art.13 par1kk w zw z art.286 par 1kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk. Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

automatyczne ściganie z art. 286 par. 1. prawnik27 w przypadku skazania w zawieszeniu(ba takie wyroki wydaje sad w tym przypadku), jednym z warunków może być (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

to jest zgodnie z prawem? Dodam, że po kilku dniach wpis znajomego na forum (cały wątek) został usunięty. No i słusznie,że usunięto,bo to jest usiłowanie popełnienia przestępstwa z art. (...)

pytania o przestępstwo

pytania o przestępstwo

przesłuchaniu w kwietniu, a dziś odebrała list, ze prokuratura wniosła akt oskarżenia do sądu- przestępstwo z art. 286 par.1 kk w zw. z art. (...)

Art 212 par 2

Art 212 par 2

Art 212 par 2 Witam Od jakiegoś czasu toczy się przeciwko mnie sprawa karna z art 212 par.2 KK W tej sprawie oskarżonych jest jeszcze 5 osób. Oczywiście jestem (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

, co zrobić w mojej sytuacji? znajomi z zagranicy pytali mnie, czy skoro jesteśmy w unii, to mam więcej możliwości-ktoś mi pomoże... z tym, że pojęcia nie mam, gdzie szukać (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał (...)

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

wyroków. O to chodzi ? Przestępstwa urzędnicze podlegają art.231Kk. Tyle na temat. Cala reszta to zabawa w kotka i myszkę. Ryszard Pan Michał Włodarczyk, radca prawny - mam rację czy nie ? (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

urzędu. Istnieje także możliwość sporządzenia prywtanego aktu osokarżenia o dokonanie występku z art. 216 par. 1 kk ( to już jest sprawa karna ). Tymi sprawami zajmuje się (...)

UBLIŻANIE

UBLIŻANIE

karnego.Począwszy od zniewagi określonej w art.216 par.1 k.k.,ściganie odbywa się tu z oskarżenia prywatnego,poprzez pomówienie z art.212 par.1 /ściganie (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

istotne jest art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 57 par. 1 i 2 kk. Dotyczy to bowiem wymiaru żądanej kary oraz obowiązku zapłaty przez Pana nawiązki. (...)

wypadek samoch - pomóżcie

wypadek samoch - pomóżcie

wniosku policji i skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego na podst. art.336par1kpk ja odpowiadam z art. 177 par1kk. 1.Mam pytanie co będzie (...)

Wniosek o niekaralności do wyjaśnienia

Wniosek o niekaralności do wyjaśnienia

.1 i 2 kk warunkowo umarza postępowanie karne o czyn z art.116 ust 1 i 4 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2.na mocy art.67 par.1 kk ustala okres próby na (...)

Wniosek o niekaralności do wyjaśnienia

Wniosek o niekaralności do wyjaśnienia

.1 i 2 kk warunkowo umarza postępowanie karne o czyn z art.116 ust 1 i 4 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2.na mocy art.67 par.1 kk ustala okres próby na (...)

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym? Witam, zostałem skazany z art.18 (...)

Groźba bezprawna

Groźba bezprawna

przestępstwo z art. 191 par.1 lub par.2 KK? Dodam jeszcze, że roszczenie to zostało uznane za nieuprawnione przez Rzecznika Praw Konsumenta, dlatego w 2020r. odesłaliśmy (...)

Czy może być to par.160kk

Czy może być to par.160kk

ciała. Jest to naruszenie Rozp. Min. Środowiska z dn. 22.03.2005 w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania oraz obowiązku znakowania z późn. zmianami (par. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

prowadzonej przez administratora danych działalności gospodarczej, przetwarzanie danych w takim przypadku jest prawnie dopuszczalne. Administratorem danych - w świetle art. 7 pkt 4 w/w (...)

UCHYLANIE SIĘ OD PŁACENIA !!

UCHYLANIE SIĘ OD PŁACENIA !!

Prokuratora, czy Policję art.209 par.1 kk. I może tam powinnaś skierować swoje kroki, jeśli chcesz coś mu zrobić. marek Marku, przepraszam, że tu porusze swoją sprawę ale ona dotyczy (...)

Fałszerstwo dokumentu

Fałszerstwo dokumentu

jezdzie z podrobiona legitymacja (z falszowany stempel) jak wyglada sprawa z policja (prokuratura) w takim przypadku z gory dzieki za odpowiedz qeb qeb Mój były mąż przedstawił (...)

Błąd w postanowieniu wyjaśniającym

Błąd w postanowieniu wyjaśniającym

Błąd w postanowieniu wyjaśniającym Witam, Sprawę mam 20 maja w sprawie ustalenia czy nieletni popełnił czyn karalny z art. 286 par.1 kk przez to, że w dniu (...)

Pobicie przez znane osoby

Pobicie przez znane osoby

obdukcji lekarskiej biegli orzekli art. 157par.1KK jeżeli jeszcze nie masz takiej obdukcji udaj się do Zakładu Medycyny Sądowej, jeżeli masz świadków to podaj ich w zawiadomieniu (...)

Sfałszowane pieczątki na legitymacji

Sfałszowane pieczątki na legitymacji

sprawy do sądu, a do prokuratury, która później skierować powinna akt oskarżenia z art.270 par.1 kk do sądu. Jeśli nie dostaniesz z sądu wyroku nakazowego (którym można (...)

Pokrzywdzony chce złagodzenia kary dla oskarżonego

Pokrzywdzony chce złagodzenia kary dla oskarżonego

. 220 par.1 KK), posiedzenie pod koniec maja. Pokrzywdzony chciałby złagodzenia, uważa, że sama grzywna wystarczy, czy może wystąpić do sądu z takim wnioskiem?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

. Art. 226. W kwestii wykorzystania dokumentów zawierających tajemnicę państwową, służbową lub zawodową, jako dowodów w postępowaniu karnym, stosuje się odpowiednio zakazy i ograniczenia (...)

CZY ZA NIE ZAPŁACENIE GRZYWNY I KOSZTOW MOGE ISC SIEDZIEC?

CZY ZA NIE ZAPŁACENIE GRZYWNY I KOSZTOW MOGE ISC SIEDZIEC?

SADZIE JESLI MAM W ZAWIASACH TRZY LATA I DOZÓR KURATORA? (MAGU) Możesz - art.75 par.2 kk i masz obowiązek zawiadomić kuratora - art.169 par.3 kkw. marek

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

podział majątku dorobkowego (jeżeli oczywiście w skład majątku dorobkowego wchodzi mieszkanie). Można to uczynić w drodze umowy zawartej przed notariuszem. W sytuacji istniejącego (...)