art.228 paragraf 1 i 2 kpk co on oznacza Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

nie mozna dowiedziec, a z tego co czytalem placi sie 8,5% z tego co wplacaja wynajmujacy? Czy to prawda? Dziekuje i pozdrawiam Czesio czesio Tak czytam to wszystko i jestem przerażony.Po (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy wyrok eksmisyjny (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

pokrzywdzoną, że w dniu dzisiejszym został przesłany do Sądy Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju akt oskarżenia przeciwko Krystynie D i Agnieszce M oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art. (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

złodzieji bo oni straszą jak mogą i gdzie mogą,są wulgarni i uwaga bo wysyłaja podstawionych ludzi co to wtargnieciem do domu wchodza i na siłe próbują coś zabrać bez nakazu.Moja (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

sie na jakiej podstawie zostałm i on wręczony.Pani się usmiechneła i powiedziała ,że sa skargi.Na pocztatku nie chiała mi wiele powiedziec dopiero kiedy powiedziałam o co chodzi i (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Przepis art. 488 § 2 stosuje się odpowiednio. Przepisów art. 339 § 3 pkt 4 i art. 397 nie stosuje (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

jest kredytem celowym i został spożytkowany zgodnie z przeznaczeniem na jaki został udzielony i nastąpiły komplikacje ze spłata (jak wyżej) również Pan nie kwalifikuje się pod ten paragraf. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jest praca dla kobiety w ciąży, że są ważniejsze dla mnie teraz sprawy niż praca i opóźnione przesyłki i dobijający się klienci non stop na telefonie. Szefa mam super, wie co i (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

k.p.k., art. 394§2 KPK), 2. postępowanie odwoławcze: a. ograniczony zakres możliwości stawiania zarzutu nieprzeprowadzenia przez Sąd określonego dowodu (art. 427§4 (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

k.p.k., art. 394§2 KPK), 2. postępowanie odwoławcze: a. ograniczony zakres możliwości stawiania zarzutu nieprzeprowadzenia przez Sąd określonego dowodu (art. 427§4 (...)

Molestowanie w szkole!!!!!

Molestowanie w szkole!!!!!

, prokurator po 2! latach sprawę umorzył, w Kuratorium uniewinnili? A koszty poniosłem, a zaufanie straciłem. I co teraz? Dowiaduję się, że mogę jedynie w dupę się pocałować bo dziecka (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

odszkodowanie 1900 zl za 3 lata . Skad wzial taka wycene,skoro wyliczyl wartosc dzialki na 52 zl za 1 m i 170 m jest zajete przez te linie mamuska487 i jak dostał już ktoś niech ktoś napisze (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

-pracy.net kochane ja robilam i to bardzo duzo...te ktore mnie znaja to wiedza , ze ja sie centrali nie boje i mowie im to co mysle!!! pracuje juz w tej firmie pare latek i dobrze wiem (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo (...)

Co oznacza termin zawity?

Co oznacza termin zawity?

Co oznacza termin zawity? Czy ktoś mógłby wytłumaczyć, co to znaczy termin zawity? I jak się go liczy? Czy np. święta i dni wolne się w ten termin wliczają czy jak? Termin (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

sprawach nieletnich stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania cywilnego ? trybu nieprocesowego, a w zakresie zbierania, utrwalania i przeprowadzania dowodów przez Policję, powoływania i (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

zdarzyło się, że II instancja uznała racje twojego zażalenia i uchyliła postanowienie I instancji, kierując sprawę do ponownego rozpoznania czyli do I instancji, to co robi sąd (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

wykroczenia.Tez mialem zabrane prawo jazdy na okres 5 lat i zawiasy 3 na 1 ale po 2 latach napisalem pismo do sadu o wczesniejsze odzyskanie prawka i udalo sie jedynie co to koszty (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 tej ustawy (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

domu trzymać to co się lubi.... wyrok jest a jak za utrudnianie korzystania z nieruchomości,a co tam zażalenie poszło do okręgowego i tak od 5 lat... ofiara To powiedzcie mi co (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

;budynkiem gospodarczym" i tylko zgłosic w delegaturze ale z tego co mi powiedzieli: "Jak sąsiad podkabluje to nadzór dosadzi taką karę że hej..." i co ja mam biedny (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

, że są też ludzie nagminnie oszukujący i ukrywający się. To ich lubię ścigać. A i tu wszystko zależy od człowieka-- albo trafisz na takiego, co próbuje zastraszać i za wszelką (...)

obrońca z urzędu

obrońca z urzędu

podstawie których go wyznaczono. Art. 79.k.p.k. § 1. W postępowaniu karnym oskarżony musi mieć obrońcę, jeżeli: 1) jest nieletni,2) jest głuchy, niemy lub niewidomy,3) zachodzi (...)