art.177 2 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Art.278 §2 KK

Art.278 §2 KK

Art.278 §2 KK Witam! Moja bliska znajoma dostała wezwanie na przesłuchanie na policję. Jest podejrzana z art 278§2 KK. W roku 2007 odwiedziła ją policja. Podczas (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk Witam. Mam pytanie odnośnie przestępstwa popełnionego w '' czasie próby ''. Znajomy 1 kwietnia (...)

Sprawa z  art. 204 § 2 k.k.

Sprawa z art. 204 § 2 k.k.

Sprawa z art. 204 § 2 k.k. Witam. Proszę o pomoc, mój młodszy brat wczoraj został zabrany z domu przez policję, dowiedzieliśmy się że ma mieć postawione zarzuty z art. 204 (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

kumulacja art. 159 kk. z art. 158 § 2 ? ponieważ pojawia się już skutek. Wówczas kwalifikacja będzie łączna na podstawie art. 11 § 2 kk. Może być również (...)

Przestępstwa z art. 300 § 2 k.k.

Przestępstwa z art. 300 § 2 k.k.

Przestępstwa z art. 300 § 2 k.k. art. 300 § 1. Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazany faktycznie ma trudną sytuację mat. kierujemy wniosek o uznanie kary za wykonaną a podstawą jest tu art 64 kkw. Michał ma pewnie na myśli art 83 kk jednak nie tyczy się on sytuacji (...)

przekroczenie uprawnien przez policjanta

przekroczenie uprawnien przez policjanta

. monka 26 z jakiego art?? januaria na początek zawieszenie w czynnościach służbowych. gabiii art.231& 1 kk w zw.z art.157& 2 kk szymciu74 Art 231 §1: (...)

wyrok w zawieszeniu

wyrok w zawieszeniu

pazdziernika 2006 roku zostałem skazany za czyn z artykułu 291&1 k,k w zb.z art.293&1 k.k w zb. z art.118 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku oprawie autorskim i prawach pokrewnych w (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

wierzyciela. reasumują czy obecny bank w porozumieniu z obecnym wierzycielem pwyczerpali znamiona przestępstwa z art. 284 § 1 lub 2 k.k. i art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 § 1a pkt (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

, o którym mowa w art. 233 § 2 kk. Należy dodać, że w myśl przepisu art. 233 § 3 kk nie podlega karze, kto, nie wiedząc o prawie odmowy zeznania lub odpowiedzi na pytania, (...)

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 k.k (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. 84 § 2 k.k (...)

czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne?

czy możliwy jest wyrok w zawieszeniu za kradzież rozbójniczą i groźby karalne? Czy możliwy jest wyrok jeżeli osoba ma następujące zarzuty z art. 280 § 1 kk, 281 § 1 kk w zw. z art. (...)

Podrobienie podpisu na umowie kredytowej

Podrobienie podpisu na umowie kredytowej

.......... oskarżonemu o popełnienie przestepstwa z art 286 1 kk i art. 270 1 kk w zw. Z art. 11 2 kk" Ponizej pouczenie. Czyli nic z tego co zaproponował prokurator? (...)

Znieważenie w utworze muzycznym

Znieważenie w utworze muzycznym

art 212 KK, czy tylko i wyłącznie zależy od poszkodowanego? 2. W przypadku postępowania, jak duża jest szansa obronienia się art. 213 § 2 KK? 3. Czy art. (...)

Winny czy nie?

Winny czy nie?

że w sprawie zostałem podejrzany o przestępstwa z art. 178a & 1 kk , art 289 & 2 kk, art 160 & 1 kk.

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

podrapani koledzy. W wyroku zapisano: ...doprowdzajac do naruszenia czynnosci narzadu ciala pasazerow xyz , na czas nie przekraczajacy 7 dni w rozumieniu art. 157 & 2 kk, tj. wykroczenie z (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala tylko 4dni:( (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : (...)

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary mój znajony spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości, w którym zginął pasażer, jego kolega, oskarżony jest z art. 178a§1 k.k. i art. 177§2 k.k., (...)

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

wolności do lat 2 jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212. § 2. K.K.)oraz Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności (...)

Namawianie do pobicia.

Namawianie do pobicia.

sprawstwo. Art. 158.§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. (...)

Kiedy kończy mi się zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych?

Kiedy kończy mi się zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych?

okres 2 lat. III. Na mocy art. 42 § 2 k.k. zalicza na poczet orzeczonego wobec oskarżonego (...) środka karnego w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych okres (...)

Przemoc

Przemoc

. samoobronie. ania33456 Rozumiem. Natomiast według art. 217. § 2. kk, którego treść brzmi " Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo (...)

Spowodowałem Wypadek Samochodowy ze Skutkiem Śmiertelnym

Spowodowałem Wypadek Samochodowy ze Skutkiem Śmiertelnym

, byłem trzeżwy i bez żadnych środko odurzających. Samochód był sprawny bo przeszedł wszystkie badania biegłego. Przyznałem się do winy i zostałem oskarżony o czyn z art. 177&2 kk. (...)

Brak Prawnej reakcji Sądu Okręgowego na Prawnie wniesione zawiadomienie

Brak Prawnej reakcji Sądu Okręgowego na Prawnie wniesione zawiadomienie

, do RPO. nie spocznę, bo nie ja popełniam przestępstwa. Wszystko zgodnie z art 213 § 2 KK. Muszę ponownie wnieść do SO KRaków, SRej Kraków , do Prokuratury Kraków -Kto odpowiada (...)

e-Sąd w Lublinie Sprzeciw od nakazu zapłaty

e-Sąd w Lublinie Sprzeciw od nakazu zapłaty

? Jeśli tak , to co powinien zawierać taki sprzeciw? Dodam tylko, że w dniu.17.12.2014r został wydany wyrok w tej sprawie: [i]Na podstawie art. 72 & 2 kk zobowiązuje oskarżonego .... (...)

Podejrzenie pobicia z uszkodzeniem ciała

Podejrzenie pobicia z uszkodzeniem ciała

art. 157 § 2 k.k. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy jest możliwość wybronienia się samemu bez pomocy mecenasa i czy wreszcie dowód który posiadamy ma jakieś znaczenie? P.S Świadków (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę z mężem (...)