art.217 i 218 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

, mam nie zapłacone rachunki.. On mi wisi jeszcze tylko i aż (dla mnie to dużo) 1200zł. Krystian prawo-pracy.net [b]art. 218 kk[/b] § 1. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu (...)

Ochrona Prawa Pracowników przez Kodeks Karny!!

Ochrona Prawa Pracowników przez Kodeks Karny!!

spółdzielczej umowy o pracę. art. które są związane z łamaniem prawa pracy to art.218, art.219 i art.220 Kodeksu Karnego. http://www.polskieustawy.com/norms.php?actid=474&norm=218&lang=48&adate=20060614&head=0

Jak zmusić pracodawcę do wypowiedzenia umowy o pracę?

Jak zmusić pracodawcę do wypowiedzenia umowy o pracę?

- art. 218 kk. Robert a ja proponowałbym rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z winy pracodacy (taka dyscyplinarka w drugą stronę) art.55(1) kp. Zamiast odprawy uzyskasz odszkodowanie, odpowiadające

Nieuczciwy pracodawca - prawnik

Nieuczciwy pracodawca - prawnik

złożyć zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przez właściciela kancelarii przestępstwa z art. 219 kk (nieubezpieczenie) i 286 kk (oszustwo). Mozna jeszcze rozważyć art. 218 (...)

Składki zus

Składki zus

art 218 i 219 kodeksu karnego Baudo Witam Jak można sparwdzić czy pracodawca płaci składki ZUS? z góry dziękuję za pomoc mareczekk Proszę o radę! Od 01.07.2001 - 28.02.2002 (...)

Zaleganie przez pracodawcę z wynagrodzeniem

Zaleganie przez pracodawcę z wynagrodzeniem

pozwu można również zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 218 kodeksu karnego (uprorczywe naruszanie praw pracowniczych). Mogę pomoć zarówno w jednej jak i (...)

bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

roku do alimentów, to mowia ze takie przepisy , a gdy obok jest sąsiad ma gospodarstwo 10 hektarów ciągniki , maszyny, swinie i krowy i jeszcze ciagle chodzi pijany i dostaje jednorazowo (...)

alimenty na matke i dziecko

alimenty na matke i dziecko

pytanie chcę złożyć pozew o alimenty dla synka i siebie czy mogę to zrobić na jednym w niosku?Z góry dziękuję za odpowiedzi dorisa12 witam, moj maz jest alkoholikiem, postanowuilam to zakonczyc, (...)

Zasiłek dla samotnie wychowującej matki

Zasiłek dla samotnie wychowującej matki

dziękuję za pomoc. Anita:( alimenty.pl witam wychowuje sama dziecko i mieszkamy z moja matka i rodzenstwem dostaje rodzinne i na samotna matke lacznie 218 zl i za te pieniadze (...)

umowa o dzieło stawka podatku PIT

umowa o dzieło stawka podatku PIT

autorskie) 100 zł 100 zł * 18 % = 18 zł czyli kwota brutto 218 zł ?? I nie wiem o co chodzi z zaliczką na podatek dochodowy, kiedy i kto to płaci? Kwota brutto = 200 zł koszt uzyskania (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

art286

art286

ztego wzgledu ze mam dzieci i sama je chowam?

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

decyzji bez przełożonego no i dogadałam się z nim ze zapłacę 100 zł mniej, ale od ręki bez rozkładania na raty i w ogóle poczym zadzwonił za chwile i oznajmił mi ze musze zapłacić (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

odszkodowanie 1900 zl za 3 lata . Skad wzial taka wycene,skoro wyliczyl wartosc dzialki na 52 zl za 1 m i 170 m jest zajete przez te linie mamuska487 i jak dostał już ktoś niech ktoś napisze przecież (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

odniesieniu do obu tych nieruchomości sąd odstąpił od ich podziału, kierując się kryterium wynikającym z art. 213 KC i zastosował drugi sposób podziału, uregulowany w art. 214 § (...)

art. 157 i art.158

art. 157 i art.158

art. 157 i art.158 Witam! Mam pytanie, o czym mówią art 157 i 158? Chce się dowiedzieć o co chodzi tylko nie wyroki itp. nowy chłopak mojej siostry jest zdaje sie związany (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

emerytury osób, które nie osiągnęły tego wieku ( np. art. 29 i 32 ustawy o emeryturach i rentach z FUS). Do takich przepisów należy również art. 88 Karty Nauczyciela, który (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jest praca dla kobiety w ciąży, że są ważniejsze dla mnie teraz sprawy niż praca i opóźnione przesyłki i dobijający się klienci non stop na telefonie. Szefa mam super, wie co i (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości. Art. 228 par. (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

usługach żyda lecha wałęsy i kwacha, te zlodzieje i smierdziele skonczyly zawodowke i zrobily sobie zaocznie liceum przez 2 lata a ja kurwa 3 lata chodzilem i maja taki sam paierek (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

zasiłku i nie opłacałem mieszkania własnościowego z ksiega wieczystą(czynszu).Na sprawe w Sądzie tez sie nie wstawiłem i dostałem eksmisję.Pod moja nieobecność firma windykacyjna zajeła (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

pod pojeciem resocjalizacji, probacji jakie sa cele i zadania tego typu dzialan. To co wszystkich kandydatow zlamalo to pytania o ustawe o kuratorach i rozporzadzenia do nich wydawane. No i (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

też sie szykuje do napisania pisma do PIPu i firmy. I najlepiej jak to wszystko będzie szło pocztą anonimowo. Bo mailem dochodzą od kogo to i próbują zastraszyć nas. No i trzeba (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

, daje tylko nerwy, stres i spore koszty, a na koniec i tak jedna strona jest niezadowolona i utrudnia wykonanie wyroku - sprawa z komornikiem itp nieprzyjemności. Drugi model polega po prostu (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, naprawdę ja i dziecko żyjemy bardzo skromnie. Więc nie mów mi, że kobiety tylko wyciągają, a biedni panowie tylko płacą i płacą. Mąż mi mówi, ze i tak powinnam się cieszyć, (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

opłaceniu np. rachunków za mieszkanie, prąd i zakup żywności dla siebie i dziecka) przeznaczyć coś na swoje potrzeby(podstawowe i uzasadnione)- i juz dziecko nie ma na ksiązki (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę (...)