Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

• Eksmisja z mieszkania komunalnego ( policyjnego) - szukam adwokata w Wie27 Lipca 2014

Na mocy prawomocnego wyroku sądu apelacyjnego o eksmisję dostalam pismo od komornika z prosbą o dobrowolne opuszczenie mieszkania w ciągu 30 dni oraz pismo ,że komornik zwróci się do gminy o wskazanie pomieszczenia (...)

• 4 umowa z kolei na czas określony - Czy tak można?12 Lipca 2014

Pracuję już 3 rok, po każdej umowie była ciągłość, co oznacza ze automatycznie trzecia umowa powinna być na czas nieokreślony, jednak mój pracodawca podparł sią przepisem Art. 10, §7, z Karty (...)

• Stalking, groźby, PILNE10 Lipca 2014

Witam. Przejdę do konkretów, od 2008 roku jestem nękany przez pewnego psychola/zboczeńca. Wiem jak sie nazywa, jak wygląda (upośledzony fizycznie "jedno oko na maroko drugie na kaukaz" stwarza wrażenie psychicznie (...)

• wypowiedzenie ze strony pracodawcy a odprawa10 Lipca 2014

Witam, mąż pracował w dużej sieciowej firmie przez 7lat, został zwolniony za wypowiedzeniem ze strony pracodawcy z 3msc okresem wypowiedzenia, z art 30,par1 pkt2KP. W wypowiedzeniu powodem zwolniena (...)

• Uszkodzony towar przez klienta/kuriera Brak protokołu10 Lipca 2014

Witam ( nie wiem czy trafiłem z działem,jeśli nie to proszę o przeniesienie.) Sprzedałem mikser (sprzęt dla DJ) 100% sprawny,sprawdzany przed wysyłką z kilkoma świadkami. Został zabezpieczony w CASE(specialna (...)

• odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.6 Lipca 2014

moj brat zostal nieslusznie skazany za pobicie i dostal wyrok w zawieszeniu. z tego powodu został odwieszony poprzedni wyrok z tego samego Art. rok pozbawienia wolnosci. obecnie ma za soba miesiac i kilka (...)

• Art. 107 k.w.2 Lipca 2014

Witam, Zostałem oskarżony o złośliwe niepokojenie koleżanki (Art. 107 k.w.) Oboje pracowaliśmy w jedenj firmie jako handlowcy i poprzez komunikator GG napisałem humorsytycznie, żeby zostawiła moich (...)

• karta polaka - zbrakło tak mało28 Czerwca 2014

Bardzo chciałabym pomóc mojemu przyjacielowi z Ukrainy w uzyskaniu Karty Polaka. Problem polega na tym, że spełnia niemal wszystkie warunki do jej uzyskania poza jednym. Ma tylko jednego pradziadka pochodzenia (...)

• art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.25 Czerwca 2014

Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę oszustwo którego się na mnie dopuszczono. No i wystartowała sprawa sądowa. (...)

• Wynajem pojazdu z kierowcą14 Czerwca 2014

Chciałbym poruszyć i przedstawić pewien ciekawy kazus prawny. Mianowicie w Krakowie jedna z firm taxi pod nazwą Car-o świadczy usługi wynajmu samochodu z kierowcą. Prowadzi batalię prawną z ITD o spór (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane