art.197 paragraf 1 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Art. 200.  kk

Art. 200. kk

Art. 200. kk Witam Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania (...)

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota zwrucona) (...)

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia. Chodziło o przestępstwo z art. 192 paragraf 1 kk. To kolejna sprawa która wobec tej osoby jest umarzana, zero kar, zero reakcji na (...)

czy to właściwa kwalifikacja czynu?

czy to właściwa kwalifikacja czynu?

zakwalifikowana przez naczelnika policji jako " wypowiadanie gróźb karalnych pod moim adresem" i wszczęto dochodzenie z art. 190 paragraf 1 kk wcześniej skierowałem sprawy do (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. (...)

problem z agresywną nastolatką

problem z agresywną nastolatką

przyznała mi rację, czyli jest po mojej stronie. Zdjęcia mam przesłać na jej mail'a. Co do prawa to jest zapis w roździale XXV art 200 paragraf 1 KK, ze musiałaby mieć poniżej (...)

Zniesławienie

Zniesławienie

Zniesławienie Dostałam dzisiaj smsa z informacją, że na policję zgłoszony zostanie incydent o zniesławienie z art. 212 paragraf 1 k.k.. I wyjaśniam o co chodzi. Widziałam ogłoszenie (...)

Stalking, groźby, PILNE

Stalking, groźby, PILNE

tam tylko czynów prywatnoskargowych, pisze też dalej "Należy brać pod uwagę że czyn określany w art. 190a paragraf 1 kk jest ścigany od dnia 9.9.2011 (...) zapis korespondencji (...)

Sfałszowane potwierdzenie przelewu

Sfałszowane potwierdzenie przelewu

na tą kwotę . Do dnia dzisiejszego przelew nie przyszedł , sprawa trafiła na policje z tytułu art. 286 paragraf 1 kk . Czego mogę się spodziewać ? sprawa już trwa 2 tygodnie (...)

Paczka - brak możliwości zwrotu paczki

Paczka - brak możliwości zwrotu paczki

jednak zrezygnowałem, doszły do tego spory z osobą X i osobą Y związaną bezpośrednio z przedsięwzięciem. Teraz osoba X każe mi odesłać paczkę w ciągu 14 dni powołując się na art. 286 paragraf (...)

Pomoc z paczką

Pomoc z paczką

innego nie oświadczałem czyli paczkę wysłał tak o. Po namysłach jednak zrezygnowałem. Teraz każe mi ją odesłać w ciągu 14 dni powołując się na art. 286 paragraf 1 KK. (...)

prosze o bezpłatna pomoc

prosze o bezpłatna pomoc

prosze o bezpłatna pomoc po przez swoja głupote straciłam licencje pracownika ochrony dostałam art. 226 paragraf 1 kk nigdy nie byłam karana i nie miałam do czynienia z wymiarem (...)

Zatrzymanie prawa jazdy

Zatrzymanie prawa jazdy

, czy od wyroku? foggy Witam! Mam pytanie tego roku zostałem zatrzymany za jazde w stanie nietrzeżwości poddałem sie dobrowolnej karze gdzie prokurator sporzadził wniosek o czyn art.178a paragraf (...)

powód rozwiązania umowy

powód rozwiązania umowy

przyczyną rozwązania umowy o pracę był fakt figurowania w mojej kartotece karnej informacji o warunkowym umorzeniu postępowania karnego w art. 209 paragraf 1 k.k. Sądowi, który (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (dalej: (...)

 art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk

dziecko ma wpływ na te sytuacje? dzien dobry co to znaczy art 209 paragraf 1kk patrycja

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 paragraf 1 k. k. i (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

(udokumentowanym, czy nie to już opisałem powyżej). Często sądy przyjmują że art. 159 kk. pochłania art. 158 § 1 kk. Przyjmuje się, że jeśli ktoś używa broni palnej, (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

A,B ,C+E D+E CZY TO CI WYSTARCZY ???????????? menda Po 1 nie da sie odzyskać wczesniej prawa jazdy. Ustawodawca przewidział w art. 84 § 1 k.k mozliwośc uznania środka karnego (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie. elo art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa. Ten,że artykuł działa (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!

art 126a kk i art 257 kk oraz w dniu 10 (tego samego miesiaca)tez z art 126a kk i 257 kk i na koncu jest w zw z art. 11 paragraf 2 kk. Widocznie (...)

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2

Pytanie odnośnie art. 200 KK par. 2 Witam! mam pytanie odnośnie art 200 dokładnie paragraf 2. "tej samej karze podlega kto w celu zaspokojenia seksualnego małoletniemu poniżej (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

tzw. opłat manipulacyjnych, które podmiot dokonujący windykacji pobiera na koszty własnej działalności. Takie działanie może być kwalifikowane jako przestępstwo z art. 286 § 1 k.k., (...)

art 297 paragraf 1kk

art 297 paragraf 1kk

art 297 paragraf 1kk 4 lata temu brałem kredyt na 5000pln po znajmośći i go nie dostałem ostatecznie. Tydzień temu z CBŚu dostałem wezwanie do prokuratury i oskarżono mnie o próbę (...)

KK art190 paragraf1

KK art190 paragraf1

KK art190 paragraf1 zostalem oskarzony o grozby karalne powiedzialem na zebraniu blokowym ,odszczelic dziada"na ktorym tego pana nie bylo. Jakims sposobem nagral to bez zgody zebranych i mojej (...)

1

2

3

4

5

...

10