art.217 1 kpk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

wpływ zmian w KPK wynikający z ustawy z dnia 30 sierpnia o zmianie ustawy ? KPK. oraz niektórych innych ustaw na: 1. sposób prowadzenia postępowania przed Sądem I instancji: a. w zakresie (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

wpływ zmian w KPK wynikający z ustawy z dnia 30 sierpnia o zmianie ustawy ? KPK. oraz niektórych innych ustaw na: 1. sposób prowadzenia postępowania przed Sądem I instancji: a. w zakresie (...)

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

Wyrok nakazowy-niewszkazanie kierującego pojazdem

sprawach o wykroczenie stanowiącym delegację ustawową do stosowania ODPOWIEDNIEGO Art.183.§ 1. Kpk uchylam się od odpowiedzi na pytanie o wskazanie osoby której użyczyłem pojazd gdyż (...)

WNIOSEK o leczenie w szpitalu psychiatrycznym

WNIOSEK o leczenie w szpitalu psychiatrycznym

sedzia Beata Grzybowska przekroczyla swoje uprawnienia ustawowe i tym sposobem weszla na droge karna art.304$1 kpk a sam WNIOSEK zlozony przez opiekuna Marek Serafini do sadu nie spelnia (...)

 Wyrok sądu 24h. Czy da się go jakoś zmienić przed oczytaniem?

Wyrok sądu 24h. Czy da się go jakoś zmienić przed oczytaniem?

zawieszeniu na 3 lata + dozór kuratora + 1000 zł i koszty postępowania. Dopuściłem się przestępstw z art 58 ust. 1 i art. 62 ust. 1 z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (posiadanie (...)

Adwokat z urzędu

Adwokat z urzędu

obrońcę lub na zasadach określonych w ustawie korzystać z obrońcy z urzędu. Gwarantuje to konstytucja. igor40 a dokładnie art. 42 ust. 2 konstytucji rzeczpospolitej polskiej. morela1986 art. (...)

Umorzenie postepowania

Umorzenie postepowania

internet. Dwa dni temu przyszło do mnie postanowienie o umorzeniu dochodzenia na podstawie art. 322 § 1 kpk ( nie wykryto sprawcy czynu). W związku z tym mam zapytania: - Czy to oznacza (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

zmieniać obowiązki wymienione w art. 72 § 1 pkt 3-8 albo od wykonania nałożonych obowiązków zwolnić, z wyjątkiem obowiązku wymienionego w art. 72 § 2. Jednocześnie (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. (...)

obrońca z urzędu

obrońca z urzędu

podstawie których go wyznaczono. Art. 79.k.p.k. § 1. W postępowaniu karnym oskarżony musi mieć obrońcę, jeżeli: 1) jest nieletni,2) jest głuchy, niemy lub niewidomy,3) zachodzi (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

umorzeniu postępowania w wypadku, o którym mowa w art. 330 § 2, pokrzywdzony może w terminie miesiąca od doręczenia mu zawiadomienia o postanowieniu wnieść akt oskarżenia do sądu, dołączając (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

złotych; II. na podstawie art. 118§1 kpw i art. 3 ust.1 Ustawy z dnia 23.czerwca 1973r. o opłatach w sprawach karnych obciąża obwinionego zryczałtowanymi wydatkami postępowania wysokości (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

Warunkowego umorzenia postępowania karnego? Art. 66. § 1. jeśli tak to jak to zrobić? by nie doszło do rozprawy? 6. czy jest coś jeszcze by jak najłagodniej to wszystko przejść. Nie ma szans (...)

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

Art. 387 k.p.k. jaki wymiar kary zaproponować przy Art. 286. kk

, przestępstwo jakie popełniłem było początkowo traktowane jako występek z art. 124 prawa farmaceutycznego, jednak prokurator stwierdziła, że teraz będzie to art. 286 i najniższy wymiar kary (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

poszczególnych firm. Oczywiście następstwem tego było wezwanie do Sądu Rejonowego w trybie art. 335 par1 kpk o naprawienie szkody w trybie art. 46par 1 kk na rzecz poszczególnych (...)

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

kontaktu z organami ścigania ~ale_jaja~ prosta sprawa, na 1 rozprawie zgłosić wniosek Sędziemu w trybie z art. 335 k.p.k i dogadać się z prokuratorem na temat kary, jak to było 1 (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

zakładzie karnym, a w czynnościach niecierpiących zwłoki również znaczną odległość od miejsca pobytu rodzica, opiekuna do miejsca dokonywania czynności. Mimo użycia w art. 39 u.p.n. określenia (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1. moj brat zostal nieslusznie skazany za pobicie i dostal wyrok w zawieszeniu. z tego powodu został odwieszony poprzedni wyrok z tego samego (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

z art. 57 a 1$kk Również jest napisane oskarżony art. 157$2kk w zw z art. 57 a 1$kk Na podstawie wyników prowadzonego dochodzenia, zgodnie z art.331$1,332$1 (...)

Zatrzymanie osoby Art. 45. kpk

Zatrzymanie osoby Art. 45. kpk

się skontaktuje z prawnikiem to mnie wypuszczą, bo zatrzymanie nie było zgodne z art kodeksu postepowania karnego? Art. 46. § 1. Zatrzymanego należy natychmiast poinformować o przyczynach (...)

Podrobienie dokumentu Art 270$1

Podrobienie dokumentu Art 270$1

Podrobienie dokumentu Art 270$1 Podrobilem bilet parkingowy :P i zostalem zlapany przez straz miejska nastepnie przejety bez policje po paru tyg. zrobiono mi zdjecia i pobrano odciski palcow. Podczas

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję

zasadność zatrzymania przez policję Moje sprawa przedstawia się następująco. Zostałem zatrzymany przez Policję ponieważ zgodnie z policjantem złamałem art. 244 par. 1 kpk. Napisałem (...)

Art. 12., art. 91 kk.

Art. 12., art. 91 kk.

mi skonsultować się z moim mecenasem i nadmieniła kk Art. 12., art. 91 kk., czyżby była możliwość aby połączyć te sprawy i uzyskać wyrok łączny ? Czy teraz gdy po długim okresie uciążliwego (...)

Art 288, 335 kpk i obowiazki

Art 288, 335 kpk i obowiazki

Art 288, 335 kpk i obowiazki Witam. Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie posiedzenia, które ma się odbyć. Prokurator złożył wniosek w trybie 335 kpk. Moje stawiennictwo w charakterze

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

Kiedy skorzystac z art. 387 Kpk??

prawa art. 387 kpk czyli prozba o wydanie wyroku skazujacego o najmniejszej karze . I tu jest moje pytanie. Kiedy i w jaki sposob mam powiadomisc sad o tym ze chce skorzystac z tego art. ??? (...)

please help!!!

please help!!!

urzędu. Odnośnie uderzenia w rekę: Art. 217 kk § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia (...)

Skazanie bez rozprawy

Skazanie bez rozprawy

tak załatwine, to przyspiesza rapce sądu. krycha77 Art.335 kpk § 1. Prokurator może umieścić w akcie oskarżenia wniosek o wydanie wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym (...)