art.207 niedziele i Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

też sie szykuje do napisania pisma do PIPu i firmy. I najlepiej jak to wszystko będzie szło pocztą anonimowo. Bo mailem dochodzą od kogo to i próbują zastraszyć nas. No i trzeba (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

decyzji bez przełożonego no i dogadałam się z nim ze zapłacę 100 zł mniej, ale od ręki bez rozkładania na raty i w ogóle poczym zadzwonił za chwile i oznajmił mi ze musze zapłacić (...)

alimenty

alimenty

na czarno i nie jest udokumentowane . Mieszka razem z rodzicami , mają dużą gospadarkę i oboje dostają emeryture i oni są za synem a przeciwko mnie . Przepija wszystkie pieniądze nie (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jest praca dla kobiety w ciąży, że są ważniejsze dla mnie teraz sprawy niż praca i opóźnione przesyłki i dobijający się klienci non stop na telefonie. Szefa mam super, wie co i (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

pod pojeciem resocjalizacji, probacji jakie sa cele i zadania tego typu dzialan. To co wszystkich kandydatow zlamalo to pytania o ustawe o kuratorach i rozporzadzenia do nich wydawane. No i (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

więc po macierzyśkim poszłam na L4 na opiekę i jestem do dzisiaj. wczoraj Zus przysłał mi pismo, w dniu dzisiejszym księgowa poszła wyjaśnić sprawę i usłyszała wiadomo co . brak wyrejestrowania (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

netto i po wypłacie nie pojawił się już w pracy i tym samym moja umowa nie jest ukończona on nie podpisał ze mną umowy i straszy mnie sądem że za mało mu wypłaciłem po prostu nie (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

alimenty.pl bez obrazy...ale skumaj ze on (w angli),dzieckiem nie musi sie zjamowac i caly trud w wychowaniu i odpowiedzialnosci spoczywa na mnie.....a wydatki i szkolnictwo we wloszech jednak (...)

Praca w niedziele i sobote

Praca w niedziele i sobote

niedziele przychodzę do pracy na tzw. zlecenie, i pracodawca płaci nam przy najbliższej wypłacie za każde takie 8 godzin w sobotę czy niedziele po 200zł. Oprucz tego ponieważ niedostaliśmy (...)

dyżury domowe

dyżury domowe

dyżur domowy do 7 godz.rano i tak przez cały tydzień , aż do następnego poniedziałku,i tak co drugi tydzień,płaca za godz.70gr.br.,Jak to się ma do godzin pracy,i czy niedziela nie (...)

Prawo rodzicielskie

Prawo rodzicielskie

to dostalem odpowiedzi ze " w swietle prawa dziecko jest matki". Ja kocham mojego dziecka i zrobil bym wszystko zeby mu bylo dobrze i ona o ty, wie. Tylko sie obawia ze nie uznaje dziecka (...)

alimenty a możliwości ojca....

alimenty a możliwości ojca....

, - Pozyskać (nawet i podstępem) informacje o dochodach i RELACJACH (z pozostałymi dziećmi i ich matkami wobec których obecnie istnieje zobowiązanie alimentacji) ojca dziecka. - zgromadzenie (...)

prawa rodzicielskie

prawa rodzicielskie

dziecku ze jest inaczej. I to ona jest weekendową mamą i to nie zawsze. gdy jej nie pasuje to weekend kiedy jest dziecko podrzuca je na noc znajomym. Mogłabym tu pisać i pisać podając (...)

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

poparte wskazaniem konkretnej przyczyny rozwiązania umowy (art. 36 p.4. k.p. Proszę również zwrócić uwagę na przepisy art. 36 p.5, 38 i n.k.p. , a przede wszystkim na art. 45 (...)

ktore dni mam wolne i ile ?

ktore dni mam wolne i ile ?

ktore dni mam wolne i ile ? pracuje w sklepie calodobowym dwa dni na rano dwa na popoludniu i dwa na noce po nocy mam dwa dni wolne .i tak wkolko.pracodawca powiedzial ze mam miec w miesiacu (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

tylko do lipca? ewika prawo-pracy.net dwa dni opieki możesz wykorzystać do lipca, czyli do daty urodzin córki, później ci się nie należą maale prawo-pracy.net Witam , tydzień temu w niedziele wzięłam

doniesienie o niealimentacji

doniesienie o niealimentacji

opiekę nad dziećmi, a ja na wszytko zgadzałam sie, uważałam i nadal uważam , ze chłopcy powinni mieć kontakt z ojcem. Po zakończeniu sprawy rozwodowej kontakt sie urwał i wywalczone soboty (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

-4 Szef powiadomil mnie ze bede miala przedluzona umowe o prace i nie mam sie denerwowac i byc na l-4 15 wrzesnia zostalam powiadomiona ze jednak sie odmyslil i nie bede miala przeluzonej umowy (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

. i poza tym młodociani maja urlop 26 dni do 20. i ferie macie urlop praktycznie 2 miesiace nie przekraczając ich, czyli zgaszacie ferie wolne i macie dostać bezpłatny urlop. wakacje dostajecie (...)

Umowa o pracę -miejsce pracy

Umowa o pracę -miejsce pracy

. 29 Kodeksu pracy mówi wyraźnie o tym, że miejsce pracy jest jednym z warunków pracy i płacy. Zmiana warunków pracy i płacy wymaga po pierwsze zgody obu stron (nie może dojść do sytuacji, (...)

Praca w ruchu ciągłym, zapłata za święta i niedziele

Praca w ruchu ciągłym, zapłata za święta i niedziele

Praca w ruchu ciągłym, zapłata za święta i niedziele jak to rozumieć. Za pracę w niedziele i święta, wykonywaną według grafiku, pracownikowi ogjętemu czterobrygadowym systemem (...)

Zaplata za konto na pobieraczek.pl

Zaplata za konto na pobieraczek.pl

dzieci, mają gdzieś waszych starych rodziców i wogóle gie ich obchodzicie. Chcą tylko waszych pieniędzy!!! Nie obchodzi ich, że ktoś nie ma leki i jedzenie, bo chcą nowej bryki za pół bańki. Dlatego

Udział w zebraniu w niedziele-płany czy nie?

Udział w zebraniu w niedziele-płany czy nie?

10. Problem w tym,że kierowniczka zwołuje obowiazkowe zebrania zawsze w niedziele i zawsze na 9 rano. Ja studuije dziennie,i umowiona jestm,ze pracuje tak czy inaczej w weekendy,ale niektorzy (...)

Wymuszona praca w niedziele

Wymuszona praca w niedziele

Wymuszona praca w niedziele Witam. Mam umowę o pracę tymczasową i pracuje 5dni w tygodniu w hurtowni są listy na których można się wpisać czy chcesz iść w niedziele, mnie wpisano na (...)

Mieszkania w OSP a imprezy i cisza nocna

Mieszkania w OSP a imprezy i cisza nocna

, piłkarzyki , ping-pong w ramach środków z przeciwdziałania alkoholizmowi i wychowaniu w trzeźwości. W ten sposób gmina chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, ściągać czynsz i pieniądze (...)

ile przysługuje mi dni urlopu???

ile przysługuje mi dni urlopu???

przysługuje mi dni urlopu.Moja mama pracuje na pół etetu w przedszkol i ma ponad 25 dni a ja ile??????? pracujesz na 3/4 etatu i jezeli przepracowalas wiecej niz 10 lat to masz 26 dni rulopu (26dni (...)

Praca na umowe-zlecenie, godz. pracy i wynagrodzenie.

Praca na umowe-zlecenie, godz. pracy i wynagrodzenie.

. pracy.I tak wkolo,piatek,swiatek i niedziela,dzien i noc,tak jak mi wypadnie. Moje pytanie jest nastepujace. Czy takie gdziny pracy i tryb pracy jest zgodny z KPracy? I czy w moim przypadku,naleza (...)

uregulowanie kontaktów z dzieckiem

uregulowanie kontaktów z dzieckiem

dziecka złożył pozew o uregulowanie kontaktów z dzieckiem. chce spotykac sie z dzieckiem w piatki od 17.30 do 19.30 i w niedziele od 15-17, w 1 i 2 tygodniu u mnie w domu, w 3 i (...)

obowiązek płacenia alimentów

obowiązek płacenia alimentów

wykłady 2 razy w miesiącu w piątek, sobotę i niedziele. I tutaj mam pytania..... Czy Sąd może przyznać w takim przypadku alimenty ? Oraz w co musiał bym się zaopatrzyć na sprawę, (...)