art.207 kodeks rodzinny Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

osoba jeszcze się uczy (wyjątek stanowią dzieci niepełnosprawne). Podobno w.w. ustawa weszła w życie od maja 2003 r. Uprzejmie proszę osobę znającą kodeks rodzinny i wszystkie ostatnio wprowadzone

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

sie zasiłek rodzinny?Z góry dziękuję za informacje rybka33 Witam Chciałem starać się o zasiłek rodzinny, wyczytałem w internecie, że \"Prawo do zasiłku rodzinnego oraz dodatków ustalane (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

zasady dotyczące ustalania majątku wspólnego i udziałów w nim małżonków: (kodeks rodzinny i opiekuńczy) Art. 43. 1. Oboje małżonkowie mają równe udziały w majątku wspólnym. (...)

Ograniczenie praw rodzicielskich

Ograniczenie praw rodzicielskich

wytłumaczy, że ograniczenie kontaktu drugiemu rodzicowi to właśnie jest najlepsze wyjście dla dziecka. Niestety to wynika z naszej ludzkiej natury .... Dlatego czekam kiedy w końcu zmieni się kodeks (...)

Unieważnienie uznania dziecka

Unieważnienie uznania dziecka

kontakt megajoga masz dość prostą sytuację - bo art. Art. 80. KRO [Wada o¶wiadczenia woli] § 1. Mężczyzna, który dziecko uznał, może w ci±gu roku od daty uznania ż±dać (...)

Alimenty od przyrodniej siostry???

Alimenty od przyrodniej siostry???

tym samym stopniu obciąża obowiązek ten w częściach odpowiadających ich możliwościom zarobkowym i majątkowym (art. 129 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). „Kodeks rodzinny (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

. Dopiro potem są problemy wnioskodawcy. Kodeks rodzinny i opiekunczy. Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

sprawy reguluje chyba Kodeks rodzinny i opiekuńczy jowita Dla sądu bezrobotny to taki sam człowiek, jak każdy inny i nie ma dla niego oddzielnych zasad wyrokowania w sprawie o alimenty. nene dla (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

małoletniego). Gdyż zmieniło się prawo i rodzice mają obowiązek z dzieckiem utrzymywać kontakt.Kodeks rodzinny Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

zasiłek rodzinny. Proszę o poradę dot.tego na co mam zwrócić uwagę i czy jest możliwość, że stracimy jakikolwiek dochód. Czy mogę coś zrobić żeby poprawić swoja sytuację. O czym powinnam (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

26 KOdeks rodzinny - wnieś do sądu sprawę, że roszczenia o te alimenty są bezzasadne bo po pierwsze - wskaż ten artykół 137 a po drugie cały czas łozyłeś na dziecko! Art. 137. § (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

6 listopada 2008 r. (Dz. U. z 2008 r. Nr 220, poz. 1431) o zmianie ustawy ? Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, a wraz nią kilka zmian w zakresie obowiązku alimentacyjnego

alimenty na ojca

alimenty na ojca

karnego (z podanych informacji wynika, że miała Pani status pokrzywdzonego) ma Pani do tego prawo na podstawie art. 156 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego (Dz. U. Nr (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. Sychowicz, Gajda J., ?Kodeks rodzinny i opiekuńczy?, Komentarz, Warszawa 2002. 4.Dryga T., P. Baronowski ?Rozwód, separacja, podział majątku?. ZCO, Zielona Góra 2000. 5.Gniewek E., Kodeks (...)

Alimenty

Alimenty

adwokat traktuje mnie po znajomości trochę gratisowo. Co zrobić? Maśka alimenty.pl Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi: Art. 137. Roszczenia o świadczenia alimentacyjne przedawniają (...)

czy mam prawny obowiązek opiekować się babcią?

czy mam prawny obowiązek opiekować się babcią?

Dział III Art. 128. i dalej tad Tak.Kodeks Rodzinny i Opiekunczy k8m3reke Jeśli traktujesz to tylko w ramach obowiązującego prawa i nie czujesz MORALNEGO obowiązku, to lepiej oddaj Babcię do (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

przykładowo może zaistnieć między macochą, ojczymem a pasierbem (art. 144 K.r.io.), między przysposobionym a przysposabiającym i jego krewnymi, a także między rozwiedzionymi małżonkami (art. (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

sprawą to wyślij mi meila na hwinkowska@gmail.com IP832711397 czy mozliwe jest wystapienie o zaprzeczenie ojcostwa przez matke?? shoka Kodeks rodzinny i opiekunczy: Art. 69. § 1. Matka (...)

Porozumienie dotyczące alimentacji dziecka

Porozumienie dotyczące alimentacji dziecka

przedawniają się z upływem lat trzech." - kodeks rodzinny i opiekuńczy, ale przeważnie korzysta się z "krótszych" terminów, bo..." Art. 333. § 1. Sąd z urzędu (...)

Jak długo należy płacić alimenty

Jak długo należy płacić alimenty

niedostatku. Pojęcia używane w ustawie kodeks rodzinny i opiekuńczy są bardzo nieostre i niejasne, dlatego też trudno obiektywnie ocenić np. stan niedostatku danej osoby. W analizowanym przypadku (...)

Alimenty dla Matki - Pilne!!!

Alimenty dla Matki - Pilne!!!

mamy (nigdy nie pracowała). Teraz odmówił dalszego płacenia (ma nową rodzinę) uważając, że my, jako jej dorosłe dzieci, powinniśmy ją utrzymywać. Co na to kodeks rodzinny? (iwonek) - (...)

Czy mogę starać się o alimenty?

Czy mogę starać się o alimenty?

. § 1. Uznanie ojcostwa nie może nastąpić po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności. abby26 SĄDOWE USTALENIE OJCOSTWA Kodeks rodzinny Art. 84. § 1. Sądowego ustalenia ojcostwa (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). Powództwo o roszczenie alimentacyjne (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

to niech się stara o rentę socjalną z opieki i o zasiłki celowe na leczenie. bbb Rodzic ma prawo do alimentów od dziecka! Tak stanowi Kodeks rodzinny i opiekuńczy.Sąd zadecyduje uwzględniając (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

dziecka jest obowiązany płacić alimenty kobiecie z którą jest w ciąży, jeżeli ta jest w trudnej sytuacji materialnej. (Azie) - Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy mówi: "Art. 141. 1 Ojciec (...)

Alimenty na rzecz ojca!

Alimenty na rzecz ojca!

obowiązek alimenatcyjny byłego współmałżonka /po rozwiązaniu, unieważnieniu małżeństwa lub orzeczeniu separacji. Tak więc, rodzice mogą żądac od dzieci alimentów. Przy czym, "Art. 135. § 1. Zakres

Ojciec prawny vs. ojciec biologiczny

Ojciec prawny vs. ojciec biologiczny

? KODEKS RODZINNY - OBOWIĄZUJE DO 6 miesięcy od urodzenia się dziecka, nie ma na co czekać tylko pisać do sądu. Można podejść do kuratorów sądowych rodzinnych przy sądzie rejonoym - oni (...)

Rozdzielone rodzeństwo po rozwodzie

Rozdzielone rodzeństwo po rozwodzie

lub 13(dokładnie nie pamiętam) to one mogą być przesłuchiwane przed sądem. Więc wtedy byłaby szansa. Ponadto przyjęło się by nie rozdzielac rodzenstwa. Kodeks rodzinny art 58 Art. (...)

Nazwisko dwuczłonowe - akt zagraniczny a akt polski

Nazwisko dwuczłonowe - akt zagraniczny a akt polski

kodeks rodzinny >>>> Art. 25. § 1.O nazwisku, które każdy z małżonków będzie nosił po zawarciu małżeństwa, decyduje jego oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu (...)

Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

przychodzi pismo z urzedu,ze potrzebna jest zgoda sadu na wydanie paszportu dla maloletniej, kierownik tego urzedu powolal sie na kodeks rodzinny i opiekunczyz art.156(dz.u.nr.9poz59) a nie (...)

1

2

3

4

5

...

12