art.30 1 par.1 pkt.2 kodeksu pracyr 178 poz.1265 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

. Art. 224. par 1. Osobę, u której ma nastąpić przeszukanie, należy przed rozpoczęciem czynności zawiadomić o jej celu i wezwać do wydania poszukiwanych przedmiotów. Par. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

, korzystniejszych uprawnien przejmowanych pracowników. anonimus W mysl par. 1 art. 231 k.p., w razie przejscia zakladu pracy lub jego czesci na innego pracodawce staje sie on, z mocy prawa, (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

brzmieniem art 25 par 1 kodeksu karnego sąd musi to wziąc pod uwagę przy rozpatrzeniu sprawy. Jesli tak to zgodnie z art 17 par 1 pkt 2 kodeksu (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem poszłam do Urzędu Pracy się zarejestrować , niestety nie zerejestrowali mnie (...)

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

porozumienia stron: Zgodnie z art. 30&1 pkt. 1 Kodeksu pracy strony umowy o pracę .......... zgodnie oświadczają, że umowa o pracę zawarta ..... ulegnie rozwiązaniu na mocy (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy Witam, Pracodawca złożył mi rozwiązanie (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h Po 21 miesiącach od otrzymania dokumentu prawa jazdy, tj. w maju 2017 roku, miał miejsce wypadek drogowy. W tym (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

alkoholu Ustawa o wychowaniu w trzeźwości Dz. U. 2002 r. Nr 147 poz. 1231. Tutaj wogóle jest pomieszane. Art.15 par.1 lit.2 zabrania sie sprzedaży osobom do lat 18 ale w par.2 (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

art. 74 stosuje się odpowiednio. Pozdrawiam Kaja studentak_prawa Dziekuje Kaja, ale czy moze byc ze to jest wedlug nowego kodeksu karnego a on odsiadywal wyrok wedlug starego kodeksu? Czy (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

gminy, a także przepisy Kodeksu cywilnego. W stosunku do wynajmującego warunki są regulowane przez postanowienia Kodeksu cywilnego. Przepisy wyżej wspomnianej Ustawy mają na celu zabezpieczenie (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

odniesieniu do przysługującego mu urlopu wychowawczego (Dz. U. z 1996 roku Nr 60 poz. 277 ze zm.). suavec Oto kilka cytatów: "par. 1. 1. Pracownica zatrudniona co najmniej 6 miesięcy (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zawodową uważa się chorobę określoną w wykazie chorób zawodowych, o którym mowa w art. 237 §1 pkt 2 Kodeksu pracy, jeżeli została spowodowana działaniem czynników szkodliwych (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

, a sprzedaz mogla nastapic zgodnie z art.509 KC ale nie wiem jakimi prawami ta firma sie posluguje, zadaj sobie lepiej pytanie czy jak ty bys pozyczyl pieniadze czy nie chcial bys ich odzyskac???mysle ze

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

-pracy.net Tak pracodawca może zwolnić pracownika po wykorzystaniu przez niego okresu chorobowego (182 dni) oraz po (90 dniach) zasiłku rehabilitacyjnego Kodeks pracy art. 53 § 1 pkt1 lit.b (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

.1KW w zw.z par.86 ust.4 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wew. i Adm. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.Nr 170,poz1393)i art.97KW w zw.z art.24 ust.7 (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

wrocił 24.02 zwolniono go 25.02 dostałismy pocztą 27.02. umowa reguluje takze art 151 par 1 kodeksu pracy, bardzo prosze o pomoc natalia18 Na drugi raz lepiej nic nie mówić pracodawcy (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy określają (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 215). 7. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r.,OSN.,1953, poz. 47. 8. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 26 IV 1958 r., OSN 1958, poz. 90. 9. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 21 (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

organy celne. (art 17 pkt. 3) Kodeksu postępowania administracyjnego). W razie wydania decyzji o zwolnieniu ze służby przez dyrektora izby celnej służy odwołanie do ministra finansów, (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza .Podobno (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

), strażakom przysługują również rownoważniki pieniężne za remont mieszkania (art. 77 ust. 1) albo za jego brak (art. 78 ust. 1). Skoro zatem prawo do ww. równoważników nie (...)

1

2

3

4

5

...

7