art.233 6 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Z art. 159 kk. odpowiada tylko konkretny uczestnik zajścia, który używa (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazany faktycznie ma trudną sytuację mat. kierujemy wniosek o uznanie kary za wykonaną a podstawą jest tu art 64 kkw. Michał ma pewnie na myśli art 83 kk jednak nie tyczy się on sytuacji (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

12@wp.pl. buahaha Witam natknęłam się na wpisy i czytam o zakładaniu sprawy z Art.212kk czytając wpis o który już został posądzony klient chciałabym stwierdzić iż szkoda kasy i czasu ponieważ (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn (...)

Art.244 KK

Art.244 KK

Art.244 KK Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje zarządzenia

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

, to zorganizowana grupa przestępcza - uważajcie!!! ZZZ I tak was wszystkich wyruchają we wszystkie dziury, buhahaha dekinik NĘKANIE - naruszono art. 190a KK. W przypadku dalszego nękania powiadomić (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. Tego czynu (...)

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 k.k wymierzył (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

i tak figurować będzie Pani jako osoba karana. Co do zatarcia zależy to od wyroku w przypadku zawieszenia lub warunkowego umorzenia zatarcie następuje z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

. Art. 6. Wobec nieletnich sąd rodzinny może: 1) udzielić upomnienia, 2) zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do przeproszenia pokrzywdzonego, (...)

karany prawnik??

karany prawnik??

jakie przestepstwo zostales skazany bo od tego zalezy czas, ktory musi minac do zatarcia. W kk znajdziesz to w okolo art. 106-108 kk ( nie pamietam dokladnie) i wtedy sobie oblicz. I pamietaj (...)

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić??? Mam mały problem i nie wiem co zrobić? Chodzi mianowicie o to, że popełniłem przestępstwo z art. 278a § 1kk, 275 § 1kk, 276kk z (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, to policja jest zobowiązana przyjąć od Pani zawiadomienie i wszcząć postępowanie. Bowiem zachodzi tutaj uzasadnione przypuszczenie popełnienia przestępstwa określonego w art. 286 par.1 kk. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

 Art. 159 k.k.

Art. 159 k.k.

Art. 159 k.k. co grozi osobie ktora dopusciła sie przestepstwa z Art. 159 k.k.?? Od 6 miesięcy do lat 8 wiezienia abijam za ten art, sąd może również zakazać ci (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest niezwykle drażliwą (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

dostał pieniądze, do tej pory mąż miał przez 2,5roku regularnie ściągane alimenty. Wczoraj dostał wezwanie na policję w sprawie przesłuchania o PRZESTĘPSTWO z art.209par1 k.k o niealimentację, (...)

Groźba karalna - Art.190kk

Groźba karalna - Art.190kk

Groźba karalna - Art.190kk Witam!!! Za kilka dni czeka mnie rozprawa w sądzie grodzkim, jestem oskarżona o to, że do sąsiada kierowałam groźby karalne. Jest to nieprawdą, ponieważ to ja go (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

orzeczonej kary to z kolei reguluje K.k.w Art. 151. par 1. Sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności na okres do 6 miesięcy, jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby (...)

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików

Przestępstwo z art. 286 1k.k - ściąganie plików Witam wszystkich Ostatnio w mieszkaniu studenckim dostaliśmy (wszyscy -6 osób) pismo od stawienie się w komendzie jako świadkowie w przestępstwie (...)

 błąd sądu - pokrzywdzona

błąd sądu - pokrzywdzona

2014roku, http://forumprawne.org/attachments/prawo-karne/5060d1395133943-pokrzywdzona-z-art-190a-2kk-1.jpg Więc dnia 6 marca 2014 roku pojechałam na daną godzinę do Sądu, po czym okazało (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

czynu z Art. 270&1 k.k.i Art. 12 k.k. Otrzymałam wezwanie do zapłaty grzywny oraz kosztów sądowych. Więc chyba nie otrzymam zaświadczenia o niekaralności, ale bym chciała się upewnić. (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

. Bardzo żałuję, że od 6 lat mój ex nie wpłacił ani złotówki na trzech synów jeżdząc po Europie i pracując na czarno. My nigdzie nie wyjeźdzamy. Mam swoją firmę, ale nie zbijam kokosów, a (...)

Wykroczenie i kara w zawieszeniu.

Wykroczenie i kara w zawieszeniu.

robisz tak i tak i wnioskowac o odwieszenie a wstrzymac zawiasow nie moze nikt duszek mam pytanie jesli moj partner odbywał już kare pozbawienia wolności za art.209&1 kk czyli u chylanie (...)

wyrok w zawieszeniu

wyrok w zawieszeniu

pazdziernika 2006 roku zostałem skazany za czyn z artykułu 291&1 k,k w zb.z art.293&1 k.k w zb. z art.118 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku oprawie autorskim i prawach pokrewnych w (...)

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

. 335 kk to 2/3. Jakie mam szansę próbując we wniosku zgodnie z art. 387 k.p.k na karę 1 rok na 2 lata w zawieszeniu ? (kiedy podam wyczerpujące informacje dotyczące popełnienia czynu nie znane (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

serwisie we wskazanym linku, ponieważ nie tyczy się to art. 72 § 2 kk. Oakmoss Oakmoss, bardzo dziękuję za rzetelną pomoc i potwierdzenie moich przypuszczeń, utwierdziłeś mnie w tym (...)

1

2

3

4

5

...

32