art.29 ust.1 prawo budowlaneacje w bikego 2012e Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

prace w 2007 roku rozpoczeto ściąganie,czy w tym przypadku obowiazuje przedawnienie? xyz prawo-cywilne.net Witam , może ktoś przeczyta moją wiadomośc i poradzi mi co mam robić,. pracowałam (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

Informacja. Dzięki. Pan Daniel Silva .. daniel Pomoc w uzyskaniu kredytu dla przedsiębiorców z zaległościami w ZUS i US. Kontakt: zaleglosc.w.zus.i.us@wp.pl Zaległości Jestem w stanie (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

lekarskie i psychologiczne(oczywiscie odpłatne pierwsze 300zl nastepne 100zł) Z powodow oczwistych nie wykonałem w/w badan w terminie 30 dni od otrzymania skierowan jak w nich nakazano. (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

w zakladach bukmacherskich w swieta ( tez pracuje w STS) i trafilam na to super-forum! ;-) dziewczyny musimy sie jakos zorganizowac! koniecznie! koniec z tym wyzyskiem! marne grosze nam placa, (...)

Służebność

Służebność

ustawie czasu, czyli 20 lub 30 lat, w zależności od tego, czy posiadacz służebności był w dobrej, czy w złej wierze (art. 172 k.c). Jednakże władanie w zakresie służebności (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w pazdzierniku i (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

brał bo jego wtedy dziewczyna w momencie kiedy on chciał się z nią rozstać akurat była w ciąży. Moj e-mal: lonia1402@op.pl Z góry bardzo ale to bardzo dziękuję Longina I nie zapomnij (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jedzenia itp freudeee prawo-pracy.net WITAM MAM PYTANIE IL;E JEST PŁACONE NA URLOPIE WUCHOWAWCZYM?:) AGNIESZKA prawo-pracy.net Witam, a ja mam pytanie w połowie lutego kończy mi (...)

Sprawa o znieslawienie ?

Sprawa o znieslawienie ?

jeżeli moja siostra mnie wyzywa w esemesach i szarga moją rodzine różnymi esemesami proszę o pomoc czarna prawo-cywilne.net proszę zamknać ją adam prawo-cywilne.net ewew wewe prawo-cywilne.net (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

popełniła dwa przestępstwa to jest zeznała że nie płacę alimentów i podpisała się pod takimi dokumentami w Kancelarii Komorniczej w Gliwicach jak i w MOPS-ie w Knurowie w (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

jest mowa o zakazie picia w miejscach publicznych??? art. 43 ustęp 1 mówi wyraźnie zakazuje się spożywania alkoholu w miejscach zakazanych w art. 14, a artykuł 14 nie mówi (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

. Najpierw cesja była między Tele2, a Presco Sp.z o.o. w Warszawie Centrum operacyjne w Pile, a za 10 miesięcy sprzedaż wierzytelności między Presco Sp.z o.o, a Presco Inwestments s.a.r.l z/s (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, lub do24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej. Zasiłek wynosi 68 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ze iudex wyjasnil dostatecznie) pragne zauwazyc, ze nazwa tego serwisu brzmi: e-prawnik, a nie e-ksiadz, e-moralista, e-cos tam. Dlatego, jezeli ktos potrzebuje pomocy fachowca prawnika, (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

jest chory itp. Chcialbym starac sie w sadzie o opieke nad dzieckiem, ale jest mozliwe w Polsce wygranie takiej sprawy??? (Artur) Możesz w trakcie trwania sprawy rozwodowej złożyć wniosek (...)

Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

przyjdzie żadne pismo do roku to potem nie maja prawa pobierac odemnnie tych pieniędzy? K. prawo-cywilne.net ty glup papie e prawo-cywilne.net Witam,mam pytanie dotyczące odstekek. Wybrałam (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

mówi, iż w przypadku upadłości spółdzielni, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego przekształca się w odrębną własność. Owszem jest taki zapis w artykule (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

. monia555 prawo-cywilne.net Mam pytanie , mam stały meldunek od 8 lat w mieszkanie własnościowym , pracuję w innej miejscowości i wynajmuję mieszkanie tymczasowo ale na weekendy jestem (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

nabywcą w rozumieniu art. 68 ust. 2 u.g.n. jest także osoba bliska uprzywilejowanego nabywcy pierwotnego. (...) Uzasadniony jest zatem pogląd, że zastrzeżony w umowie nabycia lokalu (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

ktore wygrały w Szczecinie , sa juz 2 ( to juz w sumie 17 w całej Polsce) nowe pozytywne wyroki , ogólnie temat zaczyna sie robic do ogarnięcia . Nareszcie polskie sady zaczynaja zauważać (...)

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

, jednak chcialbym jak najszybciej zrezygnowac z lokalu z powodu zbyt malych obrotow. W umowie nie ma zadnego terminu w jakim nalezy zlozyc wypowiedzenie, jest tylko informacja że w sprawach (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

zorietowana w dziale prawo, prawo, prawo!!! lidona Witam Czy jest możliwość, abym dostała alimenty od rodziców, jeżeli jestem w ciąży i chcę zamieszkać z chłopakiem, (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. przy 35 (...)

1

2

3

4

5

...

12