art.132 par 1 k.p.a Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

. Art. 224. par 1. Osobę, u której ma nastąpić przeszukanie, należy przed rozpoczęciem czynności zawiadomić o jej celu i wezwać do wydania poszukiwanych przedmiotów. Par. (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

uzasadnieniu, iż zgodnie z art.305 par.4 kpk prawo do złożenia zażalenia ma tylko pokrzywdzony, a zgodnie z art.49 par.1 kpk ?pokrzywdzonym jest osoba fizyczna lub prawna, której (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Jak pozbyć się lokatorów?

Jak pozbyć się lokatorów?

bo licznik jest na nas, płącą za prąd - licznik jest na nich). Dotarliśmy do decyzji UM z 77r w której urząd powołuje się na atr 97 par.1 KPA w oparciu art. 51 i 40 ust.1 oraz art (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Odpowiedź urzędu na skargę

Odpowiedź urzędu na skargę

Odpowiedź urzędu na skargę Taka sytuacja: 1. Pan X pisze skargą na pana Y do jakiegoś urzędu. 2. Urząd powiadamia pana X (zgodnie z art. 237 par. 3 KPA), że wobec pana Y wszczęto (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

właściwy do załatwienia skargi powinien załatwić skargę bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca (art. 237 § 1 K.p.a.) As A jeżeli o odpowiedzi na pytania (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem poszłam do Urzędu Pracy się zarejestrować , niestety nie zerejestrowali mnie tylko (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

, korzystniejszych uprawnien przejmowanych pracowników. anonimus W mysl par. 1 art. 231 k.p., w razie przejscia zakladu pracy lub jego czesci na innego pracodawce staje sie on, z mocy prawa, (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie z zasadą (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

sądowa – zaskarżenie decyzji do Sądu Administracyjnego. Jeżeli chodzi o doręczenia decyzji admin.to jak stanowi art. 39 KPA “Organ administracji publicznej doręcza pisma (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno powiatowej (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

), strażakom przysługują również rownoważniki pieniężne za remont mieszkania (art. 77 ust. 1) albo za jego brak (art. 78 ust. 1). Skoro zatem prawo do ww. równoważników nie (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy Witam mam pewien problem zostałem 2 skazany wyrokami z art 158 par 1 1 wyrok zostal ogloszony 6 pażdziernika 2011 , 6 mies na 3 lata 2 wyrok zostal ogloszony 29 (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

opierałem się na wykładni językowej " Art. 190. § 1. Młodocianym w rozumieniu kodeksu jest osoba, która ukończyła 15 lat, a nie przekroczyła 18 lat." Gdzie stwierdziłem że posiadanie (...)

207 par 1

207 par 1

207 par 1 Czy jeśli zostałemoskarżony z art.207 par.1 moge liczyć na kare w zawieszeniu?prosze o pilną odpowiedź

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par (...)

Zażalenie na wyniki naboru

Zażalenie na wyniki naboru

nie ma zastosowania w naborach, art1. Nie ma tam wydawanej decyzji, a to warunek podstawowy, by stosować kpa. ustawa o pracownikach i kodeks pracy to podstawa działania w tym wypadku, a po tej (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

przy braku uszkodzeń ciała o których mowa w art.158.par.1 może być oskarżony z tego artykułu? Tak, par1 mowi o narazeniu na okreslone w tym przepisie skutki, ale skutek ten nie musi (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

odniesieniu do przysługującego mu urlopu wychowawczego (Dz. U. z 1996 roku Nr 60 poz. 277 ze zm.). suavec Oto kilka cytatów: "par. 1. 1. Pracownica zatrudniona co najmniej 6 miesięcy może (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam się dogadać, (...)

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK Witam. Otóż dostałem dziś zawiadomienie na komendę w charakterze świadka. Popełnienie przestępstwa art 286 par 1 KK. Przeczytałem, że (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

art. nie odnajduję. suavec To zobacz art. 270 par. 1 i par. 3. pozdrawiam! watson Suavec, przeczytaj art 270, par 1 i 3. Miłej lektury! watson Masz rację (...)

1

2

3

4

5

...

8