art.207 1kk-jaka kara Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

jazda bez prawa jazdy

jazda bez prawa jazdy

prowadzenia pojazdów już się zakończył, grozi kara grzywny. Art. 94. § 1. Kodeksu Wykroczeń (wg. taryfikatora to chyba jest 500,- zł) Zakładam, że pojazd jest Twój bowiem karze grzywny (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ja wiem, że umowa na czas określony może byc wypowiedziana be z zakreślania tego w umowie o tym orzekał juz wielokrotnie sad jak nie sady. WAŻNE PRZYCZYNY. aipi Zgodnie z brzmieniem art. 673 par. 3

proszę o poradę

proszę o poradę

czyn zabroniony jest kara grzywny, ograniczenia wolnosci lub kara pozbawienia wolnosci do roku. Dziwi mnie kwalifikacja czynu jako umyslnego z art 157 par 2, lepiej przedstawic sprawe prawnikowi. (...)

KARA

KARA

przestepstwo z art.191$2 tzw. wymuszenie , wymuszenie to zrobilem na swoim dawnym pracodawcy co unikal sie od wyplacenia mi wynagrodzenia za moja prace w jego zakladzie wiec nie myslac a bylem pod wplywem

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

kara. § 2. Nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego określonego w Art. 134, Art. 148 § 1, 2 lub 3, Art. 156 § 1 lub 3, Art. 163 § 1 lub 3, (...)

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

pozniejsza kara...nie stac go. co bedzie? czy musi robic te badania zlecone przez policje? co z sadem? dostanie obronce? czy sam musi kogos poszukac? jaka kara mu grozi? prosze, jesli ktos zna podobny

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zakresie kategorii C+E? bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B holek

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

ktora usilnie naciskala na szerszawspolprace kuratora z zk. Jaki efekt: po kilku dniach przychodzi inforamcja o ustanowinych 4 skazanym okresu z art. 164 kkw, i nie zapowiada sie zeby tego bylo mniej

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

. Przepis art. 132 kro , wyraznie okresla taka sytacje. Wiec twoj bart nie placi alimentow skoro pociagnieci zostali do tego obowiazku Twoi rodzicie. art 132 kro " Art. 132. Obowiązek alimentacyjny

składanie fałszywych zeznań

składanie fałszywych zeznań

. 37. Kara pozbawienia wolności wymieniona w art. 32 pkt 3 trwa najkrócej miesiąc a więc najmniej 1 miesiąc a najwiecej 3 lata. Art. 69. § 1. Sąd może warunkowo zawiesić wykonanie orzeczonej (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst jednolity, Dz.U.z (...)

Groźby karalne - jak reagować???

Groźby karalne - jak reagować???

pozbawienia wolności do lat 2. Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat (...)

Kara Nagany

Kara Nagany

tygodniowy zaczyna biec dopiero po powrocie do pracy ale jak pracownik nie został wysłuchany przed ukaraniem. A ja zostałem wysłuchany 22 czerwca. Prosze o pomoc prawną z wyszczególnieniem art. KP (...)

Kara umowna umowa zlecenie

Kara umowna umowa zlecenie

odszkodowania przenoszącego wysokość zastrzeżonej kary na podstawie art. 484 § 1 k.c. (kodeksu cywilnego). Warunkiem jest udowodnienie przez wierzyciela wystąpienia realnej szkody, a więc straty (...)

Akt oskrażenia - Art. 286. 1

Akt oskrażenia - Art. 286. 1

. § 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. Mnie interesuje Art. 286. § 1. , ponieważ taki widniał na piśmie. Stąd (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

gowna nie policja... pies art. 43 ust. 2 o wychowaniu w trzeźwości pozdrowienia od policji dla was heheha i pijcie gdzieś w ukryciu bo od każdego wezwania musimy sie rozliczać z oficerem operacyjnym

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

-cywilne.net beata mam pytanko, mam sporo nie zapłaconych mandatów za przejazd bez biletu, oczywiście regularne wizyty komorników u mojego ojca, ponieważ nie wiedzą gdzie mieszkam, jaka kara mi grozi?gdzie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

Jaka jest kara za znieważenie funkcjonariusza?

Jaka jest kara za znieważenie funkcjonariusza?

w związku z pełnieniem obowiązków służbowych grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a w skrajnym przypadku kara pozbawienia wolności w wymianie do 1 roku [art.226 § (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

czynu z Art. 270&1 k.k.i Art. 12 k.k. Otrzymałam wezwanie do zapłaty grzywny oraz kosztów sądowych. Więc chyba nie otrzymam zaświadczenia o niekaralności, ale bym chciała się upewnić. W (...)

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

jestem posądzony a narzazie wzywany na jako podejrzany na policje Art. 268a. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

falszerstwo wg. art. 270 KK grozi grzywna, kara ograniczenia wolnosci albo pozbawienia wolnosci od 3 m-cy do lat 5-ciu. mrshan Najlepiej staw sie na policji jezeli jeszcze tego nie zrobiles. Tam cie (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Dobrowolne poddanie się karze za posiadanie.

Dobrowolne poddanie się karze za posiadanie.

rozprawie. Po złożeniu w postępowaniu przygotowawczym wniosku o dobrowolne poddanie karze warto się zastanowić, czy odpowiada Ci kara uzgodniona z Prokuratorem. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że zamiast

wypadek art 177 .

wypadek art 177 .

oznacza szybsze zakończenie sprawy). Co się zaś tyczy warunkowego umorzenia postępowania, to zależy od kwalifikacji prawnej czynu. Zgodnie bowiem z art. 66 § 2 kodeksu karnego warunkowego umorzenia (...)

Ordynacjia Wyborcza - art.202j

Ordynacjia Wyborcza - art.202j

Ordynacjia Wyborcza - art.202j Prowadzone jest przeciwko mojej osobie postępowanie w związku z naruszeniem art.202j § 1 Ustawy Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw

Art 270 kk

Art 270 kk

kara więzienia. Jak sie bronic?,

art 297 paragraf 1kk

art 297 paragraf 1kk

dodatkowo grzywna 5000pln a jak poczekam do sprawy w sądzie to tylko kara więzienia i poddałem się już dobrowolnie karze a przy tym zauważyli u mnie kat. D wojskową i spytali dlaczego a ja odp. że (...)

prawo konsumenckie art.114 ust.1

prawo konsumenckie art.114 ust.1

prawo konsumenckie art.114 ust.1 o czym mówi ten artykuł?? jaka grozi kara z aniego? Czy odebrał Pan pismo? Czy po prostu było dwukrotnie awizowane? danil A kiedy dowiedział się Pan o tym piśmie? (...)

1

2

3

4

5

...

7