art.274a ustawa z dnia 29 siepnia 1997 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 poz. 70. 14. Wyrok (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-cywilne.net Mam wazne pytanie. Moja rodzina otrzymala wczoraj list z banku SKOK z informacja ze jestesmy spadkobiercami kredytu ktory w 2004 roku zaciagnela moja siostra. Nikt z rodziny (...)

Przycinanie ogonów i stawianie uszu psom.

Przycinanie ogonów i stawianie uszu psom.

. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.) nie reguluje tego problemu w sposób jednoznaczny. grzegorzzzzz Rozstrzygający w tej mierze jest Art. 34a ustawy o ochronie zwierząt, (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. Aż w (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jednorazowo 1 roku. Zgodnie z art. 73 ust. 8 ustawy kolejnego urlopu udziela nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia urlopu poprzedniego. Wątpliwości dotyczyły (...)

Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

. Jednakże jak zostało to przedstawione w w/w wyroku TK przepisy te są niezgodne z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. ? prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity opublikowany w Dz. (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

zmienić kategorią D na A: tkociuba86@tlen.pl. Z góry dziękuję. TomBronx Panowie radze poczytać ustawę o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej a zwłaszcza w całości art. 28. Można (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

działalnosc i sam opłacam sobie zus w miejscu pracy w kturym pracuje własciciel lokalu z kturym miałem podpisanom umowe zakaczyłem wspułprace z ostatnim dniem kwietnia. własciciel lokalu podpisał (...)

Przepuklina a wypadek przy pracy

Przepuklina a wypadek przy pracy

szans gdyż nie ma przyczyny nagłej. Jednak znalazłam coś takiego: W myśl wyroku SN z dnia 29 listopada 1990 r., II PR 52/90, PiZS 1991, nr 4, s. 63, przy kwalifikacji konkretnej okoliczności (...)

Ruch Poparcia Palikot chce nie karanie pijanych rowerzystów.

Ruch Poparcia Palikot chce nie karanie pijanych rowerzystów.

Ruch Poparcia Palikot chce nie karanie pijanych rowerzystów. Art. 178a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku stanowi, że występek polegający na prowadzeniu na drodze publicznej, (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 2) 91,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 3) 98,00 zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia (...)

Nieudany zakup na allegro i pewny  siebie sprzedawca (firma)

Nieudany zakup na allegro i pewny siebie sprzedawca (firma)

kancelari i ona bedzie sie w naszym imieniu z Panem kontaktowała. PRZYPOMINAMY!!!!!!!!!!!!!! Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny. (Dz. U. z dnia (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 (...)

 błąd sądu - pokrzywdzona

błąd sądu - pokrzywdzona

2014roku, http://forumprawne.org/attachments/prawo-karne/5060d1395133943-pokrzywdzona-z-art-190a-2kk-1.jpg Więc dnia 6 marca 2014 roku pojechałam na daną godzinę do (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

prezentowanych w Sklepie. Przetwarzanie zbieranych danych będzie się odbywać zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych i ustawy z (...)

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

wykonywania umowy o ekspozycje materiałów reklamowych. Zleceniobiorca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

karnego (z podanych informacji wynika, że miała Pani status pokrzywdzonego) ma Pani do tego prawo na podstawie art. 156 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

windykacja z rynku. RadcaPrawny mam pytanie :)) jak wygląda sprawa z tymi przedawnieniami i ile to trwa w 2002 roku podpisałam umowę w idei i w 2004 roku kiedy skradziono mi telefon (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 grudnia 1987 (...)

Opis aplikacji

Opis aplikacji

29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji z późniejszymi zmianami."

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

proste- operator udostepnia kody IMEI tel. co wykazuje że 99 % korespondencji( bardzo bogatej ) z oskarzonym Dziewczyna prowadziła z innego tel. Gdyby zależało jej by biegły wydobył nawet (...)

jestem oskarżona

jestem oskarżona

zniewazac o czym mowi regulujaca to odpowiednia ustawa: Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny. (Dz. U. z dnia 2 sierpnia 1997 r.) Art. 216. § (...)

Przeszukanie - kto ma prawo?

Przeszukanie - kto ma prawo?

: 1. Ustawę z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (art. 11a ust. 1 pkt 2) 2. Ustawę z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (art. 58) 3. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

...zapoznałam się z całym regulaminem..:)) Przy okazji odkryłam artykuł 348,którego wczesniej nie znałam.Zgodnie z nim powinnismy składać sądowi sprawozdanie z dozoru przy WU na 3 (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A.

kwotę 981,30 zł. Powołują się tutaj na umowe z bankiem gdzie poddałem się dobrowolnej egzekucji na podstawie art. 97 ust.1 i 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 Prawo Bankowe (...)

1

2

3

4

5

...

8