art.299 w zw. z art.304 k.p.c. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

, pomimo częściowo błędnego uzasadnienia, skargę kasacyjną należało uznać za nieuzasadnioną, co mając na względzie, jak również treść art. 398[14] w zw. z art. (...)

Służebność

Służebność

przekroczenie granicy w zw. z budową nastąpiło z winy nieumyślnej sąsiada możliwe jest dochodzenie roszczeń z art. 151 k.c., jeżeli zaś z winy umyślnej (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

zwolnioną od kosztów (art.111 par.1 kpc), a w ten sposób ? komornik obciążył Cię nimi. Na pewno było to dla niego korzystne, ale pozbawione podstawy prawnej. Art. 59 ust.1 ustawy (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

każdy z małżonków może żądać, ażeby ustalenie udziałów w majątku wspólnym nastąpiło z uwzględnieniem stopnia, w którym każdy z nich przyczynił się do powstania (...)

Komornik art 822 kpc

Komornik art 822 kpc

Komornik art 822 kpc Żona na podstawie nieważnego postanowienia SO wniosła do komornika o ściąganie alimentów w kwocie większej niż wynikało z nowego postanowienia SA.Wszystkie (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

podział majątku dorobkowego (jeżeli oczywiście w skład majątku dorobkowego wchodzi mieszkanie). Można to uczynić w drodze umowy zawartej przed notariuszem. W sytuacji istniejącego (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. (...)

art. 1026 § 2 kpc

art. 1026 § 2 kpc

takiej samej kolejności jak zrobił to komornik (zakładam, że komornik zaliczał ściągnięty dług od dłużnika zgodnie z art. 1026 § 2, tj. w pierwszej kolejności na koszty postępowania, (...)

Zwrot dokumentów

Zwrot dokumentów

Zwrot dokumentów Witam dostalem zwrot dokumentów na podstawie art 207 § 7 kpc w zw. z art. 13 § 2 kpc czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi?

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

stłuczenia i otarcia naskórka nosa co stanowi rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni przy czym występek ten stanowi występek o charakterz chuligańskim jest jeszcze coś pod spodem tj.o czyn z art. (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

wykonawczego, a następnie egzekucja ta została umorzona z powołaniem się na art. 823 k.p.c., to stosując w oparciu o art. 13 § 2 k.p.c. przepis art. 182 § (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

) dinos1000 windykator ty jesteś zwykłym pajacem bujaj się nygusie dinos1000 Witam wszystkich, jestem Wilona Walker obecnie mieszka w Teksasie U.S.A. jestem wdowa w chwili z trójką dzieci (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

i tyle zaległych alimentów" /oczywiście z okresu kiedy była jeszcze przedstawicelką ustawową" - komornik, w myśl prawa nie musi przecież niczego sprawdzać/! 4. Proszę darować sobie osądy (...)

Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3

Egzekucja z art.1051 k.p.c § 3 Jak interpretować : § 3. Jeżeli w samym tytule egzekucyjnym nie postanowiono, że w razie dokonania zmiany sprzecznej z obowiązkiem (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk Witam. Mam pytanie odnośnie przestępstwa popełnionego w '' czasie próby ''. Znajomy (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC). Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk. Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

. Poszlismy na ten uklad tylko dlatego, ze w wiezieniu szykuje sie wizytacja z czsw i kolegom trzeba pomoc. Mamy nadzieje wtedy pogadac na ten temat z czlowiekiem ktory w kwestii art. (...)

czy ja idę do więzienia ???

czy ja idę do więzienia ???

, przy czym przyjmuje w ramach zarzucanego mu czynu, iż stanowi on występek z art. 286&1kk w zw. z art.286&3kk i za to na mocy art 286&1kk w (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Socjologii prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego kpc Zgadzam się z panem w całej rozciągłości. Wg mojej oceny osoby które wierzą w sprawiedliwość polskich sądów to ta część (...)

Oskarżony Bardzo proszę o pomoc

Oskarżony Bardzo proszę o pomoc

. pracowałem w firmie mojej mamy, a właściwie ją prowadziłem. Firma miała profil telekomunikacyjny, a ja w zw. Z moim wykształceniem doskonale orientuję się w tej kwestii. (...)

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ??? Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. Pytam (...)

Art 18 3 kk

Art 18 3 kk

usłyszałam zarzuty ze działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w zamian za obietnice wynagrodzenia choć nikt mi nic nie obiecywał za ten dzień. Postawiono mi zarzut o czyn z (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

. Zaczęliśmy się dogadywać, ja postanowiłam wyjechać za granicę z moim obecnym mężem, a dziecko z pierwszego małżeństwa zostało z ojcem (czyli z byłym). Teraz ja płace (...)