art.219 k.p.c. art. 13 par. 2 k.p.c Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

kosztach postępowania kasacyjnego orzeczono na podstawie art. 520 § 3 w zw. z art. 391 § 1 i 398[21] i 13 § 2 KPC, uwzględniając jego wynik

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

wykonawczego, a następnie egzekucja ta została umorzona z powołaniem się na art. 823 k.p.c., to stosując w oparciu o art. 13 § 2 k.p.c. przepis art. 182 § (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - DzU nr (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

w obrębie art. 212 KPC, g. zmiany w obrębie art. 217 KPC, h. zakres zastosowania art. 162 KPC. 2. Zmiany w zakresie postępowania II instancyjnego: a. nowe zarzuty (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

w obrębie art. 212 KPC, g. zmiany w obrębie art. 217 KPC, h. zakres zastosowania art. 162 KPC. 2. Zmiany w zakresie postępowania II instancyjnego: a. nowe zarzuty (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

tych przepisów spółdzielcze prawo do lokalu nie może ustać w sposób mniej korzystny dla lokatora niż wynika to z art. 11 tej ustawy. Wedle zaś art. 11 ust. pkt 2 właściciel może (...)

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

Rozliczenie otrzymywanych alimentów

mnie w przekonaniu iż ten problem powinien być prawnie rozwiązany. Paweł alimenty.pl Zgodnie z art 232 kpc - "strony obowiązane są wskazywać dowody, dla stwierdzenia faktów, z których wywodzą (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji przeprowadzenie (...)

art. 1026 § 2 kpc

art. 1026 § 2 kpc

, a w końcu na sumę dłużną)? Innymi słowy, czy art. 1026 § 2 kpc obowiązuje bezwzględnie tylko komornika czy wierzyciela też? Jeżeli wierzyciela nie obowiazuje, to bardzo proszę (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

Dłużnik Rzeczowy | Windykacja nieruchomości | Zbycie nieruchomości | Upadłość konsume

Dłużnik Rzeczowy | Windykacja nieruchomości | Zbycie nieruchomości | Upadłość konsume

odpowiedzialności należności głównej tylko do nieruchomości? Czy koszty egzekucji nie powinny być także ograniczone? (W myśl Art. 319. KPC, Art. 13. kpc (§1 i §2), (...)

Zeznania w trybie art.304 kpc

Zeznania w trybie art.304 kpc

sie rowniez na informacje przekazywane w pismach procesowych wnoszonych przez strone? po pierwsze trzeba rozróżnic art. 304 kpc od art. 233 par. 1 kk. art. 304 dotyczy przesłuchania (...)

Praca domowa wzór pozwu

Praca domowa wzór pozwu

ponośuł odpoowiedzialnośc na podtsawie kodeku karnego (art145 par 1)a takze na podstawie art 415 k.c. (kto z własnej winy wyrządził szkode....) na podstawie art436 par1 (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

uzna , że zachodzi podstawa do podjęcia czynności na podstawie art. 759 par. 2 kpc - sąd może z urzędu wydawać komornikowi zarządzenia zmierzające do zapewnienia należytego (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC). Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

: "Zgodnie z art. 266 § 1 kodeksu postępowania cywilnego (kpc) sąd przed przesłuchaniem świadka uprzedza go o prawie odmowy zeznań i odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych zeznań. (...)

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście (...)

pobicie

pobicie

1209 Witam. ZOstałem napadnięty, sprawce znam. zgłosiłem sprawę na policję z art. 157 §1. Pozbierałem dokumentacje od lekarzy. 1) Chce równiez wytoczyć oskarżonemu powództwo cywilne z art. (...)

Komornicy !!!!

Komornicy !!!!

- wysokość zasądzonej kwoty Zgodnie z kpc przyszługuje ci: 1. art 840 kpc powództwo opozycyjne 2. art 841 kpc - powództwo ekscydencyjne 3. art 950 kpc (...)

Uchylenie postanowienia z dnia 03.08.2016 i wszczęcie postępowania ponownie??

Uchylenie postanowienia z dnia 03.08.2016 i wszczęcie postępowania ponownie??

wnioskiem wierzyciela. Wierzyciel wnioskował o wyegzekwowanie odsetek naliczanych zgodnie z tytułem wykonawczym, dlatego na podstawie art 350 $ 1 kpc w związku z art. 13 $ 2 (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

w czasie czynu ( art. Art. 1. (1) § 1Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z dnia 31 maja 1971 r.), 2) o wykroczenia skarbowe i przestępstwa skarbowe zagrożone karą grzywny do 360 stawek dziennych (...)

Zwrot dokumentów

Zwrot dokumentów

Zwrot dokumentów Witam dostalem zwrot dokumentów na podstawie art 207 § 7 kpc w zw. z art. 13 § 2 kpc czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi?

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

Pominięcie sprawy pojednawczej!!!

, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji. Par. 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia małżeństwa, lecz (...)

1

2

3

4

5

...

15