art.123 k c Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Art. 935 K C jest niezgodny z Konstytucją ?

Art. 935 K C jest niezgodny z Konstytucją ?

Art. 935 K C jest niezgodny z Konstytucją ? Słyszałem opinie, że art. 935 KC może być niezgodny z Konstytucją. Czy to prawda? Regulacja jest jak najbardziej zgodna z ustawą zasadniczą. (...)

Najem mieszkań łatwiejszy dla HOMOSEKSUALISTÓW!

Najem mieszkań łatwiejszy dla HOMOSEKSUALISTÓW!

przepisów dotyczących najmu mieszkań. Zgodnie z Art. 691 k. c. osobą będącą we wspólnym współżyciu z najemcą może być partner homoseksualny połączony z nim więziami uczuciowymi, (...)

Obowiązki współwłaściciela

Obowiązki współwłaściciela

art. 205 k. c. współwłaściciel sprawujący zarząd rzeczą wspólną może żądać od pozostałych współwłaścicieli wynagrodzenia odpowiadającego uzasadnionemu nakładowi (...)

bieg przedawnienia

bieg przedawnienia

myśl art 118 K. C. jest to 3 lata ? Joasia Bieg przedawnienia roszczeń pieniężnych rozpoczyna się następnego dnai po daci płatności. Generalnie w stosunkach gospodarczych wynosi on (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

koniec pazdziernika 2007r.,jak pan k. rozdzielal podwyzki) dziewczyny , ktore do pazdziernika przepracowaly do 7 lat w STSie dostaly podwyzke na 1390brutto a te ktore przepracowaly 7lat badz dluzej maja

SN  postanowienie

SN postanowienie

postępowaniem o zniesienie współwłasności rozliczeń z tego tytułu. Zarzut naruszenia art. 619 § 1 KPC stanowi w istocie polemikę z ustaleniami sądu, dokonanymi w oparciu o opinie biegłego. Dokonując (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prób aby skontaktowac sie z ODDAJMIi PANEM MECENASEM C. - przez przypadek chyba, bo na całkiem inny numer, trafiłam w koncu na niego telefonicznie. Pan Mecenas C. nawet nie miał pojęcia co się (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst jednolity, Dz.U.z (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

gowna nie policja... pies art. 43 ust. 2 o wychowaniu w trzeźwości pozdrowienia od policji dla was heheha i pijcie gdzieś w ukryciu bo od każdego wezwania musimy sie rozliczać z oficerem operacyjnym

K O R U P C J A

K O R U P C J A

K O R U P C J A Jets wiele problemów z tym związnaych. Chetnei z WAmi o tym podyskutuje. Akurat bronie niedługo doktorat z tego zagadneinia a wujeciu prawnbiczym. Na poczatke jedno zagadnienie do

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Konstytucyjnego K 42/02 .Państwo Polskie posiada od roku 1997 Konstytucje RP. i w zapisie jasno okresla że art 58 konstytucji 1. Kazdemu zapewnia sie wolność zrzeszania się , oraz art (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

zasadzonych alimentów (300zł/m-c) od ojca dziecka. zgłosiłam sprawę do komornika. przez 5 lat nie odnalazł ojca i nie prowadził czynności. zgłosiłam fakt do prokuratury. zawiesili postępowanie, (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

wyjaśniającego wydaje decyzję. Art. 41. 12. Jeżeli ubezpieczony nie zakwestionuje informacji zawartych w imiennym raporcie miesięcznym w terminie określonym w ust. 11, to informacje te uznaje się (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia lekarskiego (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

komplikacja polega na tym, że sprzęt i abonament płacony był w miejscu tymczasowego zameldowania na który to adres przychodziła też korespondencja z C+. Po rozwiązaniu umowy i zwrocie sprzętu wyprowadziłem (...)

Znalazłem telefon

Znalazłem telefon

. panna2 W opisanym przypadku zastosowania będą miały przepisy kodeksu cywilnego, kodeksu karnego lub kodeksu wykroczeń. Art. 183 § 1 k. c. przewiduje, iż znalazca rzeczy zagubionej, (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

ciągu 30-tu dni od zamknięcia firmy.No to urodziłam,w 18-tym i co ? Zasiłku nie dostałam bo...dobrowolnie zrezygnowałam z pracy !! A kto mnie k...a miał zwolnić???? Nie dosta lam również zasiłku (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

] jakobi2k.(tu) jakobi2k alimenty.pl Widzę, że wątek zmienił się w fanklub JUSTI4983. Nie wnikam. Chciałam tylko się odnieść do wypowiedzi Kobry. Kobra, piszesz: "Fajna mama! piszesz "( (...)

POMOCY piszę test z prawa

POMOCY piszę test z prawa

miałaby być mocodawcą. c. jest ważna i wywołuje skutki prawne. 10. Brak zdolności do czynności prawnych powoduje a. bezwzględną nieważność. . względną nieważność. c. bezskuteczność (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza .Podobno brat zostawil

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

przekazal sprawe do SR w K. do rozpatrzenia w trybie zwykłym, o czym SR powiadomil mnie w maju 2016. Od razu napisalem do SR w K. pismo z prosba o przekazanie sprawy do Gdanska. SR w ogole nie odpowiedzial (...)

przemoc psychiczna w domu

przemoc psychiczna w domu

on twierdzi!Wstałam,tylko nie wiem po co?Wczoraj,gdy mnie wyzywał od k...powiedziałam,żeby był ciszej,bo dzieci słuchają,to on mi na to,że niech one wiedzą,że ich matka to k...Jest coraz (...)

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

podrapani koledzy. W wyroku zapisano: ...doprowdzajac do naruszenia czynnosci narzadu ciala pasazerow xyz , na czas nie przekraczajacy 7 dni w rozumieniu art. 157 & 2 kk, tj. wykroczenie z art. 86 (...)

Obowiązki właścicieli psów

Obowiązki właścicieli psów

pniach drzew lub obejsc wokol budynkow. Lubie psy Zaraz zaraz, kiedy dotrze do właścicieli psów, że budynek mieszkalny ma służyć przede wszystkim m i e s z k a ń c o m. To nie schronisko (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

świadczenia przedemerytalnego po utracie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Podstawa prawna: Art. 2 ustawy z 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz.U. nr 120, poz. 1252). Wada (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

DZIECKIEM POWINNO WYGLĄDAC TAK: CO DRUGI WEEKEND W MIESIĄCU. A RESZTA TO SPRAWA UMOWNA MIĘDZY MATKĄ !!!!D Z I E C K I E M!!!! I OJCEM. NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRO DZIECKA. DZIECKO TRZEBA (...)

odrzucenie wniosku strony pozwanej o uzasadnienie wyroku

odrzucenie wniosku strony pozwanej o uzasadnienie wyroku

mi pismo takiej treści: Zgodnie z treścią art. 328 § 1 k. p. c. uzasadnienie wyroku sporządza się na żądanie strony, zgłoszone w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia wyroku, co (...)

telefon od intrum justitia

telefon od intrum justitia

dyskrecję i najdalej idącą szeroko rozumianą ochronę . Żeby nie przedłużać - poszkodowanych prosimy o kontakt : anty-intrum@wp.pl ; tel : 61 642 91 35 pon-piąt. 10.30 - 15.00 . W W I Ę K S Z (...)

1

2

3

4

5

...

9