art.27 ustawy z dnia 16 grudnia 2010r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

na podstawie art. 95 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, ze zm.), nie stanowi naruszenia przepisów prawa. Działanie takie znajduje (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

przejmowala wszystkich pracowników tego samego dnia, tj. 1 stycznia 2001 r. Jezeli równiez on zostal przejety przez spólke z poczatkiem grudnia 2001 r., to spólka od tego (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

członków wspólnoty. Możecie również z pośród siebuie wybrać zarząd i zarządzać samemu. Jacek Zgodnie z postanowieniami art.4 ustawy z dnia 15 grudnia (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 grudnia (...)

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

Zastosowanie 20% stawki sankcyjnej od otrzymanej darowizny

ustalenia wysokości zobowiązania w podatku od spadków i darowizn z tytułu umowy darowizny z dnia 29 stycznia 2015 r. W toku prowadzonych czynności sprawdzających Naczelnik Urzędu (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

) , przebywałam na zwolnieniu lekarskim , w listopadzie kończyła mi się umowa o pracę , a 16 grudnia urodziłam dziecko , przedłużono mi umowę do dnia porodu czyli do 16 grudnia (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 lutego 1998 r. I CKN 499/97. 12. Wyrok (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

jednego samochodu lub pojazdu, nie może jednak przekroczyć kwoty 6.000 zł. Jeśli chodzi o paliwo Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

DOJERZDZAC DALEJ NIZ 20 KILOMETROW. WIE KTOS COS O TYM. krzysztoF W ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

-0179-1782/98 Podsekretarza Stanu z 16.04.1998 r. do izb i urzędów skarbowych": "(...) Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. (...)

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011 Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

niniejszej ustawy. Art. 3. Wykonanie ustawy porucza się Prezesowi Rady Ministrów i wszystkim ministrom. Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Prezydent (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i (...)

Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

windykacyjnej długu za ten sam mandat! Jednak niestety nie mam dowodu wpłty, bo przypadkowo uległ zniszczeniu. Wobec tego czy mogę wnieść zarzut przedawnienia z art. 778 KC? Prawo Przewozowe (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU (...)

Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

lub utraty (Dz. U. z dnia 16 grudnia 2000 r.) nakłada obowiązek wystąpienia o jego wymianę w terminie do 14 dni od dnia doręczenia dokumentu stwierdzającego zmianę. Art.55 (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2010r. Tam pracowalam do grudnia 2013r. Pozniej mialam rok przerwy. Nowa prace zaczelam w grudniu 2014r. Pracowalam do czerwca 2015r i sie zwolnilam. Wszystko zostalo rozliczone (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia (...)

1

2

3

4

5

...

31