art.14 ust.2d ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ? art. 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. 1. Okres wyczekiwania Od 1 stycznia 2009 r. (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i (...)

Służebność

Służebność

. Z tego względu ww. argumenty są jedynie próbą uzasadnienia jednego z dwojga możliwych stanowisk. Przepis art. 36 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 lutego 1998 r. I CKN (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

byly dyrektor mial z przedsiebiorstwem umowe o prace zawarta na czas okreslony (wlasnie do dnia 16 grudnia 2001 r.), to taka sama umowa obowiazywalaby równiez spólke od dnia (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

oraz ustawa z dnia 18.12.2002 r. "zmiana ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz zmiana niektórych innych ustaw" Dz.U.Nr.241,poz.2074. Ludziska wczytajcie się bardzo (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub (...)

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118 Witam, czy może ktoś mi pomóc w powyższym temacie: Co z osobą która przeszła na emeryturę z renty przed wejściem w życie ustawy (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia Dziennik ustaw z 1975r. i z 1983r nie określa ktoc ma zwrócić koszty leczenia. Są to przepisy ogóle.A więc kto zwraca i na jakiej podstawie koszty leczenia (...)

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

znajdą przepisy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998 roku. Ustawa określa zasady przyznawania świadczeń, (...)

Minimum potrącania

Minimum potrącania

procent, w zależności oo tytułu potrąceń i ponad kwotę odpowiadającą 60 lub 20 procent najniższego świadczenia (emerytury lub renty) - art.140 - 141 ustawy z dnia 17 (...)

Zabudowa na działce rolnej

Zabudowa na działce rolnej

brzegowej jeziora. Niestety moja działka w całości znajduje się w granicy tych 100m przy samym jeziorze! W listopadzie 2002 zostałem poinformowany przez burmistrza gminy, że zgodnie z MPZP z (...)

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

Wspólnota Mieszkaniowa - część wspólna

kładł wielokrotnie Sąd Najwyższy (np. uchwała z dnia 17 lipca 1969 r., sygn. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

podatku należnego branego pod uwage przy zasiłku rodzinnym odlicza się nadpłacaną kwotę z tytułu ulgi remontowej z lat poprzednich kwota ta została mi odliczona od podatku przy zaświadczeniu (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

wezwanie za nie oplacona fakturę z 1999 r. 191.76zl do zapłaty z odsetkami i kosztami. Podzielcie się tym co zamierzacie zrobić. Domyślam się, ze nie będziecie płacić. Ale czy kontaktować (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

członków wspólnoty. Możecie również z pośród siebuie wybrać zarząd i zarządzać samemu. Jacek Zgodnie z postanowieniami art.4 ustawy z dnia 15 grudnia (...)

pomoc w rozwiązaniu kazusa

pomoc w rozwiązaniu kazusa

. W związku z tym Piotr M. dnia 17 września 2006 r. sporządził pozew z tytułu odpowiedzialności na mocy art. 299 k.s.h. przeciwko Marianowi P., emerytowi zamieszkałemu (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąży, to moje pierwsze dziecko. moja umowa o prace wygasa z ostatnim dniem grudnia a termin porodu mam na 22 grudnia. czy pracodawca powinien mi przedłużyć umowę na czas okresu macierzyńskiego (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

DOJERZDZAC DALEJ NIZ 20 KILOMETROW. WIE KTOS COS O TYM. krzysztoF W ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. (...)

zachowek

zachowek

przedawnienia, gdyż sąd z urzędu nie stwierdza, że roszczenie się przedawniło. megim22 1998 r. rodzice przepisali aktem notarialnym dla mnie ( córki ) oraz mojej córce ( wnuczce) (...)

Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

windykacyjnej długu za ten sam mandat! Jednak niestety nie mam dowodu wpłty, bo przypadkowo uległ zniszczeniu. Wobec tego czy mogę wnieść zarzut przedawnienia z art. 778 KC? Prawo Przewozowe (...)

1

2

3

4

5

...

14