art.271 kodeksu karnego o Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

osiągniemy?Troche nie rozumiem po co taki wniosek skladać?Ja mialem na mysli że wniosek jest niezasadny dlatego że art. 64 wspomina jedynie o kow i obowiazkach z nia zwiazanych, nie ma slowa o (...)

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

wniesieniem o uchylenie mandatu, dlatego tez prosiłbym o nakierowanie mnie na zapisy kodeksu karnego / kodeksu wykroczeń, które szczegółowo precyzują ten aspekt. Który (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

, jednostka organizacyjna, podmiot lub osoba, o których mowa w art. 3, decydujące o celach i środkach przetwarzania danych osobowych, czyli podmiot, w którego dyspozycji dane te się znajdują (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia on wspólne zamieszkiwanie" oraz art. 38 o treści: "Ograniczenia, o których mowa w art. 36 (ograniczenie dotyczy uprawnienia eksmitowanego (...)

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

jego popełnienia, skutki czynu, np. uszkodzenie ciała) . . . tj. o czyn z art. . . . (podać odpowiedni artykuł z Kodeksu Karnego) . . . Kodeksu karnego. Uzasadnienie

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

oprogramowanie? Pozdrawiam Konrad Adam Mickiewicz (Conik) Na podstawie kodeksu postępowania karnego : ?Art. 219 par. 1. W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

nadzieję, że wszystko jest czytelne i zrozumiałe. Proszę zastosować się do wskazanego przepisu art. Art. 55. § 1.kodeksu postępowania karnego. Oakmoss Chciałabym dodać, (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

możliwe. Może lepiej tak jak podaje Justyn 3 lepiej to zgłoś z kodeksu karnego i maja tam wiele sposobów na leczenie uporczywości tego typu. Jeśli narusza to Twoje dobra osobiste, to art. (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc sąd przesłuchuje najpierw (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

odbyciu kary. albo jakieś inne np: Wniosek o udzielenie przerwy w wykonywaniu kary Na podstawie art. 153 § 2 kodeksu karnego wykonawczego wnoszę o udzielenie mi trzymiesięcznej (...)

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

sytuacji, gdyby policja faktycznie odmówiła wszczęcia dochodzenia/śledztwa w danej sprawie, to proszę się odwołać od decyzji w oparciu o wyżej wspomniany artykuł kodeksu karnego." Proszę (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

w art. 69-75 Kodeksu karnego Lanfaust nic dodać, nic ująć :-) Oby więcej takich odpowiedzi niewprowadzających w błąd :-) Pozdrawiam qpnw czyli 15 latek musi uplynac na przedawnienie (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

nieletniego zagrożonego demoralizacją. Przesłuchanie nieletniego sprawcy czynu karalnego w trybie art. 37 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich stosuje się przepisy Kodeksu (...)

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych Witam i sory za problemy dyslektyczne na wstępie piszę jeśli omyliłem działy proszę umieszczenie w odpowiednim dziale a teraz (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

art.207 i 209 kodeksu karnego tj. znęcania się nad Tobą oraz niepłaceniem alimentow na dziecko. Nie można pozostawić tego bezkarnie - przede wszystkim tego pikła związengo ze znęcaniem, (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

sprawie żadnego awizo na adres zameldowania. Przyszedł tylko policjant do mojej mamy z nakazem sądu o zapytanie o miejsce zamieszkania dzieci (mama ich nie podała w trosce o nasze bezpieczeństwo), (...)

Prosze o pomoc....

Prosze o pomoc....

prywatnego. Jeżeli chodzi o leczenie przymusowe: Art. 93. Kodeksu Karnego mów: Sąd może orzec ... środek zabezpieczający związany z umieszczeniem w zakładzie zamkniętym tylko (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

pozbawienia wolności. Z opisu sytuacji wynika ze przestepstwo popelniono w formie NIEUMYSLNEJ (brat przeciez nie chcial skrzywdzic dziecka?) - w tej sytuacji stosujemy art 157 par.3 kodeksu karnego.- (...)

 art.300 § 2 Kodeksu karnego

art.300 § 2 Kodeksu karnego

art.300 § 2 Kodeksu karnego sprzedanie kompuetera zajetego przez komrnika jest udaremnienieniem wykonania orzeczenia sądu i wywołuje skutek w postaci udaremnienia lub uszczuplenia zaspokojenia

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego Witam, zostałam skazany z art. 286 kk (oszustwo). Poddałem się dobrowolnej karze i dostałem 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest już prawomocny. (...)

co grozi za paserstwo

co grozi za paserstwo

wolności lub pozbawienia wolności do roku (art. 292 § 1 Kodeksu karnego). Wykroczenie paserstwa umyślnego popełnia osoba, która nabywa mienie wiedząc o tym, że pochodzi ono z (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

dochodzenia swoich praw. Ponadto, konsument zawierający umowę o świadczenie usług drogą elektroniczną pozostający w błędzie co do treści czynności prawnej, na podstawie art. 88 kodeksu (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

zatrudnienia, czy nowoprzyjęta ustawa o wolności gospodarczej." [...] Skieruj do Prokuratury Rejonowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w art. 219 kodeksu (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (dalej: (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

;1kk ,w zb art 270 & 1kk,w zb. 297 kk. Mam problemy z matka i chcialbym zalatwic jej opieke przd odbywaniem kary . Prosze o wypowiedz disiaj. (Janek) Jeżeli oskarżonemu zarzuca się popełnienie

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

cywilnego. Można próbować wystąpić o ochronę dóbr osobistych (tym naruszonym dobrem jest cześć) - art. 24 i o zapłatę kwoty na wskazany cel społeczny. Tylko że nie wiem czy sie (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

dzisiejszego nie wystąpiłam o podwyżkę. Jestem o to zla na siebie, ale pojście do sądu i "proszenie" się o pieniądze kosztuje mnie za dużo nerwów. Alimenty powinnny być płacone (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

dorabia na czarno a teraz chce mnie wykurzyć z mieszkania i twierdzi że jest w stanie mnie spłacić Pracuję dorabiam gdzie mogę aby zapewnic dzieciom jakies warunki Nieraz wychodze o 7 a wracam o (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

art. 74 stosuje się odpowiednio. Pozdrawiam Kaja studentak_prawa Dziekuje Kaja, ale czy moze byc ze to jest wedlug nowego kodeksu karnego a on odsiadywal wyrok wedlug starego kodeksu? (...)

1

2

3

4

5

...

24