art.229 par.6 kp Wyszukiwarka e-prawnik.pl


świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P. Dzień dobry od 04.04.2012 do 03-04-2013 miałam umowę na czas określony ( w czasie tej umowy urodziłam synka i byłam na macierzyńskim do lutego 2013 r ) i wróciłam (...)

Czy to zwolnienia grupowe???

Czy to zwolnienia grupowe???

w innym oddziale dyrektor zgłasza do związków zwolnienie 20 pracowników na zasadzie art.38.par.1 KP. (z przyczyn nie dot. pracowników z zachowaniem 3 miesięcznego wypowiedzenia) Już (...)

Wyegzekwowanie ugody z pracodawcą

Wyegzekwowanie ugody z pracodawcą

powołując się na art.282 par.2 KP? Czy Inspekcja Pracy może wymusić na pracodawcy wypłatę zasądzonych pieniędzy, czy też z urzędu nada bieg kolejnemu postępowaniu sądowemu? 2. (...)

1/21 etatu

1/21 etatu

dopuszczalną liczbę godzin pracy na 160 godz miesięcznie, ponad określony w umowie wymiar czasu pracy pracownika(tj.1/21) których przekroczenie uprawnia pracownika do dodatku do wynagrodzenia o którym mowa (...)

obowiazek wykonywania polecen

obowiazek wykonywania polecen

pracownika art 100kp 2. Jakie sa granice obowiazku pracownika wykonywania polecen pracodawcy art 100 par.1 kp 3. elementy istotne umowy o prace 4. ocen relacje miedzy powierzeniem (...)

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

wpadkowa - tak, art.113 par. 1 kp marek dziekuje za odpowiedz. pracodawca napisal: "...z powodu nieprzestrzegania przez Pana przepisow bezpieczenstwa pracy polegajacego na zawinionym przez (...)

wypowiedzenie ze strony pracodawcy a odprawa

wypowiedzenie ze strony pracodawcy a odprawa

30,par1 pkt2KP. W wypowiedzeniu powodem zwolniena było niespełnianie wymogów firmy i nie wyrabianie parametrów ustalonych przez firmę. Czy nalezy mu się odprawa? Nie, odprawa należy się jeśli (...)

zwolnienie dyscyplinarne , a l4 wsteczne o lekarza psyhiatry

zwolnienie dyscyplinarne , a l4 wsteczne o lekarza psyhiatry

. dnia tego badz nastepnego dostalem do domu pismo w ktorym jasno bylo napisane ze zostalem zwolniony z art 52 par1kp prosciej mowiac dyscyplinarnie. czy pracodawca moze w ten sposob mnie zwolnic (...)

Samozatrudnienie - jak to w końcu jest

Samozatrudnienie - jak to w końcu jest

dokładnie w treści art.22 par.1[2] k.p. bebe Przeczytałem. Nic z tego nowego nie wynika. Wystarczy, że wykażę, iż nie wykonuję pracy pod nadzorem, albo że nie mam jasno określonych (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

starac sie wycofac to wypowiedzenie (za zgoda pracownika). Pracodawca odpowiada bezwzglednie za wszelkie zobowiazania powstale po przejsciu na niego zakladu pracy. Z art. 231 par. 2 k.p. wynika (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

zdolności do czynności prawnych nie wpływa na status pracownika oparłem się oczywiście na art 300 Kp gdzie udowodniłem że jest to niezgodne z zasadami kodeksu pracy i jako taka instytucja (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie po (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania (...)

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

konkurencji będzie traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może być podstawą do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia z winy pracownika zgodnie z art 52 (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

przyczyn niedotyczących pracowników (art. 5). Dotyczy to tzw. zwolnień grupowych. abi To rozporządzenie z 1996 roku nieaktualne jest teraz w kodeksie pracy i brzmi tak samo niemal. Czy są jeszcze do (...)

Ciąża a nowy kodeks pracy

Ciąża a nowy kodeks pracy

... Bebe no to k.... pieknie :-( asia Bzdura Bebe ! Zgodnie z art. 177 par. 3 k.p. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający (...)

Ciąża a umowa o pracę

Ciąża a umowa o pracę

? katezbb ile przysługuje urlopu wychowawczego na czas określony i kto go wypłaca ewelina [cytat] Masz rację art. 6 ustawy z 26.07.2002r. "zawiesza" stosowanie art. 25(1) kp, aż do Unii. (...)

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

zachowuje prawo do wynagrodzenia. Zdaniem Sądu Najwyższego, pracownikowi należy się tylko wynagrodzenie w wysokości wynikającej z art. 81 par. 1 k.p. (wyrok SN z 16 czerwca 2005 r., I (...)

"Przejście części zakładu pracy na innego pracodawcę" a ulgi ZUS i Podatki

, M Zgodnie z art.23(1) par. 3 kodeksu pracy (dalej: ?k.p.?) zawiadamiam Pana/Panią, że w dniu 01.03.2020 r. nastąpi przejście części zakładu pracy przez co należy rozumieć zespół (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas okreslony

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas okreslony

. Jednakże w przypadku rozwiązania umowy w trybie art. 55 kp. pracownikowi będzie przysługiwało od pracodawcy odszkodowanie, w przypadku umowy terminowej - w wysokości wynagrodzenia za okres (...)

Brak umowy o prace

Brak umowy o prace

tego powodu moga wystapic dla niego jakies komplikacje? I czy z tego powodu pracodawca moze miec klopoty z jakimkolwiek urzedem? m. (maciekm) Zgodnie z art. 29 par. 3 k.p. jeżeli umowa o (...)

10 dni po zakończeniu miesiąca

10 dni po zakończeniu miesiąca

, a przez następne 10 dni pozostawał w zwłoce ? Proponuję zajrzeć także do wcześniejszego paragrafu (KP Art.85 par. 1). basiabak

Gdy brak środków na wynagrodzenie pracownicy w ciąży...

Gdy brak środków na wynagrodzenie pracownicy w ciąży...

Gdy brak środków na wynagrodzenie pracownicy w ciąży... KP wyraźnie stanowi w rozdz. VIII, art. 177, par. 3, że gdy umowa na czas określony uległaby rozwiązaniu po 3 miesiącu ciąży, (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

art.188kp

art.188kp

art.188kp Witam mam problem z urlopem a dokładni opieka nad dzieckiem do lat 14 art.188kp. Mianowicie wybrałem już 1 dzień w tym roku i nie miałem żadnych problemów ale z drugim dniem (...)

Problem ze zwolnieniem

Problem ze zwolnieniem

wypowiedzenia z umowy-czyli 14 dni , okres wypowiedzenia zaczyna biec od najbliższej soboty po dacie złożenia wypowiedzenia(KP art.30 par.2).Co do wykorzystania urlopu to zależy to od pracodawcy(może (...)

Rozwiązanie umowy o pracę

Rozwiązanie umowy o pracę

... Lew85 W zwiazku z art 29 par 2 kp pracodawca ma obowiazekconajmniej potwierdzic pewne zalozenai na pismie. Jezeli to nie zostalo spelnione nie jestes pracownikiem.a co za tym idzie art (...)

1

2

3

4

5

...

17