Apelacja termin

Apelacja termin

podstawę dla wznowienia postępowania zakończonego prawomocnym wyrokiem,a przesłanki z art17 k.p.k.- powodują,tak jak podajesz,to ,że postępowania się nie wszczyna ,a wszczęte umarza. mariusz2678

wypadek art 177 .

wypadek art 177 .

prokuraturze można Pan spróbować uzgodnić z prokuratorem karę i środek karny (art.335 kpk). Wówczas istnieje możliwość, że zostanie Pan skazany bez przeprowadzenia rozprawy (bedzie po prostu (...)

zarzuty apelacji, kazus

zarzuty apelacji, kazus

zarzuty apelacji, kazus Witam, Mam problem z poprawnym postawieniem zarzutu apelacyjnego. Świadek, którego zeznania są kluczowe zostaje zwolniony ze składania zeznań na podstawie art. 182 KPK (...)

czy warto to robić?

czy warto to robić?

możliwości zgłoszenia przez oskarżonego tego wniosku. Powinien Pan zatem otrzymać zawiadomienie z sądu wraz z pouczeniem. Sprzeciw pokrzywdzonego wobec skrócenia rozprawy na podstawie art. (...)

ustanowienie połnomocnika

ustanowienie połnomocnika

o ściganie w trybie art 62 kpk. Szwagierka sama boi się iść do Sądu. Czy może wyznaczyć mnie jako pełnomocnika w trybie art 87 kpk. Czy pełnomocnikiem może być tylko adwokat (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje się. § (...)

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję Moje sprawa przedstawia się następująco. Zostałem zatrzymany przez Policję ponieważ zgodnie z policjantem złamałem art. 244 par. 1 kpk. Napisałem zażalenie (...)

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

kontaktu z organami ścigania ~ale_jaja~ prosta sprawa, na 1 rozprawie zgłosić wniosek Sędziemu w trybie z art. 335 k.p.k i dogadać się z prokuratorem na temat kary, jak to było 1 przestępstwo, (...)

Art. 12., art. 91 kk.

Art. 12., art. 91 kk.

mi skonsultować się z moim mecenasem i nadmieniła kk Art. 12., art. 91 kk., czyżby była możliwość aby połączyć te sprawy i uzyskać wyrok łączny ? Czy teraz gdy po długim okresie uciążliwego (...)