art.271 kodeksu karnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego Witam, zostałam skazany z art. 286 kk (oszustwo). Poddałem się dobrowolnej karze i dostałem 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest już prawomocny. (...)

 art.300 § 2 Kodeksu karnego

art.300 § 2 Kodeksu karnego

art.300 § 2 Kodeksu karnego sprzedanie kompuetera zajetego przez komrnika jest udaremnienieniem wykonania orzeczenia sądu i wywołuje skutek w postaci udaremnienia lub uszczuplenia zaspokojenia

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych Witam i sory za problemy dyslektyczne na wstępie piszę jeśli omyliłem działy proszę umieszczenie w odpowiednim dziale a teraz (...)

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę (...)

Prosze o pomoc....

Prosze o pomoc....

prywatnego. Jeżeli chodzi o leczenie przymusowe: Art. 93. Kodeksu Karnego mów: Sąd może orzec ... środek zabezpieczający związany z umieszczeniem w zakładzie zamkniętym tylko wtedy, (...)

Ochrona Prawa Pracowników przez Kodeks Karny!!

Ochrona Prawa Pracowników przez Kodeks Karny!!

spółdzielczej umowy o pracę. art. które są związane z łamaniem prawa pracy to art.218, art.219 i art.220 Kodeksu Karnego. http://www.polskieustawy.com/norms.php?actid=474&norm=218&lang=48&adate=20060614&head=0

200 kk

200 kk

powiedziała że do niczego jej nie zmuszałem. Zgłoszenie zostało odrzucone, jednak rozpoczęto postępowanie o seks z nieletnią z urzędu. Jest to przestępstwo z 200 art. Kodeksu Karnego, (...)

Allegro - fałszywe potwierdzenie przelewu i wyłudzenie towaru

Allegro - fałszywe potwierdzenie przelewu i wyłudzenie towaru

mna skontaktowal niestety brak odpowiedzi. Ktoś złamał art.270 kodeksu karnego i inne prawa cywilne zawierajac umowe z allegro o prawdziwosci danych. Pytanie moje brzmi: Co mogę zrobić (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

fałszywych zeznań, sąd winien zawiadomić o powyższym Prokuraturę." .............. "art. 233 kodeksu karnego przewiduje, że kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

w art. 69-75 Kodeksu karnego Lanfaust nic dodać, nic ująć :-) Oby więcej takich odpowiedzi niewprowadzających w błąd :-) Pozdrawiam qpnw czyli 15 latek musi uplynac na przedawnienie (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

pewny, że chcesz wystąpić na drogę sądową? Pozdrawiam i życzę powodzenia gdybyś się jednak zdecydował. mimi To podlega pod art. 216 Kodeksu Karnego Rozdział XXVII Przestępstwa (...)

Zatrzymanie osoby Art. 45. kpk

Zatrzymanie osoby Art. 45. kpk

się skontaktuje z prawnikiem to mnie wypuszczą, bo zatrzymanie nie było zgodne z art kodeksu postepowania karnego? Art. 46. § 1. Zatrzymanego należy natychmiast poinformować o (...)

art. 208 kk

art. 208 kk

konsekwencje? i jakies wskazówki co mniej więcej mógłbym powiedzieć żeby nie wmieszać w to ludzi którzy kupili ten alkohol? Art. 208 kodeksu karnego

Kamera przemysłowa wycelowana w okno!!

Kamera przemysłowa wycelowana w okno!!

danych osobowych art.6 i art. 3a Wspomniany przez ciebie art. 23 k.c. oraz art.81 art. 267 Kodeksu Karnego Zapoznaj się z nimi, zobacz który pasuje do twojego (...)

SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

SEX Z NIEPEŁNOLETNIĄ

,że ktoś pomoże MLODEMU.W końcu ta strona jest po to. dudek w jakim sensie ma strona pomóc? Przecierz nie zrobi tego za niego. Karalne jest współżycie z osoba poniżej 15r. życia - patrz art. 200 (...)

Prowizja banku za zajęcie egzekucyjne

Prowizja banku za zajęcie egzekucyjne

skarbowe; 2) prokuratora w sprawach dotyczących wykorzystywania działalności banków do celów mających związek z przestępstwem, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego; 3) osób upoważnionych (...)

po jakim czasie po odbyciu kary mogę ubiegać się o wymazanie wyroku

po jakim czasie po odbyciu kary mogę ubiegać się o wymazanie wyroku

kwietniu tego roku Zgodnie z treścią art. 76 kodeksu karnego skazanie (w przypadku warunkowego zawieszenia wykonania kary) ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia (...)

brak mi na alimenty

brak mi na alimenty

, ale natychmiast wnieśc do sądu pozew o obniżenie kwoty alimentów w wyniku zaistneinia warunkow Art. 138 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego (Art. 138. W razie zmiany stosunków można żądać (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

zatrudnienia, czy nowoprzyjęta ustawa o wolności gospodarczej." [...] Skieruj do Prokuratury Rejonowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w art. 219 kodeksu karnego (...)

podglądacz

podglądacz

przestępstwa z art. 190a Kodeksu karnego (nękanie); w ramach postępowania karnego można żądać orzeczenia określonych środków karnych: np zakazu zbliżania się do Pani oraz (...)

co oznacza warunkowe umorzenie kary?

co oznacza warunkowe umorzenie kary?

został wydany wyrok? proszę o pomoc! Wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne może zostać wydany przez sąd, jeśli spełnione są przesłanki z art. 66 kodeksu karnego: - wina (...)

czym jest czyn deliktowy?

czym jest czyn deliktowy?

kodeksu karnego). Przy czym zbrodnie to czyny zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata albo karą surowszą (prawodawca ma tu na myśli dolną granicę zagrożenia ustawowego

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

koszty utrzymania dziecka. I sądy tak to widzą. Dlatego masz nie tylko prawo wynikające z kodeksu, ale też prawo moralne upomnieć się o wyższe alimenty. bao24 "Na równi" to nie znaczy "po

czy rodzic może kontrolować korespondencję nastolatków?

czy rodzic może kontrolować korespondencję nastolatków?

cel społeczny.   Poza tym otwieranie cudzej korespondencji jest przestępstwem, za które może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności (art. 267 kodeksu karnego). ksosnowka (...)

Wynagrodzenie bez podatku

Wynagrodzenie bez podatku

). Zgodnie z art. 77 Kodeksu karnego skarbowego za niewpłacenie podatku we właściwym termie/niepobranie zaliczki lub pobranie jej w niewłaściwej wysokości płatnik może zostać ukarany (...)

Eutanazja

Eutanazja

życia od chwili poczęcia, aż po naturalną śmierć. Życie jest darem i to nie w "naszych rękach" leży to by decydować kiedy je komuś dać lub odebrać. Uważam, iż art. 150 kodeksu karnego, (...)

Udział w bójce nieletniego

Udział w bójce nieletniego

to co wtedy? Art. 158. kodeksu karnego: § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

, powołując się na art. 244 Kodeksu Karnego, że złożę skargę do sądu i za nierespektowanie postanowienia sądu może iść na 3 lata do więzienia. Dziecka nie dostaję nadal, ale miałem (...)

NIEŚLUBNE DZIECKO a alimenty

NIEŚLUBNE DZIECKO a alimenty

podstawie wnieść sprawę do prokuratury o wyłudzenie (ale do badań potrzebna jest zgoda matki). W kwestii Funduszu, co mu grozi? Ano art 209 Kodeksu karnego. Musi jednak zaistniec przesłanka (...)

Zabranie swojej rzeczy z cudzego terenu

Zabranie swojej rzeczy z cudzego terenu

nie zmienić. Jesli natomiast porzucone odpady z kontenera, zostaną potraktowane jako śmieci wyrzucone w miejscu nieprzeznaczonym do tego, można spodziewać się mandatu. Art. 193 Kodeksu karnego (...)

1

2

3

4

5

...

26