art.191 par 1 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym? Witam, zostałem skazany z art.18 par (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam się (...)

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK Witam. Otóż dostałem dziś zawiadomienie na komendę w charakterze świadka. Popełnienie przestępstwa art 286 par 1 KK. Przeczytałem, (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz ruchomą" (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

mimo wszystko wejdzie na takową stronę, to jednocześnie wyraża zgodę na oglądanie takich treści i nie można wtedy mówić o przestępstwie z art.202 par. 1 k.k. Taką opinie (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

poszczególnych firm. Oczywiście następstwem tego było wezwanie do Sądu Rejonowego w trybie art. 335 par1 kpk o naprawienie szkody w trybie art. 46par 1 kk na rzecz (...)

funkcjonariusz na wyborach

funkcjonariusz na wyborach

podziękować za dobre rady, (czym znieważa członka), ten jednak nie daje za wygraną, co doprowadza do wzajemnych naruszeń nietykalności cielesnej. (art. 222 par 1 kk i art. (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

urzędu. Istnieje także możliwość sporządzenia prywtanego aktu osokarżenia o dokonanie występku z art. 216 par. 1 kk ( to już jest sprawa karna ). Tymi sprawami zajmuje się (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

prawomocny. Zakładam, że Sąd zarządzając wykonanie poprzednio zawieszonej kary oparł się na art. 75 par. 1 k.k., zgodnie z którym takie rozstrzygnięcie jest obowiązkowe, (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

razu do komornika. Jeżeli chodzi o zapewnienie sobie i dziecku bezpieczeństwa może Pani złożyć doniesienie na Policję o groźbach karalnych art. 190 par. 1 kk, lub nawet stalking (...)

Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

Co mogą mi zrobic..?? kto wie,niech doradzi...prosze.

o pomoc. doradzcie. (Darek) proba wysłania tytus77 Po pierwsze ,jesli dobrze rozumiem toczy sie sprawa karna z art 278 par 1 kk /kradziez/ lub 284 par 1 kk /przwlaszczenie (...)

 zniewazenie flagi na Euro 2012

zniewazenie flagi na Euro 2012

to traktowane jak zniewazenie flagi? art. 137 par. 2 kk i art. 138 par. 1 kk pendragon praw

Udaremnione przywłaszczenie mienia 284 / 1

Udaremnione przywłaszczenie mienia 284 / 1

. 284 par. 1 kk przestępstwo zawite w tym art. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Na wymiar kary mają wpływ nie tylko okoliczności popełnienia przestępstwa ale (...)

Ojciec dziecka chce pozbawic mnie wladzy rodzicielskiej pomocy!!:(

Ojciec dziecka chce pozbawic mnie wladzy rodzicielskiej pomocy!!:(

o ich obniżenie. Sama Pani decydować o tym nie może. Proszę pamiętać, uporczywa niealimentacja jest przestępstwem karnym stypizowanym w art. art. 209 par. 1 kk. Prawnik1209

pobicie

pobicie

1209 Witam. ZOstałem napadnięty, sprawce znam. zgłosiłem sprawę na policję z art. 157 §1. Pozbierałem dokumentacje od lekarzy. 1) Chce równiez wytoczyć oskarżonemu powództwo cywilne (...)

Zeznania w trybie art.304 kpc

Zeznania w trybie art.304 kpc

sie rowniez na informacje przekazywane w pismach procesowych wnoszonych przez strone? po pierwsze trzeba rozróżnic art. 304 kpc od art. 233 par. 1 kk. art. 304 dotyczy (...)

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

Nieumyślne spowodowanie śmierci. Ile sąd może orzec za tzw. nieumyślne spowodowanie smierci i jak określa że było ono nie umyślne? w sprawie pobicia Art. 158. [Bójka i pobicie] § 1. Kto (...)

wniosek o uzasadnienie wyroku w KK

wniosek o uzasadnienie wyroku w KK

wniosek o uzasadnienie wyroku w KK Dzień dobry Jestem pokrzywdzony z art. 190 par. 1 kk. 31-12-2019 sąd wydał wyrok uniewinniający. Niestety, nie jestem oskarżycielem posiłkowym (...)

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

. Could moge zrobic? Marcia bebi odezwij sie , iga022@o2.pl mila Olu nie idź n policję ale od razu złóż doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 209 par. 1 kk. (...)

PROKURATURA ! czy mozna to wnieśc do prokuratury !

PROKURATURA ! czy mozna to wnieśc do prokuratury !

par. 1 kk. Trzeba tylko wykazać, że nie miał zamiaru zapłacić w chwili podpisywania umowy. czark

Sprawa karna z 2008

Sprawa karna z 2008

problemów finansowych. W maju 2012 roku przyszło mi Postanowienie z Sądu Rejonowego dla Krakowa - Śródmieścia Wydział XIV Karny iż po rozpoznaniu sprawy za przestępstwo z art 209 par 1 (...)

nieumyślne uszkodzenie ciała?

nieumyślne uszkodzenie ciała?

par 1 kk. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji. Bardzo proszę o pomoc.

Uporczywe nękanie

Uporczywe nękanie

wszczęciu dochodzenia z art. 191a par. 1 kk. Mam pytanie: co dalej? Jak wyglądają dalsze działania w takiej sytuacji? No i ile czasu to może trwać? Niestety ten człowiek nadal (...)

z jakich przepisów prawa możne ubiegać się o odszkodowanie właściciel działki za nielegalne wejście

z jakich przepisów prawa możne ubiegać się o odszkodowanie właściciel działki za nielegalne wejście

na działkę i wycięcię dwrzew przez sąsiada? Otrzymałam pismo z prokuratury o umorzeniu dochodzenia z art. 290 par. 1 kk. Sąsiąd w zeznaniach przyznał się do tego że wynajął (...)

prowokowanie bójki

prowokowanie bójki

, Zgodnie z treścią art. 19 par. 1 kk Pana zachowanie wypełnia znamiona tzw. podżegania. Jest to forma czynu zabronionego, której karalność przewidziana jest w granicach sprawstwa. (...)

co grozi za sfałszowanie legitymacja szkolna ?

co grozi za sfałszowanie legitymacja szkolna ?

to grozi? art. 270 par 1 kk Cezary12654 kara pozbawienia wolności na 3 miesiące w zawieszeniu na 3 lata. utysk

1

2

3

4

5

...

15