art.200a Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mało tego: Art. (...)

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

zgodnie z art. 55a ustawy emerytalnej, ale mam takie pytanie: W jakim przypadku to przeliczenie będzie dla mnie korzystne w sensie, że świadczenie zostanie podwyższone ? Pytanie moje wynika (...)

Art. 180a k.k zamiana kary pozbawienia wolności

Art. 180a k.k zamiana kary pozbawienia wolności

Art. 180a k.k zamiana kary pozbawienia wolności Witam mój narzeczony dostał w poniedziałek wyrok za Art. 180a k.k na rok pozbawienia wolności, czy istnieje szansa na zamianę na (...)

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

jestem posądzony a narzazie wzywany na jako podejrzany na policje Art. 268a. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych (...)

 błąd sądu - pokrzywdzona

błąd sądu - pokrzywdzona

2014roku, http://forumprawne.org/attachments/prawo-karne/5060d1395133943-pokrzywdzona-z-art-190a-2kk-1.jpg Więc dnia 6 marca 2014 roku pojechałam na daną godzinę do Sądu, po czym okazało się (...)

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

komputerowy (art. 269 § 1 i 2 k.k.) -Niszczenie lub utrudnianie dostępu do danych informatycznych (art. 268a k.k.) -Zakłócanie pracy systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej (269a k.k.) 2. (...)

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne Witam, Chciałbym prosić o wyjaśnienie pewnego zapisu prawnego Ustawy z dn 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym:\\\" Art 18a (...)

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk? kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

Poszukuje adwokata ds wykroczeń drogowych (art 178a $ 1k.k.) (Sląsk)

Poszukuje adwokata ds wykroczeń drogowych (art 178a $ 1k.k.) (Sląsk)

Poszukuje adwokata ds wykroczeń drogowych (art 178a $ 1k.k.) (Sląsk) Witam poszukuje adwokata na terenie śląska ( Chorzów,katowice,gliwice,zabrze i okolice) W skrócie, zostałem zatrzymany przez

Witam serdecznie do kogo powinienem zgłosić wykroczenie z kodeksu wykroczeń art.85a§1 chodzi o nielegalne

Witam serdecznie do kogo powinienem zgłosić wykroczenie z kodeksu wykroczeń art.85a§1 chodzi o nielegalne

Witam serdecznie do kogo powinienem zgłosić wykroczenie z kodeksu wykroczeń art.85a§1 chodzi o nielegalne Witam serdecznie do kogo powinienem zgłosić wykroczenie z kodeksu wykroczeń art.85a§1 (...)

jak złożyć wyjaśnienie za wykroczenie skarbowe na podstawie art. 80a par.2 kks?

jak złożyć wyjaśnienie za wykroczenie skarbowe na podstawie art. 80a par.2 kks?

jak złożyć wyjaśnienie za wykroczenie skarbowe na podstawie art. 80a par.2 kks? jak złożyć wyjaśnienie za wykroczenie skarbowe na podstawie art. 80a par.2 kks?

Wykroczenie 65a bo nie mogli się doszukac czegos konkretnego

Wykroczenie 65a bo nie mogli się doszukac czegos konkretnego

nie doszukali podczas kontroli. Szukali szukali niczego nie byli w stanie mi zarzucić odjechali a po kilku dniach dostaje wezwanie na komisariat właśnie z art 65a. Jest opcja w ogole na jakiekolwiek

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

pojazdow na 3 lata III. na mocy art. 43a 2k.k orzeka srodek karny w wysokosci 5000 zl na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. IV. na mocy art. 43b k.k orzeka srodek (...)

Przyznanie się do winy art 286 kk

Przyznanie się do winy art 286 kk

zastosowany art 37a kk., ponieważ nigdy wcześniej nie byłem karany. Co się stanie jeśli prokurator nie zgodzi się i zażada np. 2msc na 2 lata i ja się na to nie zgodzę? Czy art 37a (...)

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

art 126a kk i art 257 kk oraz w dniu 10 (tego samego miesiaca)tez z art 126a kk i 257 kk i na koncu jest w zw z art. 11 paragraf 2 kk. Widocznie prokuratura znalazła kolejne moje głupie (...)

handel ludźmi

handel ludźmi

handel ludźmi Witam, Powiedzcie mi proszę dlaczego w kk z 1997 przestępstwo handlu ludźmi jest w art 189a, w kk z komentarzem z 2008 w art 253 a z kolei w kk z 2011 znów w art 189a?? Piszę (...)

jaki vat na paliwo w 2011?

jaki vat na paliwo w 2011?

stosowac do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych(o których mowa w art. 86a (...)

Odliczenie wydatków - fundusz remontowy - dokumenty

Odliczenie wydatków - fundusz remontowy - dokumenty

wpłaty w kasie spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej. romek83 [cytat] Kwestie dokumentowania wpłat na fundusz remontowy reguluje art. 27a ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca (...)

Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka

Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka

przyznanie jest wychowywane tylko przez jednego z rodziców, przy zaistnieniu przesłanek określonych w punktach 1-3 art. 11a ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych a nie to, czy rodzic ten wychowuje (...)

BIG InfoMinistor wpis bez informacji o sprzeciwie

BIG InfoMinistor wpis bez informacji o sprzeciwie

całości. W myśl art. 15a ust 3 ssawy o BIG Wierzyciel, który nie uwzględnia sprzeciwu dłużnika kwestionującego istnienie zobowiązania w całości lub w części lub uznającego wierzytelność (...)

Ustawa i uchwala

Ustawa i uchwala

Ustawa i uchwala W dniu 27 października 2022 r. weszła w życie nowelizacja ustawy - Prawo oświatowe, wprowadzająca nowe brzmienie art. 39a ust. 2 i 3. Rada gminy w drodze uchwały jest obowiązana (...)

Podszywanie się pod osobę

Podszywanie się pod osobę

zamiaru. Dziewczyna dowiedziała się o profilu i zgłosiła sprawę na policję, policja doszła do mnie. Czy realnie coś mi grozi? Zapoznałem się z art.190a par 2 k.k. i cześciowo może mnie (...)

KAZUS

KAZUS

podmiot mający w opisanym stanie faktycznym status płatnika składek. Podstawy prawne: art. 4 pkt 2, 2a; art. 6 ust. 1 pkt 1, pkt 4; art. 6 ust. 4; art. 36; art 38a; art. 83 ust. 1 ustawy systemowej. Uchwała

KAZUS

KAZUS

podmiot mający w opisanym stanie faktycznym status płatnika składek. Podstawy prawne: art. 4 pkt 2, 2a; art. 6 ust. 1 pkt 1, pkt 4; art. 6 ust. 4; art. 36; art 38a; art. 83 ust. 1 ustawy systemowej. Uchwała

Rekompensata za brak możliwości mieszkania w remontowanym mieszkaniu

Rekompensata za brak możliwości mieszkania w remontowanym mieszkaniu

wiadomo, że chodzi o odbicie sobie kosztów remontu. Z art. 8a ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. 2019 poz. 1182) wynika, że (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

, że w okresie 2 lat od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia określone w art. 86 § 1 lub 2, art. 87 § 1, art. (...)

Bezprawne odholowanie auta przez SM jako wraku

Bezprawne odholowanie auta przez SM jako wraku

. Na policji powiedzieli, że zostało odholowane przez SM. Przypuszczam, że na podstawie Art. 50a. 1. (Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że (...)

Uporczywe nękanie

Uporczywe nękanie

wszczęciu dochodzenia z art. 191a par. 1 kk. Mam pytanie: co dalej? Jak wyglądają dalsze działania w takiej sytuacji? No i ile czasu to może trwać? Niestety ten człowiek nadal mnie prześladuje, (...)

Nie ma winego???

Nie ma winego???

zarzucanego czynu uznaje obwinionego za winnego popelnienia wykroczenia z art. 92a kw ( czyli przekroczenia dopuszczalnej predkosci) i wymierzyl kare grzywny. Czy w takim razie maz jest niewinny w (...)

Dzień dobry,
Mam problem związany z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. w sierpniu 2014

Dzień dobry, Mam problem związany z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. w sierpniu 2014

przeprowadzeniu klasyfikacji, brak podpisu właściciela na protokole i brak informacji o wynikach przeprowadzonej modyfikacji), ale otrzymałem odpowiedź ze zmiana nastąpiła na podstawie art. 24a (...)