art.207 par.144 kk jaka grozi kara znęcanie Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

zarzucono kwalifikowane znęcanie, tj. znęcanie połączone ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa lub skutkujące targnięciem się pokrzywdzonego na własne życie (art. 207 par. (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

orzeczonej kary to z kolei reguluje K.k.w Art. 151. par 1. Sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności na okres do 6 miesięcy, jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

falszerstwo wg. art. 270 KK grozi grzywna, kara ograniczenia wolnosci albo pozbawienia wolnosci od 3 m-cy do lat 5-ciu. mrshan Najlepiej staw sie na policji jezeli jeszcze tego nie zrobiles. (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

poszczyciłam... nigdy nie byłam karana, żałuję tego co zrobiłam, bardzo. :( zdaję sobie sprawę, że będę ukarana ale mam kilka pytań: 1. jaka kara mi grozi - do 2 lat ok, ale (...)

pobicie

pobicie

Witam, Oczywiście, że powinien Pan zgłosić na Policji popełnienie przestępstwa z art. 157 par. 1 kk na Pana osobie. Może Pan również domagać się od sprawcy (z tym, że dopiero po (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie się), powołał kilka (...)

jazda bez prawa jazdy

jazda bez prawa jazdy

kontroli drogowej nie ma on natomist uprawnień do kierowania pojazdem jaka kra mu grozi?Z góry dziękuję za odpowiedzi ula52 Witam Mam takie pytanie co grozi osobie, która zostanie (...)

Udaremnione przywłaszczenie mienia 284 / 1

Udaremnione przywłaszczenie mienia 284 / 1

. 284 par. 1 kk przestępstwo zawite w tym art. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Na wymiar kary mają wpływ nie tylko okoliczności popełnienia przestępstwa ale również (...)

Mobbing w pracy!!!

Mobbing w pracy!!!

, pracownicy dostarczyli dyrektorowi pisemną skargę na kierownika, który stosuje wobec nich mobbing. Co grozi dyrektorowi, jeśli nie zajmie się tą sprawą? Co grozi kierownikowi, jeśli zarzuty (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst jednolity, Dz.U.z (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

powalonym kraju matka może zabić legalnie dziecko i jej nic nie zrobią. Ja mom podobną sytuację z tym że moja leje córkę i ma sprawe karną z art 207 kk i sąd nie widzi żadnych problemów. (...)

Jaka jest kara za znieważenie funkcjonariusza?

Jaka jest kara za znieważenie funkcjonariusza?

w związku z pełnieniem obowiązków służbowych grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a w skrajnym przypadku kara pozbawienia wolności w wymianie do 1 roku [art.226 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

Art 270 kk

Art 270 kk

weryfikacji danych ja przyznalem,że dane te sa nieprawdziwe a ja nie chce pozyczki. Bank sprawe oddał do prokuratora i jestem oskarzony z art 270 par 1. Przedmiotowy dokument (plik .jpg) ktory wygenerowałem

Znęcanie się nad zwierzętami

Znęcanie się nad zwierzętami

Znęcanie się nad zwierzętami Jaka grozi kara za znęcanie się nad zwierzętami? Np. za pobicie psa? Po odpowiedź odsyłam do Ustawy o ochronie zwierząt. Art. 35. (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

dostał pieniądze, do tej pory mąż miał przez 2,5roku regularnie ściągane alimenty. Wczoraj dostał wezwanie na policję w sprawie przesłuchania o PRZESTĘPSTWO z art.209par1 k.k o niealimentację, (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

- latka ) tak więc powołać dziecko na świat to było komu a już zainteresować się czy dziecko ma zapewnione wszystkie swoje potrzeby wg . 135 art par 1 KRiO to już nie ma komu - jak kukułki (...)

sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk

sprawa o czyn z art 177 1 kk Witam. Mam pytanie dotyczace sprawy o czyn z artykulu 177 1 kk. Około 3 tygodni temu mialam okropną sytuacje. Krotki opis. Wyjezdzajac z drogi podporzadkowanej (...)

Groźby karalne - jak reagować???

Groźby karalne - jak reagować???

parę latek.I lepiej coś z tym zrobić,zanim będzie za późno. Art. 157.k.k. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

poszczególnych firm. Oczywiście następstwem tego było wezwanie do Sądu Rejonowego w trybie art. 335 par1 kpk o naprawienie szkody w trybie art. 46par 1 kk na rzecz poszczególnych (...)

DO MARKA...W SPRAWIE ŚWIADKA

DO MARKA...W SPRAWIE ŚWIADKA

, prognozy na przyszłość. Przestępstwo z art.157 par. 3 kk, to przestępstwo nieumyślne. A tylko przestępstwo umyślne i podobne do poprzedniego popełnione w okresie próby, za które (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk Witam. Mam pytanie odnośnie przestępstwa popełnionego w '' czasie próby ''. Znajomy 1 kwietnia 2018 popełnił (...)

Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

w ciągu 14 dni od zmiany stanu cywilnego trzeba złożyć wniosek o wymianę dowodu. Pytanie: Jaka kara finansowa grozi w przypadku przekroczenia tego terminu?. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

kara za grafitti

kara za grafitti

kara za grafitti Witam, proszę o info jaka jest kara za \"baźgranie po murze\" :)?? Chodzi mi o street art ale wiem jak to jest odbierane u nas w Polszy;) I jeszcze jedno pytanie, czy (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

mimo wszystko wejdzie na takową stronę, to jednocześnie wyraża zgodę na oglądanie takich treści i nie można wtedy mówić o przestępstwie z art.202 par. 1 k.k. Taką opinie w radiu (...)

co grozi za sfałszowanie legitymacja szkolna ?

co grozi za sfałszowanie legitymacja szkolna ?

to grozi? art. 270 par 1 kk Cezary12654 kara pozbawienia wolności na 3 miesiące w zawieszeniu na 3 lata. utysk