art.216 paragraf 1 kkw co to jest Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jest regulowane odrębnymi zarządzeniami "góry" Emka Nie ma takich uregulowań jeżeli chodzi o poziom ministerialny. Jest to kwestia umowna-wewnętrzna. Ryczałt jest wypłacany co (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest (...)

Grzywna

Grzywna

się kiedy i o co chodz? ewka6 "Sad Rejonowy w ......... VII Wydział Karny Sekcja Wykonawcza Orzeczeń w oparciu o treść art. 44§1 kkw. art 206§1 kkw (ustawa (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

to 2na3 z art310 z1 chcialbym sie dowiedziec po jakim czasie jest przedawnienie albo co moge z tym zrobic probowalem odroczeni ale dostalem tylko na 10 miesiecy to bylo 5 lat temu przeciez (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

. Co zaś do tej kaucji. To nie jest tak, że kaucja jest po to żeby zapłacić rachunki. Jest po to aby z niej spłacić ewentualnie uczynione szkody, naprawić uszkodzone elementy (...)

WEZWANIE DO ZAPŁATY POMOCY SPRAWA ODBYTA BEZEMNIE!!!!

WEZWANIE DO ZAPŁATY POMOCY SPRAWA ODBYTA BEZEMNIE!!!!

oparciu o tresci art.44 1 kkw art 206 1 kkw do uniszczenia ponizszych opłat w terminie 30 dni od daty otrzymania wezwania: -koszty postepowania sądowego w wyskosci 85 (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic swą niewłaściwości (...)

uiszczenia oplaty

uiszczenia oplaty

uiszczenia oplaty "Sad Rejonowy w ......... VII Wydział Karny Sekcja Wykonawcza Orzeczeń w oparciu o treść art. 44§1 kkw. art 206§1 kkw (ustawa z dnia 6 czerwca 1997 (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

lekarzy. Jeśli uda Wam się zdobyć odpowiednie zaświadczenia, zależne od powodu otrzymania kategorii którą chcecie zmienić, to na ich podstawie oraz na podstawie przepisów art 145 paragraf (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

w sumie 6000zł i tak co pójście na policję dostawałem więcej. na dzień dzisiejszy jest to 10500 zł z czego 3tys nawet nie mam napisane za co dokładnie. mało tego miałem uzgodnioną (...)

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

mam co zrobić z psem bo pracuje nie jest rozwiązaniem problemu, przed podjęciem decyzji należy się zastanowić co będzie z naszym czworonożnym przyjacielem. Należy zrozumieć ta druga (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Zapraszamy do lektury artykułu: Uważaj na firmy windykacyjne! A artykule między innymi:  Na co uważać? Co robić jeśli dostanie się wezwanie? Co jeśli komornik zajął konto?   Chcesz (...)

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

karnego wykonawczego orzeczenie staje się wykonalne z chwilą uprawomocnienia, chyba że ustawa stanowi inaczej. Art. 44. § 1. kkw. mówi, iż skazanego na grzywnę sąd wzywa (...)

spotkanie z diabłem PILNE

spotkanie z diabłem PILNE

, że nie byłam świadoma tego, że jestem nagrywana) mówiłam o tej umowie. Podobno umowa ustna jest równoważna umowie pisemnej. 7. Co mogę zrobić przeciwko temu facetowi za co nie poniosłabym (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

alkoholu, jednak działalnośc pani kurator jest żałosna, przyjeżdżała po uprzednim poinformowaniu ojca że tego dnia go odwiedzi a on oczywiście był wtedy trzeźwy i sprzątał w domu itd., ale nie (...)

 art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk

dziecko ma wpływ na te sytuacje? dzien dobry co to znaczy art 209 paragraf 1kk patrycja

Rola kuratora sądowego w myśl art. 164 Kkw

Rola kuratora sądowego w myśl art. 164 Kkw

Rola kuratora sądowego w myśl art. 164 Kkw Art. 164 Kkw.!!!! Opracowanie i realizacja programu wolnościowego... Jak to wygląda w praktyce?Przepisy znam, ale co dalej?Jak powinna (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

warunków umowy a to moim zdaniem jest sprzeczne z przepisami. pyrda To jest to samo, co w art.18 ust.5, tylko z drugiej strony - jeżeli nie wypowiesz jej po zmianie regulaminu, umowa (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie. elo art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa. Ten,że artykuł działa (...)

Palenie śmieci na własnej posesji?

Palenie śmieci na własnej posesji?

jest zapis który zabrania takich praktyk ale....... Co z tym robić? Możliwości jest wiele np. kompostować lub jeśli się jest leniwym po prostu wrzucić do kubła z śmieciami (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

kancelariach prawniczych z którymi współpracuję. Jeśli wie Pani co to jest "pętla kredytowa" to ta sytuacja jest bardzo podobna. To nie jest "naganianie" tylko "zdobywanie (...)

Wydzial Karny wykonawczy 65&2 kkw

Wydzial Karny wykonawczy 65&2 kkw

wykonywania gdzies w grudniu. Od tego czasu dalej ich nie wykonuje. Przyszlo mi teraz wezwanie na posiedzenie w sprawie z artykułu 65&2 kkw (Art. 65. § 1. Jeżeli skazany uchyla się od (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

sie do sadu pracy ale nie wiem co i jak to zrobic i czy jest sens? paradox2604 Podpisane? Podpisane. Pozamiatane. Z tych nerwów straciła pani zdrowy rozsądek a podpis na papierze jest, (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

osoba karana definicja

osoba karana definicja

. jest karana osoba która spędziła w zk/as co najmniej 6 miesięcy. Dla tego pytam jak to jest dokładnie. Gdzie to jest w którym kodeksie, który art. bo jakoś się nie (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

wojsku i nieprawnie jego eks odbierała alimenty przez ten okres a jest to nie zgodne z prawem kaska Witam co z takiego studenta który jest pełnoletni studiuje zaocznie /czyli 2 razy (...)

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 paragraf 1 k. k. i (...)

1

2

3

4

5

...

31