art.281 pkt.1 kp Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia w czasie zwolnienia lekarskiego l4 pomocy

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia w czasie zwolnienia lekarskiego l4 pomocy

prace mam (Niniejszą umowę może rozwiązać każda ze stron za dwutygodniowym okresem wypowiedzenia zgodnie z art. 33 KP.) Jeśli chodzi o niestawiennictwo z mojej strony do pracy to w pracy w (...)

wypowiedzenie ze strony pracodawcy a odprawa

wypowiedzenie ze strony pracodawcy a odprawa

30,par1 pkt2KP. W wypowiedzeniu powodem zwolniena było niespełnianie wymogów firmy i nie wyrabianie parametrów ustalonych przez firmę. Czy nalezy mu się odprawa? Nie, odprawa należy się jeśli (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem poszłam do Urzędu Pracy się zarejestrować , niestety nie zerejestrowali mnie tylko (...)

czas pracy

czas pracy

godzin, dni lub tygodni, dopuszczalne w każdym systemie czasu pracy (art. 128 § 2 pkt 1 i art. 146 K.p.). W ramach nowelizacji obowiązującej od 1 stycznia 2004 r. ustawodawca w art. (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie po ustaniu (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. (...)

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

konkurencji będzie traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może być podstawą do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia z winy pracownika zgodnie z art 52 (...)

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny Witam. Wczoraj zostało wręczone mi rozwiązanie umowy o pracę z wypowiedzeniem z dwu tygodnionwym wypowiedzeniem. Miałem podpisaną (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

organy celne. (art 17 pkt. 3) Kodeksu postępowania administracyjnego). W razie wydania decyzji o zwolnieniu ze służby przez dyrektora izby celnej służy odwołanie do ministra finansów, a następnie (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

Zwolniony czy nie?

Zwolniony czy nie?

prośby. Zgodnie z art. 32 &1 pkt 3 K.P. i art. 36 &1 pkt.3 K.P. obowiazuje Pana 3-miesięczny okres wypowiedzenia umowy o pracę. Wyrażamy zgodę na skrócenie (...)

Odprawy pracownicze

Odprawy pracownicze

- art.53$1 pkt.1lit.b k.p. art.52 $1 k.p. . Dnia 16.10.2006 r. przeszłam na rentę chorobową. Ustnie zwracałam się o wypłatę odprawy, przedkładając ksero decyzji o (...)

art.188kp

art.188kp

art.188kp Witam mam problem z urlopem a dokładni opieka nad dzieckiem do lat 14 art.188kp. Mianowicie wybrałem już 1 dzień w tym roku i nie miałem żadnych problemów ale z drugim dniem (...)

Art. 53 a zwolnienie z pracy

Art. 53 a zwolnienie z pracy

, który po upływie 3 miesięcy pobierania świadczenia rehabilitacyjnego wciąż pozostaje niezdolny do pracy. Zgodnie z art. 53 § pkt 1 kp pracodawca może rozwiązać z pracownikiem bez (...)

Kodeks pracy 2012 - zmiany!!

Kodeks pracy 2012 - zmiany!!

Kodeks pracy 2012 - zmiany!! Z 1 stycznia wchodzą zmiany w kodeskie pracy, prosiłbym o podanie dokładnie jakie to będą artykuły;) dzięki bartek art. 151 pkt 9 k.p. oraz art. (...)

Spóźnienia do pracy

Spóźnienia do pracy

Notoryczne (kilkukrotne) spóźnianie się do pracy może być potraktowane przez pracodawcę jako ciężkie naruszanie przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych na podstawie art 52 paragraf (...)

Brak umowy o prace

Brak umowy o prace

zgodnie z art. 281 pkt. 2 k.p. kto będąc pracodawcą nie potwierdza na piśmie w terminie 7dni, zawartej z pracownikiem umowy o pracę, podlega karze grzywny. mracz Powiedz kuzynowi żeby (...)

Umowa o pracę -miejsce pracy

Umowa o pracę -miejsce pracy

zdaniem jezeli Pana czas pracy przekracza 8 h to pracodawca powinien wypłacać Panu dodatek z tytułu godzin nadliczbowych zgodnie z Art. 151.1. § 1. Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

wpadkowa - tak, art.113 par. 1 kp marek dziekuje za odpowiedz. pracodawca napisal: "...z powodu nieprzestrzegania przez Pana przepisow bezpieczenstwa pracy polegajacego na zawinionym przez Pana (...)

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

? Proszę pomoc wacław1 Mam pytanie niedawno zostałam zwolniona ,stosunek pracy ustał za 2 tyg wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art.30 paragraf 1 pkt.2 K.P.Dodam fakt że firma zatrudnia (...)

podgladanie w pracy przez szefa kamera

podgladanie w pracy przez szefa kamera

, poz.926 oraz Dz.U z 2004 r. nr 33, poz. 285) – „Każdy ma prawo do ochrony dotyczących go danych osobowych”. W tym przypadku ma zastosowanie art 23 ust. 1 pkt 1 i 2

Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim po zmniejszeniu etatu do7/8

Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim po zmniejszeniu etatu do7/8

żonie wypowiedzenie w związku z likwidacją stanowiska pracy zawartą o umowę o pracę na podstawie art. 30 $1 pkt.2 k.p. w zw.z art.10.1 z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. PYTANIE: Czy

Odchodzę z pracy i chcą mi zabrać ostatnią pensję!!

Odchodzę z pracy i chcą mi zabrać ostatnią pensję!!

wynagrodzenia według własnego widzimisię. Art. 87 KP zawiera katalog sytuacji uzasadniających potrącenia, art. 91 § 1 normę prawną, a art. 282 § 1 pkt 1 zawiera odpowiedzialność (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

pracodawca może zwolnic pracownika i zatrudnic osobę która nie choruje wcale, ja na to że art.8 k.p również podtrzymuje że jest tu zasadne sprzeczne z zasadami współżycia społecznego zwolnic (...)

Art.141 KP jak interpretować?

Art.141 KP jak interpretować?

Art.141 KP jak interpretować? Art. 141. § 1. mówi że: Pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną (...)

wypowiedzenie po zwolnieniu lekarskim

wypowiedzenie po zwolnieniu lekarskim

zasiłkowego. Marzena Chodzi tu o art. 53§1.1.b) Kp, ale tam jest napisane, że pracodawca może skorzystać z tego prawa dopiero gdy choroba trwa dłużej niż łaczny okres pobierania z tego tytułu (...)

Bezpodstawnie skrócony okres wypowiedzenia (art 49 kp)

Bezpodstawnie skrócony okres wypowiedzenia (art 49 kp)

wymaganego na podstawie art. 49 k.p". oraz że "z mocy art. 49 k.p. następuje unicestwienie bezpodstawnie skróconego okresu wypowiedzenia, zaś umowa o pracę rozwiązuje się z upływem (...)

art. 60 pkt 4

art. 60 pkt 4

art. 60 pkt 4 Witam, mam pytanie. Dostałem wezwanie na komendę jako świadek, na wezwaniu jest wpisany art 60 pkt 4 kodeksu drogowego. Sytuacja wygląda następująco w tamtym roku (...)

Obserwuj Odpowiedz Zwolnienie z winy pracownika a składanie dokumentów do ZUS

Obserwuj Odpowiedz Zwolnienie z winy pracownika a składanie dokumentów do ZUS

pracownika -przyczyna jest nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy od 8-09-2014 do dnia dzisiejszego tj. 11-09-2014 (art 52 §1 pkt.1 KP) Ojciec był już w Sądzie pracy z tym dokumentem (...)

Likwidacja stanowisk pracy

Likwidacja stanowisk pracy

powołuje się jedynie na art. 30 § 1 pkt. 2 KP?

1

2

3

4

5

...

17