art.216 niemieckiego kodeksu karnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

monity. Odezwij się do mnie na pemper15@op.pl janek1111 Ok marlena145 Witam Mam dla was złą nowinę w poniedziałek miałam sprawę i niestety ją przegrałam . Mój adwokat udał się do niemieckiego (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

, dlatego tez prosiłbym o nakierowanie mnie na zapisy kodeksu karnego / kodeksu wykroczeń, które szczegółowo precyzują ten aspekt. Który artykuł, który zapis? Gdzie się odwołać? Do (...)

Aresztowany w Niemczech 2

Aresztowany w Niemczech 2

samego zatrzymania na wniosek prokuratury. Zgodnie z par.164 Kodeksu Karnego Niemieckiego fałszywe oskarżenie wobec Twojego przyjaciela, można odrzucić jedynie wykazując jego niewinność. (...)

 art.300 § 2 Kodeksu karnego

art.300 § 2 Kodeksu karnego

art.300 § 2 Kodeksu karnego sprzedanie kompuetera zajetego przez komrnika jest udaremnienieniem wykonania orzeczenia sądu i wywołuje skutek w postaci udaremnienia lub uszczuplenia zaspokojenia

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego Witam, zostałam skazany z art. 286 kk (oszustwo). Poddałem się dobrowolnej karze i dostałem 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest już prawomocny. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

, pozostanie skorzystanie z przepisu art. 144 k.c. (na drodze cywilnej). Możliwa jest też odpowiedzialność właściciela na podstawie przepisu art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń. Pozdrawiam, adwokat (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

oprogramowanie? Pozdrawiam Konrad Adam Mickiewicz (Conik) Na podstawie kodeksu postępowania karnego : ?Art. 219 par. 1. W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby (...)

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

jego popełnienia, skutki czynu, np. uszkodzenie ciała) . . . tj. o czyn z art. . . . (podać odpowiedni artykuł z Kodeksu Karnego) . . . Kodeksu karnego. Uzasadnienie

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych Witam i sory za problemy dyslektyczne na wstępie piszę jeśli omyliłem działy proszę umieszczenie w odpowiednim dziale a teraz (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

nadzieję, że wszystko jest czytelne i zrozumiałe. Proszę zastosować się do wskazanego przepisu art. Art. 55. § 1.kodeksu postępowania karnego. Oakmoss Chciałabym dodać, (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

obrońcy oraz w postępowaniu poprawczym ? przepisy Kodeksu postępowania karnego, ze zmianami przewidzianymi w ustawie? W tym konkretnym przypadku nie stosujemy przepisów k.p.k., ale przepis szczególny (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

możliwe. Może lepiej tak jak podaje Justyn 3 lepiej to zgłoś z kodeksu karnego i maja tam wiele sposobów na leczenie uporczywości tego typu. Jeśli narusza to Twoje dobra osobiste, to art. (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

pozbawienia wolności. Na mocy wyroku Sądu Okręgowy w Bydgoszczy z dnia 6 marca 1997 r. zostałem skazany na karę pozbawienia wolności na okres 3 lat za popełnienie czynu z art. 280 § 1 kodeksu (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał się, że (...)

co grozi za paserstwo

co grozi za paserstwo

przedmiotu(ów) nie przekracza 250zł w pozostałych przypadkach przestępstwem z art. 291 KK. Zgodnie z powyższym ustawodawca rozróżnił wykroczenie paserstwa umyślnego (art. 122 § 1 Kodeksu (...)

Prosze o pomoc....

Prosze o pomoc....

prywatnego. Jeżeli chodzi o leczenie przymusowe: Art. 93. Kodeksu Karnego mów: Sąd może orzec ... środek zabezpieczający związany z umieszczeniem w zakładzie zamkniętym tylko wtedy, (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

pozbawienia wolności. Z opisu sytuacji wynika ze przestepstwo popelniono w formie NIEUMYSLNEJ (brat przeciez nie chcial skrzywdzic dziecka?) - w tej sytuacji stosujemy art 157 par.3 kodeksu karnego.- (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

fałszywych zeznań, sąd winien zawiadomić o powyższym Prokuraturę." .............. "art. 233 kodeksu karnego przewiduje, że kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu (...)

Groźba karalna

Groźba karalna

Groźba karalna Jakie są prawno-karne aspekty groźby karalnej ? Zagadnienie to reguluje art. 190 oraz 191 kodeksu karnego. Kasia 43 z jakiego artykułu jest groźba karalna?! salomea70 art. (...)

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

zaliczanym do okersu składkowego. XXX To jest art. 186 Kodeksu pracy. AMIREK

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

w art. 69-75 Kodeksu karnego Lanfaust nic dodać, nic ująć :-) Oby więcej takich odpowiedzi niewprowadzających w błąd :-) Pozdrawiam qpnw czyli 15 latek musi uplynac na przedawnienie (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

sądu, który wydał zaskarżone postanowienie. Zgodnie z art. 126 kodeksu postępowania karnego pismo omyłkowo złożone przed upływem terminu do niewłaściwego sądu, prokuratora albo (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

art. 74 stosuje się odpowiednio. Pozdrawiam Kaja studentak_prawa Dziekuje Kaja, ale czy moze byc ze to jest wedlug nowego kodeksu karnego a on odsiadywal wyrok wedlug starego kodeksu? (...)

Kradzież, włamanie

Kradzież, włamanie

co wy do chu... gadacie boss Włamanie. Ustawodawca używa w art. 279 KK ogólnego określenia kto kradnie z włamaniem. O ile znamiona kradzieży zostały opisane w art. 278 KK, o tyle nigdzie nie (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

dotyczące możliwości podnoszenia określonych zarzutów, d. zakres postępowania dowodowego prowadzonego przez Sąd odwoławczy wynikający ze zmiany treści art. 452 KPK II. Część Cywilna Zakres (...)