art.155par1 ustawy z dnia 21sierpnia ordyncja podatkowa Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem poszłam do Urzędu Pracy się zarejestrować , niestety nie zerejestrowali mnie (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

zwolnioną od kosztów (art.111 par.1 kpc), a w ten sposób ? komornik obciążył Cię nimi. Na pewno było to dla niego korzystne, ale pozbawione podstawy prawnej. Art. 59 ust.1 ustawy z (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Niemca z którym mam umowę, że w Niemczech nie ma potrzeby przerejestrowywania auta po zakupie. W wydziale komunikacji dostałem miękki dowód po paru tygodniach twardy. Dzisiaj dostałem z US (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

podrzucić.Kosztorys dodam opiewa na kwotę ok.2 tys zł. iza12014gmail.com alimenty.pl Witam Mam ogromny problem od ponad roku sądze się z ojcem mojego dziecka o alimenty a on ciągle się odwołuje zrobił (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 5 powołanej (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)

Darowizna

Darowizna

1,00% Proszę skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji: michaelandrewloanfirm@hotmail.com Prosimy napisać do nas z powrotem z informacji kredytowej; - Pełne imię: - Kwota (...)

Naliczona i wygrana w sądzie odprawa z tytułu likwidacji stanowiska pracy

Naliczona i wygrana w sądzie odprawa z tytułu likwidacji stanowiska pracy

rejestru, 6) należności za pracę niezaspokojone w kolejności trzeciej, 7) należności, do których stosuje się przepisy działu III ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - (...)

Lekarstwo na spadające oprocentowanie lokat.

Lekarstwo na spadające oprocentowanie lokat.

Lekarstwo na spadające oprocentowanie lokat. Witam, Przy ciągle spadających stopach procentowych od zdeponowanych środków warto zakładać lokaty baz podatku Belki. USTAWA z dnia 29 sierpnia (...)

Jak skutecznie oszczędzać ?

Jak skutecznie oszczędzać ?

Jak skutecznie oszczędzać ? Witam, USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r.Ordynacja podatkowa Art. 63. § 1. Podstawy opodatkowania, kwoty podatków, z zastrzeżeniem § 2, odsetki (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

piśmie które dostałam z ZUS napisane jest tylko tjw, tj artykuł 8 z ustawy z dnia 25.06.1999r. Ja też nic nie mogłam znaleźć na ten temat dlatego znalazłam się tutaj. (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

guzik z pętelką . Sąd ubolewał, ze powinnam olać pismo z Zus , dzięki temu nie miałabym problemu z wypłatą. Jednym słowem z tymi złodziejami nie wygrasz. Sąd apelacyjny nie (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

on z sadu grodzkiego..nie mam pojecia czego dotyczy i nie przypominam sobie bym miala cos na sumieniu .Nie moge jednak o niczym innym myslec.. (Kaska) Art.13 par. 2 ustawy z dnia (...)

Służebność

Służebność

zostało z winy umyślnej sąsiada, wówczas należałoby wystąpić z roszczeniem negatoryjnym (o nakazie rozbiórki części budynku) ? art. 222 k.c. (por. uzasadnienie postanowienia Sądu Najwyższego (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Ochrona sklepowa

Ochrona sklepowa

opuszczenia chronionego obiektu...zresztą co będę tu pisała, art.36 ustawy o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997r, wraz z rozporządzeniami wykonawczymi wszystko (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

długi żony (z którą nie mam niestety rozwodu)komornik zajął moje wynagrodzenie (z tego co wyliczyłem będzie tak przez 5 miesięcy) więc nie mam z czego płacić(zasądzone 1000 zł)I (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

niesłusznie pozbawiony wolności przez sąd i prokuraturę, to może złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o zbadanie jego sprawy. Zgodnie z art. 10 ustawy z 17 lipca 1987 r. o (...)

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

przedawniony? Czy można podnieść przedawnienie zgodnie z art. 118kc ? Wydaje mi się ze roszczenia,są bezzasadne,ja uregulowałam płatności z właścielem, czy mam racje? Jest jeszcze jedna (...)

 czy przysługuje odprawa

czy przysługuje odprawa

Art.30 par.1 pkt 2 kodeksu pracy za wypowiedzeniem przez pracodawce. Dodam ze firma zatrudnia około 1000 osób a zwolnienie było indywidualne. Napisałem pismo z wypłatę odprawy za okres (...)

WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE A ODPRAWA

WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE A ODPRAWA

WYPOWIEDZENIEM W TRYBIE ART.30 PAR.1PKT2. DODAM ZE FIRMA ZOSTAŁĄ LIKWIDOWANA. CZY W TAKIM PRZYPADKU NALEZY SIE KOLEZANCE ODPRAWA?? (asia) PROSZE O ODP.PILNE ASIA pośpiech jest złym doradcą - (...)

Dopłata do opłaty sądowej

Dopłata do opłaty sądowej

,czy ona jest opłatą za stwierdzenie o braku podstaw do wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym? oddlot Na tym etapie sprawy zostanie Ci zwrócony cały wpis - art.36 par.1 pkt.1 lit.b (...)

3 oskarżenia - uprawa, posiadanie, sprzedaż.

3 oskarżenia - uprawa, posiadanie, sprzedaż.

. Błotnej 12 w Zakopanem uprawiał w 3 doniczkach z ziemią rośliny konopi włóknistej. - tj. o czyn z art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. (...)

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

Umowa zlecenia-wątpliwości i nieuczciwy pracodawca.

wykonywania umowy o ekspozycje materiałów reklamowych. Zleceniobiorca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (WE) (...)

wyrok w zawieszeniu

wyrok w zawieszeniu

pazdziernika 2006 roku zostałem skazany za czyn z artykułu 291&1 k,k w zb.z art.293&1 k.k w zb. z art.118 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku oprawie autorskim i prawach (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

1

2

3